Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zatarte wycieraczki w Megi II


Rekomendowane odpowiedzi

Nietypowy objaw mojej tylnej wycieraczki w kombi. Po wyprowadzeniu samochodu z garażu tylna wycieraczka mi nie działa przez około 10 minut. Później coraz lepiej a jak dostanie wody lub deszczu to już super. Czy coś mam zatarte ? czy elektryka coś nie tak ?

Pozdrawiam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, a teraz wogóle mi nie działa bo nie mam wycieraczek <ok>. Lepiej to sprawdź zanim totalnie zardzewie. Bo u mnie były identyczne objawy coraz wolniej, wolnniej, wolnnnnnieeeej..... i pac

 

P.S udało mi się wszystko wyczyścić i naprawić (1h pracy) i nawet zalożyłem sobie płaskie wycieraczki oryginalne valeo od wersji po lifcie, trzeba było ramiona wyprotować na końcach i delikatnie skrócić. Teraz jestem bardziej zadowolony jak wcześniej a 200zł mam w kieszeni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dopadl mnie dokladnie taki sam problem - w dwa dni wycieraczki dziwnie zwolnily, az wkoncu wczoraj zatrzymaly sie i musialem je recznie sprowadzic do odpowiedniej pozycji. na szczescie naped nie padl, a tylko zatarly sie te nieszczesliwe trzpienie. sciagniecie wycieraczek nie jest takie proste i nie obylo sie bez uzycia specjalnego uchwytu do sciagania wycieraczek. pozniej wyciagnalem caly naped i potraktowalem go wd40. popsikany kilkakrotnie zostawilem na cala noc zeby sie to przegryzlo i dopiero rano rozebralem je calkowicie (wybijajac trzpienie mlotkiem). po wyczyszczeniu i nasmarowaniu zalozone spowrotem - wszystko dziala bez zarzutu :D

przy okazji wazne aby wyczyscic odplyw (u mnie bylo troche syfu).

nie bede opisywal co i jak demontowac, bo juz to bylo przedstawiane w tym temacie - dzieki za opisy - bardzo pomogly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja z kolei miałem takowy problem z wycieraczkami przednimi ze działały bardzo wolno aż w końcu stanęły. Po przeczytaniu paru postów rozbroiłem plastiki podszybia aby dostać się do silniczka. Okazało sie że nie zwierała masa oczywiście podczyściłem styki podgiąłem blaszki i założyłem - efekt działą. Ale dla potomnych rozebrałem ponownie i zrobiłem zdjęcia mam nadzieje że się przydadzą jak im wysiądą wycieraczki a bezpiecznik bedzie dobry.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum.

Dziękuję wszystkim za szczegółowe opisy. Pomogły mi naprawić mój przypadek, w a w efekcie sporo kasy zostało w kieszeni. Podzielę się swoimi doświadczeniami z akcji:

 

U mnie podobnie, wycieraczki zaczęły chodzić wolniej, więc po lekturze forum, zabrałem się z ojcem do rozbierania samochodu. Akurat ściąganie wycieraczek poszło gładko, dosłownie w minutkę, ale użyliśmy jakiegoś uniwersalnego ściągacza (ojciec ma wszystkie narzędzia świata ;-) ). Więcej czasu zajęło nam odkręcenie jednej śruby z pod spodu, aby w efekcie móc wyciągnąć cały mechanizm spod maski.

 

U mnie zatarł się lewy trzpień do którego się przykręca wycieraczkę. Co ciekawe, tak mocno, że można było nim ledwo kręcić jedynie po przedłużeniu ramienia pokaźną rurką. Sporo czasu zajęło nam wybicie go z mechanizmu. Stosowaliśmy naprzemiennie młotek z podkładką, środek penetrujący, oraz przekręcanie w prawo i lewo. Ostatecznie puściło. Potem tylko czyszczenie, smarowanie i składanie do kupy.

Teraz chodzi idealnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja opowiem krótko o mojej metodzie naprawy zatartego mechanizmu... choć dobrego przykładu to nie dam... <czerwona>

 

Po pół godzinie walenia młotkiem żeby wybić ramiona wycieraczek ze sworznia, podwarzania różnymi dzwginiami, psikaniem Wd40 itp itd stwierdziłem ,że tylko rozwalę gwint i podszybie, a potem niczego nie złożę do kupy... więc... postanowiłem przeciąć podszybie w dwóch miejscach - dla prawej wycieraczki "nad" ramieniem - w stronę szyby, od góry, a dla lewej "od spodu" czyli pod maską. W ten sposób możny było zdjąć podszybie i wymontować cały mechanizm razem z ramionami. Przeczyściłem, nasmarowałem i złożyłem do kupy, a podszybie skleiłem. Nie ma co ukrywać - klejenie trochę widać, ale na szczęście jest w miarę ukryte i nie rzuca się w oczy - co ważne również po otwarciu maski.

 

Metoda dość inwazyjna, ale i tak miałem pęknięte podszybie pod maską, więc stwierdziłem że jadę po całości... :mrgreen: Przynajmniej wycieraczki znowu działają.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety, mnie też spotkał ten problem - objawy: wycieraczka zatrzymująca się na środku szyby, trzeba jej pomagać żeby wróciła na swoje miejsce. Może to rzeczywiście wina płynu do spryskiwaczy, tak przynajmniej wyczytuję...?

Za chwilę idę do garażu spróbować to naprawić, zobaczymy co się uda zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja od wczoraj też w deszczu używam ściągaczki. Ponieważ nie mam garażu ani odpowiednich kluczy udałem się do ASO. Koszt 190zl plus cześci czyli wg. cen allegro plus 320zł. ASO tylko proponuje wymianę. Poza ASO uruchomienie i smarowanie wycieraczek to koszt 190zł. przy czym najdroższy jest montaż/demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż wycieraczek to nie problem - podkładka drewniana + gumowy młotek.

Do ściągania wycieraczek ja użyłem trójnika do ściągania magneto - z wycieraczką kierowcy ciężko było w sumie się pod to zaczepić, ale dałem radę.

Czyli zaoszczędziłem prawie 200zł, dzięki za informacje cenowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
... Okazało się że nie zwierała masa oczywiście podczyściłem styki podgiąłem blaszki i założyłem - efekt działa...

Dzięki tomg

U mnie wycieraczki "nagle" przestały działać - mechanik stwierdził, że silniczek się spalił i koszt naprawy ok 600 pln :cry:

okazało się, że i u mnie nie było masy, bo zaśniedziała

Tak więc z planowanych 600 (około) zrobiło się 30 - bo tyle zapłaciłem mu za sprawdzenie, co nie działa

:mrgreen: dla Ciebie i innych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Koledzy

 

Ja właśnie co rozebrałem wszystko tylko zostały te ramiona. Narzuciłem jakiś smar w spreju luzujący na noc. Mam pytanie a co koledzy myślicie o użyciu smaru miedzianego do hamulców do posmarowania mechanizmu i trzpieni wycieraczek po rozbiórce.

 

Odnośnie wycieraczki tylnej to masz chyba dwa rodzaje do combi i reszty. Jedna ma długość 26cm a druga to chyba 23cm. Więc lepiej sprawdź miarką jaką masz. Można ją kupić w wielu miejscach na świecie :). Między innymi produkuje je znana firma na B i dodaje cudowny napis na ramieniu (nazwę firmy), więc jak jeździsz z nią to każdy myśli że jesteś handlowcem tej firmy. Ja osobiście przełożyłem pióro z nowej do starej bo napis mi nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!