Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Za niskie cisnienie niszczy oponę, za wysokie niszczy zawieszenie. Jezeli wybieramy sie w dłuższą trase, to cisnienie powietrza w oponach podwyższa sie samo, od ich temperatury. Nie bardzo wiem, dlaczego wiekszość kolegow na tym forum stara sie być, a nawet uważa że jest, mądrzejsza od konstruktorów auta. Ale to już ich problem.

Stabilne cisnienie w oponach bez wzgledu na warunki jazdy zapewnia napompowanie ich azotem. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrNO stosuje ciśnienia takie jak producent zezwala, a ja napisałem że 2,2/2,0 może dopompować jeśli chce. Na każdej oponie jest napisana tolerancja ciśnienia i 2,2 jak i 2,3 mieszczą się zapewne w ich granicach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pisze 2,2P 2,0 T na autostrady 2,4 2,2

Fele 16. 205/55 silnik wiadomo.

 

Więc napompowanie z 2,2 na 2,3 wg mnie jest rozmową o niczym. Takie ciśnienia w ogóle nie wpłyną na zużycie opon, a mogą wpłynąć na zmniejszenie oporów toczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oponka 205/55 R17 lub 215/55 R17 wejdzie? zależy mi na wyższej oponie bo 50 powoduje duży dyskomfort na naszych drogach i szybko wykańcza zawiecho... znajomy ma 45 a to już w ogóle jest dramat na polskich szosach. Zastanawiam się więc czy 55 nie stanowi problemu no i czy tak naprawdę w czymś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z podanego przeze mnie linka pod hasłem sprawdź wpisz sobie swoje preferencje co do szerokości i profilu opony i wszystko Ci się wyjaśni

215/55 r17 będzie możliwe bo zawiera się w 2% tolerancji przekłamania licznika są praktycznie niezauważalne 205/55 r17 tym bardziej bo mają 1,6% sprawdź link podany wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,

 

powiedzcie mi jakie oryginalnie są opony w renault na 17stkach kołach. Z góry dzięki.

 

Dokładniej jakie opony rozmiar oraz firma.

 

Teraz mam na 16stkach 195 na 60 profil z przodu i 205 na 55 profil z tyłu, a teraz chce na felgi 17stki dać nowe oponki, tylko nie wiem jakie, tzn. jaki rozmiar i jaki profil, dlatego chciałbym wiedzieć jakie dawało renault żeby przekłamania nie było.

 

Aha oraz jakie oponki polecacie jakich firm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!