Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam serdecznie!

W mojej całkiowicie nie awaryjnej renówce pojawił się kolejny problem. Po włączeniu kierunkowskazu w prawo ( w lewo działa znakomicie), nie dzieje sie nic. nie słychać dżwięku, nie pojawia się na desce sygnalizator migacza, i migacz nie miga. Dzieje się to od czasu do czasu, nie ciągle, czasami włącza się i działa dobrze. Macie jakąś radę? co moze być przyczyną?

Trzeba rozebrać i wyczyścić włącznik oraz kostkę pod kierownicą.

mam podobny problem tylko dzieje sie tak z migaczem lewym i tylko w momencie hamowania gdy auto zatrzyma sie lub odpuszczę hamulec migacz dopiero zaczyna mrugać

lapka2.gif

Skorzystaj z :) i poczytaj o wtyczkach w tylnych lampach. - P_r_z_e_m_o

boc2 niech ktoś wsiądzie do samochodu włączy kierunek ( oczywiście przy włączonym zapłonie ) i wciśnie hamulec, a ty obserwuj tylnie lampy. Gwarantuje ci że zrobi ci się "choinka" z tyłu. Jak puści hamulec wszystko wróci do normy. Ewidentny brak masy w tylniej lampie. Poczytaj o tym na forum, było omawiane wiele razy.

Odświeżę nieco temat dla tych, którzy podobnie jak ja, będą szukali podpowiedzi na forum :l:

Wyczyściłem masę, ale problem nie zniknął... poradziłem się wysokiej klasy fachowca mietka, który zawsze wszystko wie, tym razem nie miał zielonego pojęcia...

Do rzeczy - dobrze jest mieć znajomego handlującego częściami, lub zaprzyjaźniony szrot, gdzie można podjechać, przełożyć część i sprawdzić jej dzianie. U mnie sytuacja była taka, że w momencie włączenie prawego kierunkowskazu, żarzył się też stop, a gdy wcisnęło się stop, to kierunkowskaz nie działał. Po przeanalizowaniu wszystkich tematów typu "choinka", "brak masy" itp, nie znalazłem odpowiedzi, która - na szczęście, okazała się prosta. Awarii uległa oprawka żarówek (to plastikowe, do czego wsadza się żarówki). Po odpięciu kabla z przewodami, jeden z pinów był wyraźnie nadszarpnięty przez reakcję tlenu i metalu. Czyszczenie nic nie dało, bo był wyszczerbiony, dlatego postanowiłem wymienić na sprawny bez zabaw. Tym samym pozbyłem się problemu ;)

pozdr

Podepnę się pod temat.

W moim Megane lewy kierunek działa normalnie natomiast jak przełączę w prawo to mrugnie raz w prawo następnie w lewo i tak w kółko. Rozebrałem i wyczyściłem przełącznik i dalej to samo.

Może ktoś ma jakiś sensowny pomysł.

Dzięki

podmienić manetkę gdzieś na szrocie lub sprawdzić przewody

Odbijanie kierunków jest w manetce?Bo nieraz nie odbija.Jak wymienie manetke będzie ok??

Gdzieś był temat z poprawą wycięcia w krzywce, która przestawia manetkę na neutralny. Było to jednak już dosyć dawno. Można w ten sposób uniknąć zakupu kolejnej, która może być nie wiele lepsza, bo przyczyna tkwi w krzywkach jakie są w podstawie całego zespolu a nie w samej manetce.

Tu jeden z podobnych tematów (a jest ich kilka zarówno dla scenioli jak i meganek) i choć awaria akurat odwrotna do Twojej, to widać na fotce o co chodzi..

http://megane.com.pl/topic/12243-wybijaniewylacznie-manetki-kierunkowskazow/

Wpisz w szukajkę: manetka nie odbija i zaznacz by google w zasobach forum szukało.

dzięki za odpowiedz u kolegi odbija ale za mocno a nie wiesz jak mozna rozwiązeć ten problem ?

rolf, Ja ma identycznie i cholerka nie wiem czemu tak jest. Wymieniłem przełączniki na inne ale też używane i jest to samo. Tylko ja mam jak skręcę w prawo i wyprostuje kierownice to włacza mi się lewy kierunek.

http://megane.com.pl/topic/12975-nie-odbijaja-mi-kierunkowskazy/

Witam, mam problem z tylnym lewym kierunkowskazem otóż przód i boczny działają nie działa tylko lewy tył przekładałem lampę z jednej strony na drugą i po drugiej stronie działa bez zarzutu co może być tego przyczyną 

Mam Renault Megane I  Coupe z 1999 roku ale wersja jest już polifotwa.

Połączenia elektryczne do lampy po lewej stronie.