Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Woda w plastikowej kieszeni drzwi Megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to dziwne, że drzwi nie mają żadnego odpływu wody (nie przyglądałem się dokładnie ale chyba nie ma żadnej dziurki na spodzie drzwi - w poprzedniej mojej Megane 1 - w drzwiach na spodzie były dziurki)

 

Mają tylko że są ukryte pod uszczelką naklejoną na dolną krawędź drzwi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś pomysły jak się pozbyć przeciekania ?? Dodam że na drugich drzwiach jest taki sam spaw ale tam nie przecieka. Wymiana uszczelki do której to przylega??

 

U mnie woda w kieszeni nie pojawia się lecąc od góry - tylko wypływa z dna kieszeni

Sprawdzałem wczoraj podczas deszczu i nic nie leci od góry (tapicerka jest sucha)

Więc to miejsce - spaw zaznaczony (strzałka) na foto to raczej nie przyczyna przecieku

Gdy dziś wymontowałem głośnik to był mokry od dołu więc przyczyna chyba tkwi we wnętrzu drzwi

 

Pod linkiem jest ten sam temat (woda w kieszeni prawych drzwi)

ale i tu nikt definitywnie nie rozwiązał PROBLEMU !

 

http://megane.com.pl/topic/3487-woda-w-plastikowej-kieszeni-w-drzwiach-prawych/

post-33982-0-31920100-1311429728_thumb.jpg

Edytowane przez calderaseven
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem jest ten sam temat (woda w kieszeni prawych drzwi)

ale i tu nikt definitywnie nie rozwiązał PROBLEMU !

Skoro wiesz, że taki temat istnieje to po co zakładałeś kolejny????

scaliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

SUPER ! Dzięki, że scaliłeś temat - założyłem dlatego, bo wcześniej przeszukiwałem forum (chyba nie dokładnie) i nie znalazłem nic... Teraz dzięki scaleniu i odświeżeniu być może uda się PROBLEM rozwiązać DEFINITYWNIE

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - Caps Lock, 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała się, kupiłem a teraz mam wodę w kieszeni. Sporo było o tym problemie tylko bez finału. Czy ktoś wie czy jest na to jakiś sprawdzony sposób.

Tak na prawdę to się przestraszyłem że kupiłem waloną brykę. sprawdzałem z miernikiem lakieru i na stacji diagnostycznej.

teraz to mnie uspokoiło ale problem wody pozostaje.

Więc jak? czy ktoś ma pomysł??

czekam -będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała się, kupiłem a teraz mam wodę w kieszeni...

 

Podejrzewam, że bez demontażu tapicerki drzwi się nie obędzie - najważniejsze to zlokalizoać którędy woda leci

Na razie nie udało mi się to - nie demontowałem jeszcze tapicerki ( zakryłem głośnik folią) i woda nadal pojawia się w kieszeni

Do tapicerki nie zabieram się jeszcze bo to ponoć niezły horror

 

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą listwy zwnętrzej która uszczelnia szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wywaliłem tapicerkę z drzwi. to że pada od wielu dni pozwoliło mi na "mokro" wysledzić drogę kropli. postawiłem na uszczelnienie lusterka. dlaczego?-a no po zdjęciu lusterka okazało się że pianka uszczelniająca jest na dole zagieta i woda po niej wpływa bezpośrednio do wnętrza drzwi i dalej spływa po plasliku.. Więc jeszcze raz ułożyłem piankę jak powinna leżeć -było to trudne bo przez 3,5 roku od chwili produkcji tego samochody nastąpiła nieodwracalna zmiana zamierzonego ułożenia,pomoglem sobie sylikonem czarnym do wklejania szyb-odtworzyłem kanał odprowadzający wodę. poczekałem aż wyschnie i na razie do wieczora po przejechaniu 80 km w deszczu mam sucho. Mam nadzieję, że to wystarczy. będe was informował. A tak na marginesie to pomysły z założeniem folii to raczej niewypał bo jak przeprowadzić kable od drzwi do boczku przez folię-trzeba ją rwać a to raczej kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyjęciu lusterka od zewnętrznej strony masz piankę która jest odciskiem mocowania lusterka. W niej jest wyprofilowany kanalik którym ma woda wpadająca do lusterka wyciekać na zewnątrz. W moim samochodzie z lewej i prawej strony kanalik był tak wciśnięty, że zamiast na zewnątrz wprowadzał wodę właśnie do wnętrza drzwi.

Musiałem lekko wyciągnąć zdefasonowaną piankę i odtworzyć kanalik przy pomocy czarnego silikonu do szyb.Poczekałem aż wyschnie i założyłem lusterko i ok. Z prawej strony musze operację powtórzyć bo widocznie za szybko założyłem lusterko nie czekając aż silikon wyschnie i lekko mi podcieka, ale jest to nic w porównaniu do tego co było wcześniej. Myślę ze uszczelnienie boczku też nie zawadzi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!