Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

andrew271

Fluence I phI Felgi stalowe do fluenca

Recommended Posts

Pytanie laika. Mam fluenca na alufelgach 16. Chce na zime kupic 16 stalowe, ale w serwisie powiedzieli ze kosztowac beda po 650 zl za sztuke i ze maja wzmocnione obrzeza. Poza tym nastraszyli ze ciezko jest dobrac stalowe bo beda haczyly o zaciski.Ponadto zapasowka stalowa 15 jaka mam w bagazniku według serwisu moze byc stosowana jako dojazdowka. Prosze o pomoc i wytlumaczenie o co chodzi ze 16 stalowymi i gdzie moze kupic ze srubami, bo te od alu chyba byc nie powinny.

Kup oryginalne, używane alusy 16". To, że alusu nie są na zimę jest mitem, poszperaj o tym w necie. No i wyglądają 1000x lepiej niż stalówki z kołpakami

Ja tez mam ten problem ale uważam, że lepsze będą felgi aluminiowe na zimę. Stalowe za jakiś czas zardzewieją od soli a różnica w cenie nie jest aż tak duża. Tylko pamiętaj,ze mają być 16"x 6,5 ET 43 tylko nie wiem jaki jest otwór centrujący ale to można zmierzyć po zdjęciu felgi.

Edytowano przez Henrak

Odświeżę trochę temat ponieważ też szukam felg do Fluenca. Mam alumy 16tki i chce stalówki. Na internecie w konfiguratorze znalazlem że mają być felgi 16' 4x114.3 ET 47. Czy ET musi być dokładnie to czy ewentualnie może być np ET43 ?

Po za tym mam pytanie o czujniki ciśnienia. Czy jak założę stalówki bez czujników to można jeździć normalnie? Domyślam się że wyskoczy jakiś komunikat. Czy przeszkadza to w jakiś sposób w jeździe? Np ma wpływ na pracę ABS u bądź ESP?

Fluence mają ten sam rozstaw felg co Megane.

A ja w Megane mam letnie koła z felgami 16" , a zimówki 15"

I auto się toczy.

Dodam, że felgi i opony 15" są znacznie tańsze niż 16"

A jak auto ma czujniki ciśnienia w kołach, a felgi tego nie obsługują to komunikat o błędzie będzie.

ale idzie się przyzwyczaić.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się