Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

 

właśnie to jest klucz do wszystkiego :

post-86572-0-21820000-1450765922_thumb.jpg

 

odkleiłem taśmę aby zobaczyć gdzie się kończą przewody od ekranu nawigacji i zupełnie jest inaczej niż myślałem tzn część z kabli idzie do radia, trzy do wiązki koło puszki z bezpiecznikami i tylko trzy do joystika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jeszcze jedno pytanie : wiązka którą mam jest od megi 2012 rok z klimatronikiem

 

post-86572-0-53313100-1450805456_thumb.jpg

 

moja megi jest niestety z manualną klimą, co myślisz : czy dokupić nagrzewnicę klimatronik + panel czy uda się bez wymiany ?

 

Dodano: 22 gru 2015 - 19:58

Można zamontować NAVI do wersji bez klimatronica :

 

post-86572-0-83357600-1450810463_thumb.jpg

 

uffffffff bo już szię bałem że będę musiał kupić nagrzewnicę klimatronic + panel i czujnik tempertatury a gdybym to nawet kupił to po świętach bo bym pewnie spędził kilka godzin aby to wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sobota rano 100% w Kaczorach , wielkie dzięki że się zgodziłeś na montaż NAVI.

 

Dodano: 11 sty 2016 - 14:44

Hej,

 

wymiana radia fabrycznego + wyświetlacza nie jest trudna , przede wszystkim potrzebna jest :

 

PANEL LCD + karta SD ( moja nawigacja jest z wersją z kartą SD )

Daszek nad Panel LCD

Puszka BIG

Wiązka - i trzeba już fachowca bo gdymy nie Marcin ( cinas_ ) zto ta operacja by się na pewno nie powiodła

Radio ( nie koniecznie, ja akurat wymieniłem na poliftowe )

joystic

wiązka anteny od panelu aż do tylnego prawego słupka

antena GPS z trzema kostkami

 

WARUNEK KONIECZNY !

 

po kolei :

post-86572-0-65588500-1452518352_thumb.jpg

 

zdemontowałem tunel środkowy i po prostu wyjąłem z auta

post-86572-0-01025900-1452518464_thumb.jpg

 

delikatnie trzeba wyjąć wyświetlacz LCD tak aby nic nie urwać, nie ma się co spieszyć

 

post-86572-0-69023300-1452518594_thumb.jpg

 

kostkę od panelu LCD wpiełem w puszkę BIG ( ona przejmuje funcje po małym wyświetlaczu i przekazuje do panelu LCD

 

post-86572-0-86457700-1452518715_thumb.jpg

 

duży panel LCD bardzo łatwo się mocuje, trzeba tylko pamiętać o dwuch śróbkach i podkładkach których niestety nie ma i trzeba doposażyć otwory montażowe

post-86572-0-16641500-1452518949_thumb.jpg

 

całą wiązkę łatwo przeprowadziłem pomiędzy wylotami nawiewu, kratki nawiewy łatwo można wyjąć.

 

post-86572-0-58391300-1452519353_thumb.jpg

 

Dzięki uprzejmości Marcina który mi taką wiązkę przegotował, podłaczenie jest banalnie proste, kolor do koloru, nie ma możliwości pomyłki, Lutownica, i osłota termokurczliwa i trochę czasu, w sumie jest to potrzebne tylko podczas wymiany radia, jeśli nie wymieniamy radia to tylko wpinamy wiązkę w aktualną w aucie KOLORAMI.

 

post-86572-0-16639600-1452519549_thumb.jpg

 

antena to też nie problem trzeba telikatnie obniżyć podsufitkę i ( nie trzeba zdejmować ) Na pewno trzeba zdjęć osłonę słupka cała prawa strona aby wprowadzić antenę i kabel łączący Panel z anteną

post-86572-0-28282800-1452519699_thumb.jpg

 

Efekt końcowy - wszystko dzięki pomocy Marcinowi za co jeszcze raz dziękuję kolega ma login : cinas_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rzeczy które są potrzebne do wymiany radia na panel LCD nawigacji

post-86572-0-44249100-1452520286_thumb.jpg

wiązka od nawigacji ( panel ) aż do anteny dachowej

 

post-86572-0-36865400-1452520333_thumb.jpg

 

panel + radio ale radio niekoniecznie trzeba wymieniać może być starszy model

 

post-86572-0-93503500-1452520502_thumb.jpg

 

to radio które zostało wymienione ma model poliftowy

MONTAŻ ---- NAWIGACJI ----- ZAKOŃCZENIE :

ostatnim elementem który trzeba jeszcze zaistalować to połączenie od panelu LCD Nawi do kostki ABS która znajduje się pod kierownicą na wysokości lewego kolana

 

post-86572-0-97062800-1452520655_thumb.jpg

 

trzeba znaleśc nr 18 i tam wpiąć kabel, inaczej nawigacje niestety nie będzie poprawnie widziała trasy KOSTA abs - u jest opisana i u mnie nr 18 był w górnym rogu

 

post-86572-0-92939800-1452520723_thumb.jpg

 

jedynym mankamentem w/g mojej oceny jest to że nie możemy się już nigdy pozbyć nawigacji w sensie wizualnym, nie ma możliwości aby wyświetlały się fale radiowe lub nazwa stacji. Mamy cały czas nawigację lub ikonki tomtoma a nawza stacji jest tylko na dole malutkim druczkiem, rowiązanie dla mnie to funkcja ukryj mapy i wtedy mamy cały czarny PANEL z nazwami stacji fal radiowych na dole, trochę szkoda bo konkurenci reno lepiej to zaplanoali i jest więcej funcji jak ktoś zna trasę na pamięć od lat i tak jest skazany na oglądanie tomtom w swoim aucie.

post-86572-0-70571400-1452520838_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wymienić tylko sam wyświetlacz mono ( ten mały bez navi) na ten większy panel kolorowy , który występuje w wersji z NAVI?

Czy będzie działał ( oczywiście bez funkcji NAVI ) bez wymiany innych podzespołów?

Pytam się, bo mam okazję tanio kupić sam ten kolorowy wyświetlacz z obudową z jakiegoś rozbitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

według mojej oceny musisz kupić puszkę BIG aby przejeła funkcje małego wyświetlacza aby odbierać same radio, ale to tylko moja ocena, na pewno navi nie będzie działać, poza tym wyświetlacz działa w powiązaniu z joystikiem, nie wiem czy samo radio które masz będzie wiświetlac funkcje radia na dużym wyśąwietlaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą meganę z 2009 roku to w nawigację inwestować nie będę, żona jeździ tym autem tylko do pracy, w obce trasy się nim nie wybiera.

A w ciągu ostatnich dni potestowałem nawigację w meganie z 2015 roku.

Pomimo , że zaktualizowałem mapy do najnowszej wersji , to uważam, że to najgorsza nawigacja na jakiej pracowałem, w porównaniu oczywiście do HERE i Sygic'a , które używam na smartfonie.

Ten TOM TOM ma coś dziwnego , w terenie zabudowanym na trasie ma praktycznie zawsze ustawione ograniczenie prędkości do 60 km/h , a przecież u nas jest 50 km/h.

Dodatkowo w mapach są tylko większe drogi, często mniejszych dróg ( np tych lokalnych wzdłuż autostrad, czy dróg leśnych ) wcale nie ma na tej mapie .

Ja jak jeżdżę gdzieś nad rzekę na ryby, to muszę używać nadal nawigacji w smartfonie, bo ta z Megane pokazuje że przez łąkę albo las jadę.

A np. przy DK7 z Wawy do Elbląga nie ma na niej nawet kilku parkingów , które są w terenie "od zawsze".

Brak samych dróg na parkingach i oczywiście znaku parking na mapie.

A nowe parkingi co są przy MOP-ach są widoczne.

No , chyba że coś trzeba włączyć w tej nawigacji, żeby była troszkę bardziej rozbudowana o mniejsze drogi?

Może w Megane 4 będzie jakiś android i da się tam wgrać jakieś lepsze mapy, bo te obecne od TOT TOMa to dobre są tylko jak się między dużymi miastami jeździ.

A może jest jakiś sposób aby wgrać do tej navi lepsze mapy od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!