Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Laguna II] Zakup laguny 1.9 dci

Recommended Posts

wiem ;) ale niestety z kasiorą krucho... 50/50 spore ryzyko że kupie padline

Wydaje mi się, że lepiej trochę nazbierać i jak wspominają inni kupić tą po liftingu. Najbardziej polecany silnik to 2.0 dCi. Jeśli już koniecznie chcesz kupić tą przed liftem to auta z lat 2001-2003 miały ostatni szczebelek na atrapie między lampami chromowany (może nie chromowany, ale w kolorze szarym, srebrnym). W 2004 roku atrapy były całe czarne. Poza tym te po lifcie miały na tylnej klapie na dole taką chromowaną listewkę (przed liftem - nie). Wszystkie miały przezroczyste naklejki koło progów, przed tylnimi drzwiami. Jego brak to ślad po malowaniu (od tego miejsca najlepiej skanować miernikiem). Na plastikowych błotnikach (obu) są u góry powybijane w trzech kółeczkach daty - widać to po otwarciu maski). Wszystkie diesle miały wytłumienie maski. Jego brak to ślad po malowaniu - zazwyczaj. Silnik pali po krótkim wciśnięciu przycisku. Jego długie trzymanie, aby zaskoczył to uszkodzony czytnik (ułamany języczek w środku - do zrobienie - manual na forum laguny). Auta po 2003 roku miały wzmacniane intercoolery (różnica to trzy użebrowania na górze IC - takie opaski o szerokości ok 5mm-7mm). System ESP poznasz po przycisku z lewej strony na małym paneliku. Nie ma przycisku -NIE MA ESP ORAZ ASR.

Wiem to wszystko z autpsji - kiedyś miałem LII phI z 2004 roku. Praktycznie zero problemów. Bzdury jak np uszkodzenie przycisku od awaryjnych lub uszkodzenie czujnika wstecznego biegu (brak działania parktronika) nie rokują o całym aucie.

Koniecznie ściągnij osłonę z silnika (plastikową). Żądaj wręcz tego (jest na małe imbusy - oryginalne), bo pod spodem możesz mieć całe jezioro z oleju.

• 9 lat później...

Mam pytanie mam lagunę 2 1.9 dCi mój problem wygląda tak czyscilem specjalnym środkiem do przepływomierza przepływomierz fajnie auto jeździło normalnie w miejscu na biegu jałowym mi zgasła i już nie moge już zapalić czy wie ktoś jaka może być przyczyna

Regulamin punkt 5.6. Brak interpunkcji, trudno zrozumieć sens postu. aniewa.