Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Konieczność wymiany akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czytam wasze posty i zastanawiam się co w tej centrze Future widzicie? Część tych akum jest produkowana w chinacha tak samo jak bosch.

Może 3 lata gwarancji i assistance naprawdę działa, co już testował kolega.

Podaj jakie są produkowane w Chinach, bo wujek wielokrotnie odbierał z rampy w fabryce świeżutko wyprodukowane Centry i Exide.

O ile Centra idzie praktycznie tylko na Polskę, to Exide wozi się głównie na zachód.

Mało tego Exide wożą do fabryki trojaczków w Kolinie.

Tak więc co nam wciskają amerykanie ?

Mało tego Centra eksportuje do Chin podzespoły do akumulatorów.

Znajduje się tam fabryka Exide, która robi akumulatory na tamtejszy rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie polecam Centry Futura,ponieważ przed wymianą swojego aku(varta-renault org.70ah640A)podpytywałem się sprzedawców w kilku sklepach motoryzacyjnych jakie najczęściej są reklamowane . W większości odpowiedzieli mi ,że nie polecają futury. W jednym sklepie gość powiedział że zrezygnowali ze sprzedaży ,bo nawet co trzecia do nich wracała na reklamację.Po opiniach sprzedawców zdecydowałem się na BOSCHA S5 74ah 750A do silnika 1,9dci 88kw. ponoć lepszy ,a i cena podobna.

....hm widzę że rozgorzała dyskusja na temat centry. Odniosę się do swojej wypowiedzi wcześniejszej- w tej wypowiedzi nie chodziło mi o wszystkie aku centry, tylko o model FUTURA .Ktoś z forum zarzucał też,że w sklepie doradzają tylko te których mają najwięcej na stanie - chciałem to zdementować ,ponieważ pytałem o ten model właśnie w sklepie gdzie tylko sprzedają CENTRE i to właśnie tam otrzymałem ów odpowiedź : Nie sprowadzamy FUTURY bo za dużo jest z tym modelem kłopotów(reklamacji), za to polecam PLUSA.Skoro facet ze sklepu powiedział że ze sprzedanych ok.120 FUTUR w tym roku musiał reklamować ponad 40 to coś jest nie tak.

 

Mogę też opisać swoje doświadczenia(historię)z akumulatorami np:

opel astra I - 11 lat i padł(oryginalny opel)wymiana na sznajdera i auto sprzedane

opel astra II- 8 lat i jeszcze był dobry jak auto sprzedawałem

golf IV - wymiana aku po kupnie 7 letniego auta na futurę, bodajże 52ah jak dobrze pamiętam - mało jeździłem więc musiałem doładowywać co ok.dwa miesiące . 2 lata i sprzedałem auto,

megane II - oryginalny renault varta 6 letni i kwalifikował się do wymiany.

 

...tylko czy to coś da te porównywanie skoro kiedyś samochody były mniej wyposażone i miały mniejszy apetyt na pobór prądu, więc wypisywanie tata miał, dziadek też, czy kolegi żona i jej znajomy może tylko śmieszyć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zacząłem zastanawiać czy problem z futurą nie polega, przynajmniej częściowo, na ich kiepskim przetrzymywaniu. Mój aku ma datę produkcji 4.2010 (niestety późno sprawdziłem), a kupiłem go 4.2011.

Niby z nim wszystko ok, silnik kręci, ale oczko uparcie czarne, nooooooo jest minimalny ślad zieleni ale taki ledwo widoczny.

Podładowałem prostownikiem i nic, więc czekam na mrozy.

 

Najciekawszy jest stary aku czyli Centra PLUS 62Ah bo nie kręcił za rewelacyjnie, ale po ~6 miesięcznym podłączeniu jako akumulator w UPS-ie do kompa kręci w aucie rewelacyjnie, a oczko dziko zielone. Może to też lekarstwo dla innych aku (brak mi emotki ze skrobaniem się w brodę :D), długi okres ładowania małym prądem i napięciem.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co do akumulatora do silnika 1.5 dci (105km) mIIphII bo mam fabryczny 70/720 i własnie dzisiaj padł, ale czytam już trochę forum i ludzie piszą ze maja mniej pojemne akumulatory przy tym samym silniku. na stornie akumulatory.pl dobiera 60/600. może ktoś mi wytłumaczy jaki mam kupić, bo co temat to inny akumulator :D

Edytowane przez popawu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy ile jeździsz na trasie a ile w mieście :D

Ja tam wziąłem nawet o 2 Ah większy bo zależały mi żeby moc rozruchowa była ta sama,a w szczególności że to diesel ;)

Edytowane przez kanar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie po dłuższej przerwie. Mój wybór padł na Centra Futura CA722 (72Ah - 720A - o takich parametrach miałem wsadzony orginalny Renault, więc wymieniłem teoretycznie na taki sam) - 320zł z wymianą i pomiarami :)

Co dziwne powiedział mi, że mam mały prąd ładowania - miernik falował między 13,79-13,81, po przegazowaniu wskakiwał pomiędzy 13,94.

Polecił podjechać do elektryka i sprawdzić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne powiedział mi, że mam mały prąd ładowania - miernik falował między 13,79-13,81, po przegazowaniu wskakiwał pomiędzy 13,94.

Jeśli auto było rozgrzane i akumulator dobre naładowany to ładowanie jest ok, bo tzw. ładowanie podtrzymujące.

Żeby sprawdzić czy jest to trzeba włączyć wszystko co prądożerne i wtedy zobaczyć ładowanie. Na jałowym może wtedy spaść poniżej 13,8V, ale po dodaniu gazu już nie ma prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!