Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.opony.pl/poradnik.asp?idt=0&ida=95

 

Tu jest odpowiedz dlaczego powinno się montować lepsze opony na tył, ja to potwierdzam, nieraz się przekonałem :-)

 

Raz nawet dziewczynie powiedziałem zeby uważała bo ma tylnie opony gordze od przednich i za dwa dni wyleciała z zakrętu bo jej tył auta ujechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nieskromnie musze powiedziec, ze jestem doswiadczonym kierwoca (wg opony.pl).

Znacznie lepiej panuje nad nadsterownoscia, niz podsterownoscia. Zreszta w TopGear byl odcinek o nad- i podsterownosci i wszyscy zgodnie stwiedzili, ze nadsterownosc, czyli uciekanie d*py jest latwiejsze do opanowania i bezpieczniejsze, bo szbyciej sie predkosc wytraca w poslizgu...

A druga sprawa ciekawe, ze "eksperci" z opony.pl nie pomysleli o sytuacji w ktorej jest duzo wody na drodze i stare opony maja bardzo slaby kontakt z droga, a nowe dobry? U nas przy naszych wszedobylskich koleinach to chyba norma. Takze te ich uslizgiwania moga nawet nie dojsc do skutku, bo samochod pojedzie (polynie) prosto i nie zareaguje na skrecanie kierownica majac slabe opony z przodu.

 

 

Ludzie zakladaja lepsze opony na przod nie ze wzgledu na bezpieczenstwo, tylko dlatego, ze przednie sie szybciej zuzywaja...

Swoja droga ciekawy jestem jak mozna sie zakopac w lecie gdziekolwiek. Nie mowie o ekstremalnych sytuacjach. Co to za argument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten tekst z opony.pl to tyczy sie tylko opon lepnich, pojazdów z napędem na przód i nie doświadczonych kierowców, ja również wole jak tył ucieka bo kontruje i jest ok i prędkość się wytraca i przedewszystki nie przygrzeje przodem (raczej) ale rozwiązałem ten problem tym ze lepsze opony mam na przodzie a jeszcze lepsze na tyle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, że kierowca, ktory dopuszcze do poslizgu auta na drodze, powinien jeżdzić środkami komunikacji miejskiej, a nie siadać za kierownicą.

Poślizg to zawsze brak umiejetności w prowadzeniu auta i nie próbujcie tłumaczyć, ze jest inaczej. To niczym nie uzasadniona i bardzo niebezpieczna brawura /albo głupota/ kierującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie pod uwage, ze na poslizg sklada sie wiecej czynnikow. Czesto niezaleznych od kierowcy. To dziury, to plama oleju, to zle wyprofilowana droga, inni uczestnicy itd. itd.

 

 

To tak ogolnie mowie, bo sam nierzadko z premedytacja wpadam w poslizg. Tyle, ze wiem co robie. Wystarczy wlaczyc TVN Turbo, zeby zobaczyc, ze nad tymi prawami fizyki da sie zapanowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam TOYO 205. Są super i muszę powiedzieć że szukałem opon ok 2 miesięcy. Chciałem nowe i powaga można na jednej oponie zaoszczędzić ok 200zł jak dobrze się poszuka. Ja znalazłem w allegro punkt w wawie i tam cena jedej nowej to 210zł a w sklepie za takie same zaprponowali mi cenę ok 500 !!!!! więc warto poszukać. wejdz na www.opony.pl lub wyszukiwarka. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam moj samochod wyjechal z salonu na fabrycznych alusach 17 z oponami 205/50/17 ( i taka naklejkie ma na progu drzwi dotyczacego cisnienia czyli 2,2 przód, 2,0 tył) w tej chwili mam 225/45/17 czy nadal powinno byc takie same cisnienie w oponach czy juz inne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że 0,2 powinno się dodać. Także 2,4 i 2,2. Ja jak w poprzednim aucie zmieniałem na niski profil to takie wartości miałem.

 

Adi00, cyknij kilka fotek jak wygląda 225/45 na tak wąskiej feldze. Sam sie zastanawiam czy zakładac 205/50 czy 225/45. Zrób fotki z przodu, z tyłu blisko i dalej oraz tak żeby było widać tylni narożnik (całe auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!