Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

nie no paluszki a nie paluchy...hihihi... a tak serio to mnie nie dziwi 9 lat ma i ciągle pracuje...no sam nie wiem. Swoją drogą to mnie zaskoczyło, że w serwisach nie są w stanie przemierzyć płytki w kluczu, poszukać zimnych lutów lub też diody wymienić...dziwne. Chyba zamówię nowy kluch ale swoją drogą poszukam jakieś magika od elektroniki i dam mu sprawę do zbadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin73, Jakiś rozrzutny jesteś. Prezes zaproponował Ci pomoc, a i elektronika w okolicy chyba znajdziesz. Ale każdy orze jak może. Powodzenia. Swoją drogą wykręć ten wkręt od kluczyka (u mnie jest jeden mały krzyżak) i zobacz o co chodzi w tych kluczykach. Może tam już było tyle razy grzebane, że faktycznie zostaje tylko nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i by się udało ale wybacz nie znam cię osobiście a tak na odległość to wiesz jak jest.

Nie wiem czy auto jest Twoje itd. Gdybyś był w okolicy to mniejszy problem.

 

Nie ma sprawy, rozumiem Cię doskonale, poradze sobie, mam zapasowy klucz i narazie nie jest to pilna sprawa, a jak drugi sie spartoli to już niestety Tato mnie zaholuje do serwisu. Póki co jest ok. jeżdże bez problemów, ale dziękuję Ci za szcerość, cenię sobie takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woją drogą to mnie zaskoczyło, że w serwisach nie są w stanie przemierzyć płytki w kluczu, poszukać zimnych lutów lub też diody wymienić...dziwne

 

Nie, to jest normalne oni mają swoje przepisy i zarządzenia a te jasno mówią, że tego im nie wolno naprawiać tylko wymienić całość - tak niestety jest i tego się trzymają :!:

 

Nie ma sprawy, rozumiem Cię doskonale, poradze sobie

 

Jak będziesz w oklicy - może kiedyś - to nie ma sprawy - da się to prawie od ręki zrobić.

 

ale dziękuję Ci za szcerość, cenię sobie takich ludzi.

 

Szczerość to podstawa :mrgreen: Krętactwo nic nie daje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon z serwisu, ponieważ udało mi się bezkolizyjnie dostarczyć auto do serwisu...rzut beretem. Okazało się, że obydwa klucze mają uszkodzony przełącznik. Jeden już jakiś czas mi nie działał, no a teraz drugi. 600 stówek jeden...nieźle. Zaproponowałem wstępnie przez telefon, żeby mi wymontowali ten immobiliser, ale co mnie zdziwiło usłyszałem, że się nie da...ciekawe. Moi zdaniem jak założyli to i ściągnąć się go da, a gdzieś wcześniej przeczytałem, że kosztuje to mniej. Czy ktoś wie jak to jest??

Danielossss napisał

Trochę strzelę, ale jest on zintegrowany chyba z komputerem, więc jego dezaktywacja faktycznie może być skomplikowana.

A i o jaki przełącznik im chodzi- o ten switch w kluczyku (za to chcą 600 zł)??

 

600 dotyczy kosztu nowego kluczyka z zaprogramowanym kodem do danego typu auta a przełącznik naprawi ci każdy elektronik w twoim mieście

 

zadam jeszcze pytanie czy do zapamiętania nowego kodu może posłużyc inny kluczyk od megane

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapamiętania nowego kodu może posłużyc inny kluczyk od megane

 

Nie znam dokładnie układu bom się mu nie przyglądał. Nie wiem czy jest tam tylko układzik programowalny z pamięcią i czy ma on jakieś zabezpieczenia. Tak na dobrą sprawę to było by to zbyt proste, bo wtedy z dwóch można zrobić jeden. Np. dorobić kluczyk a drugi sprawny, z jakiego zmasakrowanego rozbitka, coby ktoś chciał oddać klucze i przekładka.

Jak masz okazję to próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ci już dostałem małego bzika.

Odebrałem klucze z serwisu, które zdaniem pracownika są na 100% uszkodzone i nie można ich zakodować. Mam jednak małe wątpliwości.

Jak ktoś wyżej opisał włączyłem aparat cyfrowy i pstryknąłem obydwoma kluczami do obiektywu patrząc na podgląd. Na monitorze w chwili naciskania guzika obydwie "diody" (transmitery) świcą. To znaczy, na mój mały gust, że zarówno switch musi działać skoro następstwem jest świecienie w obiektywie aparatu diody na podczerwień jak i również sama dioda działa skoro j.w. Jeżeli klucze mają być uszkodzone to jedyną rzeczą jaka w takim przypadku mogła wysiaść jest układ scalony...no chyba, że są jakieś zimne luty...ale to chyba także nie byłby wysyłany sygnał.

W związu z tym zacząłem się zastanawiać czy nie zepsuł się odbiornik w samochodzie??? Zdaje mi się, że w serwisie podeszli do tematu metodą szmańską tj.prób i błędów. Jak można jakąś metodą domową sprawdzić czy odbiornik w aucie jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie układu bom się mu nie przyglądał. Nie wiem czy jest tam tylko układzik programowalny z pamięcią i czy ma on jakieś zabezpieczenia. Tak na dobrą sprawę to było by to zbyt proste, bo wtedy z dwóch można zrobić jeden. Np. dorobić kluczyk a drugi sprawny, z jakiego zmasakrowanego rozbitka, coby ktoś chciał oddać klucze i przekładka.

Jak masz okazję to próbuj.

na pewno spróbuję bo 600 zł to mnie się nie uśmiecha

wydaje mi się że tak bo skoro można "nauczyć"" kluczyk kodu to zapewne da się go przekodować

jadę dziś na szrot poszukać starych kluczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mozna zrobić jeszcze tak....

 

Kupić w serwisie kompletny kluczyk, ale surowy, bez ząbków. Nie sadzę aby kosztował wiecej niż 100 zł. Zabki naciąć w prywatnym zakładzie /nie powinno byś drogo/. Następnie tak przygotowany kluczyk zaprogramować w serwisie. Zrobią to chyba też nie drożej jak za kolejne 100 zł. W sumie wyjdzie dużo taniej niż 600.

 

[ Dodano: 2007-01-31, 22:27 ]

w serwisach nie są w stanie przemierzyć płytki w kluczu, poszukać zimnych lutów lub też diody wymienić.

 

Koledzy...zrozumcie, że serwisy nie zajmują sie takimi "duperelami" Takich rzeczy nie naprawia sie u nich. Od tego są prywatne zakłady. Dla serwisu sa to elementy nienaprawialne i mogą je tylko wymienić w całości. Napewno nie maja nawet do tego przyrządów.

 

[ Dodano: 2007-01-31, 22:32 ]

zadam jeszcze pytanie czy do zapamiętania nowego kodu może posłużyc inny kluczyk od megane

Nie może, bo kazdy kluczyk ma swój indywidualny kod. Zaprogramujesz raz...i koniec.

Jezeli potem takiego klucza mechanicznie nie uszkodzisz, nie wykąpiesz sie z nim, nie zalejesz herbata, to praktycznie jest na lata. Trzeba naprawde dużo złej woli, aby go uszkodzić.

 

[ Dodano: 2007-01-31, 22:38 ]

wydaje mi się że tak bo skoro można "nauczyć"" kluczyk kodu to zapewne da się go przekodować

 

To nie jest telefon komórkowy z ktorego mozna zdjąć simlocka i bedzie potem uniwersalny do wszystkich meganek.. Można zaprogramować tylko raz. I tak być powinno. Co to byłoby za zabezpieczenie, gdyby mozna było robić takie sztuki? Ja dziekuje za takie zabezpieczenie auta.

 

[ Dodano: 2007-01-31, 22:51 ]

A' propos tematu kluczyka, na allegro mozna kupic kluczyki w cenie duzo milszej niż ASO i zastanawiam sie czy bedą działac?

 

Wydaje mi się, ze sprzedają tam klucze "dziewicze". Nigdy jeszcze nie programowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kluczyki są zepsute powidzieli mi w ASO..dokładnie przekaz brzmiał tak: uszkodzone są klipy w kluczykach". Ja to zrozumiałem, że chodzi o przełączniki naciskane palcem. Jak już napisałem wyżej w domu sprawdziłem klucze metodą także opisaną wyżej i wydało mi się to dziwne, że "dioda" się świeci po naciśnięciu przełącznika. Ja się na tym kompletnie nie znam ale jak naciskam i się świeci to znaczy, że przez obwody coś przepływa - trafia to do "diody" która to transmituje na zewnątrz. Stąd to przypuszczenie, że klucze technicznie są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręćcie prosze kluczyk i zobaczcie jak to wygląda. Do jednej połówki przymocowany jest układ scalony /elektronika/, a do drugiej blaszka, do ktorej przyciskamy ten układ. Zamykając w ten sposób obwód, generujemy sygnał kodu. Tam nie ma żadnego przełącznika, żadnego mikrostyku.

Być może, na skutek wieloletniej eksploatacji kluczyka , do środka dostały sie zanieczyszczenia...włosy, kurz i powodują lekkie zwarcia. Może wystarczy tylko przeczyścić?

Ale może być też i tak, że faktycznie układ scalony uległ uszkodzeniu. Nic nie trwa wiecznie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!