Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Konieczność wymiany akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam bo to już 5-6 latek, długo kręci przy odpalaniu porannym, światełka przygasają na wolnych obrotach :) ładowanie ma dobre więc alternator ok (sprawdzali mi), w ubiegłą zimę już 3 razy ładowałem, mam za krótkie trasy aby się podładował ;/ no i nie chce zostać w trasie - chyba wystarczy :)

Ten orginalny Renault jest 72A ale wg. informacji na akumulatory.pl ten 64 jest dobry.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 72 Ah do benzynki ?

To niemalże ten sam silnik co w m1 i tam oganiał go aku 45Ah, czyli tutaj chyba pakowali 1 typ akumulatora niezależnie od silnika.

Logicznie rzecz biorą 64Ah powinien sobie poradzić bez problemu z tym silnikiem.

 

Dane z katalogu Centry:

Standard 55Ah/460A

Plus 62Ah/540A

Futura 64Ah/640A

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu kupiłem centrę futurę 60Ah, stary padł po 6 latach. Co do centry to jestem zadowolony, kręci znacznie szybciej niż na starym i do tego dostałem assistance gdyby padł akumulator na 3 lata. Cena też przystępna bo w marcu kosztował coś około 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doradźcie mi też panowie co wybrać do 2.0 dCi,oryginalny akumulator ma 72Ah 760A,ciężko taki akumulator znaleźć a jak już się znajdzie to cena z kosmosu.

Mam do wyboru 2 modele Centra Futura 72Ah 720A CA722 i Centra Futura 77Ah 760A CA770.

Według katalogów pokazuje CA770 tyle że on ma 77Ah i nie wiem czy będę go w stanie naładować tym bardziej że w większości jazdy pokonuje na krótkich trasach a z kolei zastanawiam się czy różnica 40A będzie miała duże znaczenie na start silnika.

Jeśli ktoś posiada akumulatory z 2-óch wyżej wymienionych parametrach bardzo proszę o wypowiedź jak to się sprawuje ;)

Kurcze ale namieszałem :) bylem w samochodzie upewnić się jaki jest akumulator i jest tam 70Ah 720A,także będę brał CA722 ;) Przepraszam za zamieszanie ;)

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka miesięcy temu kupiłem centrę futurę 60Ah, stary padł po 6 latach. Co do centry to jestem zadowolony, kręci znacznie szybciej niż na starym i do tego dostałem assistance gdyby padł akumulator na 3 lata. Cena też przystępna bo w marcu kosztował coś około 250zł

Witam. Ja futury nie polecam, może żle trafiłem ale miałem w oplu i dokładnie zaraz po gwarancji zdechł kompletnie. Ta cena 250 to naprawdę dobra cena ja dałem dużo więcej i to trzy lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze 72 Ah do benzynki ?

To niemalże ten sam silnik co w m1 i tam oganiał go aku 45Ah, czyli tutaj chyba pakowali 1 typ akumulatora niezależnie od silnika.

Tu raczej ma znaczenie jaki z tym silnikiem wstawiali alternator. Jeśli jest o wielkiej mocy to potrzebny większy aku, by mniejszego "nie zagotowało". Nawet jeśli nie jest taki potrzebny do zakręcenia silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to każdy akumulator po dłuższej jeździe był by uszkodzony z przeładowania

Błędne twierdzenie.

Równie dobrze na tej podstawie można by odwrócić to twierdzenie i głosić, że każdy, nawet za wielki akumulator musi się naładować, bo za to przecież także regulator odpowiada. Jednakże z praktyki wiadomo, że zazwyczaj takie zestawienie, (słaby alternator- wielki aku.) to niedoładowany aku.

Na wielkość (pojemność) aku. w aucie nie tylko ma wpływ pojemność i rodzaj zasilania silnika (obciążenie rozruchowe) ale także wyposażenie auta, ilość i prądożerność odbiorników, a także wydajność mobilnej "elektrowni" zaopatrującej w prąd całe to jeżdżące ustrojstwo.

Gdy rośnie zapotrzebowanie na prąd, przez spadającą rezystancję po stronie odbioru (włączanie dodatkowych odbiorników) To ta elektrownia musi go więcej wyprodukować. By go wyprodukować więcej, silnik musi zeżreć więcej paliwa, czyli znacznie muszą wzrosnąć jego obroty. By to nie było wyczuwalne ani na drodze, nagłym wzrostem przyspieszenia, ani pod dystrybutorem widocznym ubytkiem w baku, część tego zapotrzebowania jest pokrywana przez aku. W dalszej kolejności alternator uzupełnia ten wydatek, aż do wyrównania potencjałów.

Przykładowo w moim sceniolu drugim z silnikiem 1,5dCi mam fabryczny aku. o zbliżonej pojemności jak w sceniolu starszym gdzie jest silnik 1,9dT.

I choć silnik mniejszy i łatwiej nim zakręcić, to odbiorników prądu w "drugim" jednak mam więcej, łącznie z 1800W elektrycznymi grzałkami powietrza w nawiewie. Działają one tylko w określonych warunkach i to w czasie pracy silnika, czerpiąc prąd z alternatora ale aku. jest wielki, bo współpracuje z 150A potworem jakim jest alternator w tym zestawieniu.

Moim zdaniem również po to jest taki wielki aku, by jak najpóźniej uzyskać tą małą różnicę potencjałów pomiędzy aku. i alternatorem, by alternator był mniej więcej jednakowo obciążony i nie kręcił się na darmo, po szybkim naładowaniu małego aku. (to wyjaśnienie zastosowania potocznego stwierdzenia "zagotować" aku. Fizyczne zagotowanie raczej tylko przy awarii regulatora jest możliwe)

Powodem większej pojemności jest też, tak jak pisałem wcześniej, masa dupereli które muszą działać także bez włączonego silnika, czyli tylko z aku, takie jak HF, składane lusterka, bogate oświetlenie wnętrza (przynajmniej 10 punktów) silniczki klapek nawiewu, kilka krokowców, układow i czujników działających przed rozruchem itd, których w starszych wersjach Meganek i Sceniców nie było, a przynajmniej nie aż tyle.

Nie przypuszczam, że takie aku. do benzynowca wstawiali dla tego, że takie mieli na magazynie ale właśnie z powodu obliczeń, z których to wynikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również stoję przed wymianą akumulatora w MII FL 2.0. Obecnie mam akumulator sygnowany Renault, ale o pojemności 50Ah (samochód serwisowany był tylko w salonie firmowym). W wyszukiwarce Boscha proponują 60 lub 74Ah. Znajomy w MII 1.6 ma 47Ah(również sygnowany Reanult, akumulator wymieniał poprzedni właściciel w salonie firmowym). Do 1.6 Bosch podaje takie same pojemności akumulatorów. Jakiej pojemności akumulator polecacie do silnika 2.0? Czy spotkaliście się tym, aby w salonach Renault specjalnie wkładali akumulatory o zaniżonej pojemności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ja również mam do wymiany akumulator. Serwis Renault "krzyknął" 615 PLN - zdziercy.

Tak więc co Koledzy polecacie do Scenica II 2.0 16 V benzyna?

I jeszcze jedno pytanie od laika: czy po samodzielnej wymianie będę musiał jechać do serwisu na przyuczenie samochodu czy samo się zaprogramuje?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!