Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm czyli jest co dłubać :)

Schemat do ręki i jak masz pojęcie to z 4 godziny i wiązka gotowa potrzebujesz przewodu ekranowanego do audio

Jak dobrze przygottujesz instalację to masz do podłączenia 5 przewodów przy radiu + Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym schematem to może być problem dlatego właśnie pisałem czy ktoś jest w stanie przygotować jakąś instrukcję dla laika może po numerach pinów w kostkach lub coś podobnego o ile tak w ogóle się da to wyjaśnić komuś takiemu jak ja, oczywiście nie chce tego za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę jeszcze w te schematy :) Jeśli mówimy o wysyłce to całej wiązki wnętrza którą mam czy tylko tych kawałków z trzema wtyczkami, navi, joystick i kontrolki pasów? Czy może w ogóle wszystkiego? Jeśli możesz to powiedz jaki byłby koszt przygotowania takiej wiązki przez Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wszystkiego ( wiązkę z pod deski puszkę bic i nawigację ), ustawię zaraz w radiu nawi i w nawi odpowiedni typ radia

Z puszki bic wyciągnę kable do kontrolek poduszek

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada zdjęcie tej cięcie wtyczki,w którą należy wpiąć pin do ABS-u i zaznaczy mi na nim w które miejsce włożyć ten cholerny pin? Wsadziłem go niby w gniazdo 18 ze schematu i nie działa a nie mam już dodatkowych pinów żeby kombinować...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że nie ma instalacji od ABS wyprowadzonej od silnika do kabiny sprawdzałeś czy jest pin 18 po drugiej stronie wtyczki co wpinałeś ? Czarna wtyczka 52 piny i w pin 18

Ile widzisz satelit ?

 

Na próbę wyłóż antenę na zewnątrz, też w jakimś aucie miałem iż przez przednią szybę nie działało , przedłużacz anteny i antena do tyłu i działa OK

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ilość satelit to ilość wyświetlanych, kolorowych słupków, to jest więcej niż połowa. Nie wiem czy jest wyprowadzony ten pin, ponieważ mało co tam widać.Może być też tak,że pomyliłem piny,ponieważ na wtyczce nie jestem w stanie dojrzeć żadnych numerków,dlatego prosiłem o fotkę z zaznaczeniem.Nie mam pojęcia od której strony liczyć piny.Szyba w aucie nie jest atermiczna,więc to raczej nie powinno być problemem,prawda? Jest jeszcze jakieś miejsce, gdzie można znaleźć ten sygnał?

Edytowane przez Dana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,mam już ten schemat, podłączyłem pod pin 18 i nie działa. :(

 

Dodano: 14 gru 2015 - 19:08

I już działa.Okazało się,że wg.rozpiski pinów,właściwy z sygnałem ABS znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie niż pin 18 a więc wg. mnie jest to pin 52.Pewnie zawiniła moja słaba a właściwie zerowa znajomość odczytywania schematów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, poszedłem na łatwiznę ,bo oczywiście nie udało mi się wydostać wspomnianego pinu i po prostu wlutowałem przewód do przewodu wchodzącego do gniazda! :-) Co do numeru pinu, to po prostu lustrzane odbicie tego, który moim zdaniem wg.schematu ma nr 18! Jak się wie od której strony wtyczki liczyć, to jest proste, ale ja pewnie się pomyliłem, dlatego prosiłem o fotkę wtyczki i wskazanie właściwego pinu. Najważniejsze, że się udało i działa jak powinno! :-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również udało się dołożyć nawigację, ale tylko dzięki koledze cinas_ :) Ma dużo cierpliwości dla takich ludzi jak ja i zawsze pomaga.

Został mi jeszcze sam ekran od navi ale tej zwykłej nie live gdyby ktoś chciał :)

Edytowane przez alojzy1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!