Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zapala się kontrolka ABS oraz SERVIS


Rekomendowane odpowiedzi

Scenic, miałem dokładnie taki sam objaw. Pedał hamulca odbijał (załączał się ABS) przy niskich prędkościach. Przeglądnij koronki absu, u mnie jedna była pęknięta więc odstęp między ząbkami był większy => komputer czytał że koło się zablokowało. Możesz mieć któryś ząbek uszkodzony. Z tyłu masz tarcze czy bębny? (ja w kombi mam tarcze i tam też są koronki). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołaczę się do tematu. Dzisiaj rano żonie pękła belka i no oczywiście gdzieś tam odstawiła a później zadzwoniła do męża. Więc ja w autko i do serwisu gdzie autko stoi i pytanie o ceną a on 700 więc ja za tel. i do swojego mechanika a on wymiana 150 + belka razem wysło 500 nie jest źle. Tylko jak przprowadzałem autkoz serwisu do serwisu do świeciła się kontrolka ABS ale cóż awaria tyłu więc pewnie tak jest. Jakie było moje zdziwienie kiedy żona odbierała auto a tu nadal się świeci. Nadmienię tylko że belkę kupiłem kpl. tzn z bębnami. Mechanik mówi że tu wszystko wygląda ok, więc gdzie problem. Prosiłem żonę żebu ostro zahamowała ew. ruszyła z piskiem (w Clio to podziałało) i tak zrobiła i tu nic nadal to samo i mówi że jej ABS chyba nie zadziałał.

I bądź tu mądry - chyba sprzedam ten samochód :cry: :-x :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taka możliwość, że ktoś odłączył czujniki absu przy włączonym zapłonie lub bez zdjęcia klamry z akumulatora i komputer odczytał jakiś błąd krytyczny i ciągle świeci awarię. Rozwiązaniem jest podjechanie do jakiegoś dobrego mechanika z komputerem, który odczyta błędy z kompa i je usunie, ew. powie co daje taki błąd, być może jeśli kupowałeś używaną belkę to czujniki są popsute. Komputer prawdę Ci powie, tylko musisz uważać aby Cię nie skasowali na 100zł za podłączenie clipem do kompa, bo takich mechaników to już spotkałem paru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi ABS się zaświecił przed wymianą Belki. Tzn. żona jak przeprowadzała po pęknięciu belki do pierwszego mechanika żeby sprawdził co się stało to było OK a jka od niego odbierałem to już się świeciła i tak jej zostało.

Belka była wykrecona z Anglika Coupe 1998 1.6e i tam nie było problemów z ABS-em.

To teraz dlaczego się pali. Nie mam czasu przejechać się tym autkiem.

:-( :-? :-x :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no niestety i ja pociągnę ten temat tzn. w dniu dzisiejszym postanowiłem trochę powymieniać kilka części hmmm w zasadzie to nie ja tylko ojciec eheheh ja to bym nawet oleju nie wymienił sam ;-) natomiast chcieliśmy sprawdzić dziwny dzwięk z przedniego prawego koła, postawiliśmy przód auta na klockach i na włączonym silniku kręciłem kołami do prędkosci ok 80km/h nastepnie noga z gazu i koła samoczynnie wyhamowały. Potem przednie lewe koło osadziliśmy na ziemi i w ten sam sposób kręciłem w powietrzu tylko już prawym kołem (usterka została zdiagnozowana - łożysko do wymiany) ale pokusiło mnie zahamować, aby koło zatrzymało się szybciej do zera. Następnie samochód wrócił na swoje 4 kółka, ale przy kolejnym uruchomieniu zaświeciła się kontrolka abs i napis serv- wiec o co kaman? Na pewno żaden przewód nie jest przetarty ani odłączony- czy przyczyną może być fakt, że jedno koło się kręciło a drugie stało w miejscu i w momencie hamowania komp zgłupiał i wykazał mi to jako usterkę???

i czy w zaistniałej sytuacji wystarczy odłączenie aku, aby błędy zresetować czy czeka mnie wizyta a ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy zahamowaniu komputer odczytał, że jedno koło nadspodziewanie szybko się kręci => odczytał błąd czujnika bo w normalnych warunkach to niemożliwe. Może to samo przejść gdy komputer odczyta po jakimś czasie, że wszystko jest już ok.

Ewentualnie odłączenie od aku może pomóc, chociaż moim zdaniem takie błędy powinny zostać w pamięci komputera i samo odłączenie od aku nie wyresetuje Ci błędów.

Jak masz znajomego mechanika to Ci za darmo wykasuje błędy (w ASO za podłączenie do kompa mogą wziąć 150zł). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko bym postawił Ścigacza na koła, przejechał kilkaset metrów do przodu i wtedy się zastanawiał :D

U mnie kiedyś złapał błąd po ostrym starcie - zanim ruszył to postał chwilę w miejscu, więc przód się kręcił bardzo szybko, a tył stał no i błąd wskoczył. Uruchomiłem ponownie silnik, pojechałem dalej i błąd znikł sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer odczytał, że jedno koło nadspodziewanie szybko się kręci => odczytał błąd czujnika bo w normalnych warunkach to niemożliwe.

to samo robi się mierząc samochód na hamowni.

Przednie koła jadą, tył nie, komputer głupieje i wywala :!: ABS :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie jest jeszcze inaczej, jak jest sucho to ABS swieci i nie działa. Jak pada deszcz to gaśnie i działa. Jeśli sam zleje jedno koło wodą od środka ( to co wywala ABS ) to ABS działa. Kable i czujniki ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś mógłby sprawdzić w dialogysie jaki mam nr czujnika ABS tylnego lewego koła? na kompie pokazało że jest walnięty a nie mam zbytnio czasu żeby go wyjmować i spisać z niego nr. VIN podam tylko czy jest ktoś w stanie to zrobić??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie, mieszkam w Anglii i jezdze Megane II phI, na Wielkanoc zabralem sie samochodem do rodziny do Polski zeby przy okazji wymienic tarcze i klocki. I tu sie pojawil problem, po wymianie zapalily mi sie lampki ABS i SERVICE. Mechanik twierdzi, ze to wina tarcz które zamonotowal - podobno sa o pare mm mniejsze i nie dochodzi czujnik ABS. Niestety nie bylo czasu na posiedzenie dluzej w Polsce, musialem wracac na wyspe a tutaj czeka mnie obowiazkowy doroczny przeglad. Problem polega na tym ze tak dlugo jak kontrolka bedzie mi sie swiecila, tak dlugo przeglady mój samochód nie przejdzie a bez waznego przegladu jezdzic nie mozna. I tu moje pytanie, czy jest mozliwosc wylaczenia tego ABSu albo pozbycia sie tej nieszczesnej migoczacej kontrolki? Wizyte w serwisie Renault juz sobie zaklepalem, chce miec to sprawne ale zanim oni mi to zrobia to minie niewiadomo ile czasu a samochód chodz z niedzialajacym ABSem jest mi niezbedny, potrzeba tymczasowego rozwiazania.

 

Bede wdzieczny za jakiekolwiek rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, które tarcze wymieniałeś, ale podejrzewam, że tylne.

Z przodu pierścień od ABSu jest w łożyskach, a z tyłu w tarczach.

Mechanik pewnie kupił najtańsze tarcze bez pierścienia i nie przełożył go ze starych.

 

http://megane.com.pl/topic/26560-megane-ii-phi-pierscien-abs-tyl-jak-to-w-koncu-jest/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!