Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Hadson

Megane II phI i Megane II phII OPONY LETNIE

Recommended Posts

Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej wybierać opony, które mają deszczowy indeks A lub B, niższe indeksy faktycznie gorzej się sprawują na mokrej nawierzchni.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, co powiecie o TOYO Proxes CF2?

A co myślicie o nalewkach? Do auta z rocznymi przebiegami poniżej 9tyś. praktycznie wyłącznie po mieście. Jedyna "trasa" to 100 km po świeżej obwodnicy Lublina raz na dwa miesiące. Budżet na nowe laczki uszczuplił komplet cewek;) ale nie w tym rzecz. Wg mnie lepiej kupić nalewki jak jakieś opony firmy pochujamitakosa z Chin. A jakie jest Wasze zdanie?

Kup opony wielosezonowe, albo coś letniego z niższej półki, ale bezpiecznego np. Dębica, Kormoran, Dayton, Sava, Nexen etc. a nie coś, czego czasem nawet nie można wyważyć.

Dość szybko w górę pną się opony Nankang (Tajwan), Nexen (Korea Południowa) i Falken (Japonia), które oferują dobre osiągi w niezłej cenie.

Zdaje się, że w tym roku Kumho i Hankook odkurzyły swoją ofertę i zeszłoroczne opony mają niezłą cenę.

Tak więc jest w czym wybierać.

Opony to bezpieczeństwo, a tu nie można sobie pozwolić na głupie oszczędności.

Edytowano przez Pawel

Hankooka założyła moja siostra w Scenicu I. W tej cenie w sumie nic lepszego nie było, powiem, że źle nie jest, ale szału nie robi. Trochę głośniejsze niż moje w MII, a jako że to SI (van) to w zakrętach trochę się bałem sprawdzać trzymanie opon, bo czułem, że to nie to. Jednak do spokojnej jazdy można polecić. :)

A co powiecie na Strial 301? Mam zamiar kupić cały komplet nówek letnich na ten sezon i właśnie kminię co wsadzić.. Te Strial doradzał mi znajomy wulkanizator, podobno są całkiem niezłe...

Niska półka, bardzo budżetowa.

To są dokładnie te same opony co Kormoran IMPULSER B2, ale na rynki południowe.

Wersja 401 to z kolei Kormoran GAMMA B2.

Do Polski sprowadza je prywatny importer, a nie Michelin, bo oni dokładnie te same opony sprzedają pod inną marką.

Nie wiem jaki masz rozmiar, ale jak 195/65 R15, to zapłacisz za te opony pewnie ok. 650 zł.

Poniżej 700 zł kupisz lepsze opony:

- Hankook Kinergy eco K425 (indeksy B B i 67 dB), cena ok. 650-670 zł za komplet

- Falken ZE 914 (C B 70 dB), 680-700 zł

- Sava INTENSA HP z nowym bieżnikiem (C C 67 dB), 640-650 zł.

Co ciekawe ten Hankook w wielu testach opon cały czas dostaje wysokie noty.

A co sądzicie o 205/55R16 DUNLOP BLURESPONSE ?? Trasy 50 miasto/30 poza miastem/20 autostrady. Zależy mi na cichej i dobrze trzymającej na mokrej nawierzchni oponie.

Mam na tyle, wydają się ok.

Dziś zakupiłem do swojego sceniola drugiego 2 szt Pirelli P1 Cinturato Verde 195/65 R15 91 V.

Nie za bardzo jestem przekonany do Pirelli ale Rafi ma takie w swojej OCTAVI i nachwalić się tych gum nie może.

Zobaczymy jak w sceniolu będą pracować.

Oczywiście na tylnej osi.

Na przód zostaną przełożone te co obecnie są z tyłu czyli ubiegłoroczne Conti Eco Contakt 3.

Witam.

Co sądzicie o tych oponach ?

Mój odnośnik

Są coś warte czy lepiej kupić u lokalnego wulkanizatora opony(firmę zapomniałem) z oznaczeniem C dla oporu toczenia i a dla hamowania na mokrym za 205zł ?

Za cenę lekko ponad 200 zł kupisz na Oponeo Barum Bravuris albo Kleber Dynaxer. Obydwa modele miałem i polecam.

W salonach Renault teraz mają dobrą promocję na ogumienie.

Warto zerknąć.

co  sądzicie  o EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 

Goodyear