Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w plastikowej kieszeni drzwi Megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

niestety tu się kacprze69 lekko mylisz. Mialem to samo. Za pierwszym razem zalozyli mi tez taka folie i zaczelo harczec od razu. Posłałem im pare #%@$@# i poprawili. Glosniki grają jak trzeba i woda nie leci. Niestety nie wiem co dokladnie robili a rozbierać zaslepki nie chce bo ma moim zdaniem nadwyrezone zatrzaski od tego rozbierania. W kazdym razie w samochodzie po "naprawie" waliło silikonem.... ciekawe czemu.... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie w samochodzie po "naprawie" waliło silikonem.... ciekawe czemu.... 8-)

zasilikonowali Ci miejsca w których głośnik styka się z koszykiem, nic dobrego woda leje się teraz po głośnikach heh...

miałem w tym tygodniu ten sam problem,pojechałem do serwisu i był to wyciek z okolic głośnika. nie trzeba zdejmowac obicia drzwi tylko osłonke od głośnika i zasmatrować miejsca wokół głośnika tak by było szczelne...

j.w. głośnik Ci się rozpłynie :(

Powracam do tego tematu, jeszcze dziwna sprawa z tym przeciekiem. Pojechałem na myjnie i kazałem cersherem lać na lusterko i boczną szybę. Sprawdziłem kieszeń jest sucha - wyparowało jak woda usterka sama się zlikwidowała zobaczymy na jak długo.

jak samochód stoi prosto to się nie naleje, musi stać pod pewnym kątem by ta woda się tam wlewała, przerabiałem to, jak zostawię samochód na płaskim to nie ma wody w schowku, natomiast jak jest na spadku to sie woda zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a d**** z glośnikiem. Wody w kieszeniach nie ma i to mnie cieszy ;-)

Glosnik gra (naprawa byla w okolicach czerwca 2007, teraz mamy luty 2008) i nic nie zapowiada jego końca - i oby tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam ten sam problem z prawymi drzwiami. Małe pytanie: co sie dzieje z tą wodą, która jednak w drzwiach się znalazła, jeśli zainstaluje się wyżej opisaną folię, albo zaklei głośnik? są jakieś otwory na dole drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylewa się dołem drzwi (są otwory)... w każdym samochodzie woda co spływa po szybie wlewa się do środka i wylewa dołem, tylko akurat w reno jakiś inteligentny inaczej inżynier nie pomyślał co by tam jakąś folią to zabezpieczyć by sie nie lało do środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam ten sam problem z wodą w kieszeniach co koledzy wyżej :cry: i takie pytanie czy ma ktoś może instrukcję ściągnięcia tej tapicerki(obicia drzwi)? Boję się że coś uszkodzę lub urwę. Dodam że chodzi o M II. Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wyjąć rączkę, odpiąć wtyczkę z szyb elektrycznych/lusterek

2. Odkręcić 2 śrubki, które są pod nimi

3. Wyjąć zatyczkę przy klamce, odkręcić śrubę pod nią, klamkę podważyć i pociągnąć do przodu.

 

46522342xi1.th.jpg

 

4. (tylko przy drzwiach kierowcy) podważyć panel z elektr. szybami, pociągnąć go do przodu (ostrożnie z pianką wokół wyłącznika), odłączyć wtyczkę.

 

5. Wyciągnąć zatyczkę w schowku w drzwiach, wyjąć schowek (po bokach są haczyki, więc trzeba użyć duży śrubokręt lub coś podobnego)

 

16012073tu1.th.jpg

 

6. Usunąć trójkąt w rogu drzwi (po prostu pociągnąć, jest na zatrzask)

 

16451269sp7.th.jpg

 

7. Część z materiałem pociągnąć od dołu (na zatrzask) i pociągnąć troszkę w górę.

8. Odkręcić śrubę, która jest pod nią.

 

60762387kq5.th.jpg

 

9. Wymontować osłonkę głosnika (na zatrzask)

10. Odkręcić 2 śruby na dole drzwi.

 

94653194if6.th.jpg

 

11. Tapicerkę pociągnąć w górę. Jest jeszcze przy niej 8 haczyków (2 z każdej strony po bokach i 4 na dole). Na górze przy oknie jest tylko zawieszona.

 

83516362fn0.th.jpg

 

12. Tapicerkę pociągnąć do przodu aż się zatrzyma na kolejnych haczykach. Odłączyć od haczyków (dość trudne). Haczyki w czarnym plastiku są skierowane do góry, te w szarym w dół.

 

70649062go9.th.jpg

 

13. Wyciągnąć wszystkie wtyczki (głosniki,centralny zamek, lusterko, lampka wejściowa itd.) i odłączyć okablowanie od klipsów.

14. Wymontować silniczek od elektr. szyb (3 torxy obok głośnika)

 

97272113qu3.th.jpg

 

Powodzenia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jestem pod wrażeniem tego opisu :?: jedyne co mogę dodać od siebie to ostrożne obchodzenie się z zatrzaskami i nienadużywanie ich wytrzymałości - zdejmowałem u siebie 2 razy maskownicę głośnika i nie chce już siedzieć jak powinna bo jeden z zastrzasków się nadwyrężył - polecam więc ostrożność w działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam wszystkich,

niedawno nabyłem 4-letnią Megane II i po kilku dniach deszczowych stwierdziłem wodę w prawych drzwiach w kieszeni (nie w schowku) - nie ma od wew. na szybie żadnych kropel, obicie drzwi jest również suche a woda w czasie deszczu napływa - może przez lusterko czy ktoś miał taki problem i od czego zacząć aby to usunąć.

Będę wdzięczny za rady.

Hej w grudniu kupiłem megi i montowali mi głośniki miałem ten sam kłopot przy montażu uszkodzili folię w drzwiach dlatego woda się leje do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!