Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam sie z wzystkimi :)

 

Od 3 tygodni jestem właścicielem Renault Megane i postanowilem cos w nim naprawic , mianowicie regulacje nawiewu. w obecnej chwili działa on jedynie na biegu 4.

 

Poszperałem troche w necie i wszystko wskazywalo na to ze to rezystor nawiewu.

Poszperałem dalej (tym razem w samochdzie :mrgreen: ) i wyjąłm to cudo. Oto linki do zdjec tej czesci:

 

www.bhu.net.pl/1.jpg

www.bhu.net.pl/2.jpg

www.bhu.net.pl/3.jpg

 

sprawdzialem co przewodi a co nie i wszystko wskazuje ze nie przewodzi element pokazany na zdjeciu 2 i 3 . I teraz moje pytanie, co to za element, bylem w sklepie ale za duzo sie nei dowiedzialem ( albo rezystor albo dioda) , moze ktos juz to naprawiał i wie co co jest?

 

A moze powiniennem cos jeszce sprawdzic w aucie? może cos przy pokrętle sterowania ?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2006-11-30, 17:08 ]

Witam ponownie :)

Udało mi sie dojsc do tego co to był za element - bezpiecznik termiczny 128 C 10 A

Zakupilem taki wlutowalem i dmuchawa jak nowa :)

 

Koszt nowej części 59 zł -

Koszt bezpiecznika 3 zł

56 zł w kieszeni :)

 

 

pozdrawiam

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Błagam o opis gdzie znajduję się pokazana na zdjęciach część i jak do niej się dostać :mrgreen: :)

Mam ten sam problem - nawiew działa jedynie na 4-rce. Rozebrałem Panel myśląc że być może należy przeczyścić styki,- jednak nic to nie dało :cry: :cry: :cry:

Najprawdopodobniej problem tkwi w opisanym bezpieczniku, tyle że nie mam zielonego pojęcia gdzie on się znajduję :cry: :cry: :cry: :cry:

 

Bardzo proszę o pomoc :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Narazie nikt nie potrzebuje ;-)

Ależ potrzebuję i to bardzo :mrgreen: :) :) Czekam już trzeci tydzień na odpowiedz z opisem położenia wspomnianego bezpiecznika i nic.......

Jak się domyślam celem tego forum jest dzielenie się wiedzą, a nie tylko puste przechwałki.

:) :) :) :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Naprawdę bardzo mi zależy na tym by zrobić wreszcie porządek z tą dmuchawą.

Jeszcze raz - BARDZO BARDZO PROSZĘ O POMOC i wskazówkę gdzie znajdę przepaloną część.

Moje autko to Meganka Coupe z 98 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ potrzebuję i to bardzo

 

Ale Prezes wie co zrobić jak na wszystkich biegach dmuchawa kręci na maxa. Twój problem jest taki jak yacka. Napisz do niego, bo być może nia zagląda na forum i nie wie o Twoim problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechac do tegoz serwisu i zglosic reklamacje... to pierwsze, dawno temu to bylo? a w ogole mowimy o jakim aucie? MII? gaz, czyli klima? kabelki, automatyczna? moze kostke wypial? gdzie te kabelki ruszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo to wczoraj wieczorem gdy zauwazylam i wrocilam bylo juz zamkniete. mowimy o mI 1.6 1997 na gaz. mieszal w takich kabelkach z prawej strony silnika. kostki rzeczywiscie jedej nie ma (zostala jedna z góry) aczkolwiek nie jestem pewna czy kiedykolwiek tam byla (nigdy nie patrzylam). bezpieczniki ok. nie moge jechac do tego ciecia gdyz nie mieszkam w miejscu regulacji gazu. bedde tam za tydzien. boje sie strasznego zaparowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze LEWY ;-)

CO do yacka Ostatnia wizyta: 2006-11-30, 17:06 (Minut: 3) czyli widać, że dawno go nie było.

Wyślij PW lub e:mailem się kontaktuj - może się odezwie.

Swoją drogą to poszperam i może znajdę gdzie to siedzi ale to w jakiś roboczy dzionek ;-)

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak lekko uchylisz tylne okna (tak pol cm) i zostawisz nawiew na obieg otwarty to nic parowac nie powinno.

 

a ta kostka... sa styki na wierzchu? jak tak to cos jest niespiete. trzeba by poszukac drugiej polowki. ciezko mi cos wyrokowac, moze inni sie wypowiedza albo beda mieli madrzejsze pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!