Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się również dodać nawigację. Mój pacjent to clio IIIph2 ale wiązka wydaje się być praktycznie identyczna z Megane porównując to co mam i schemat załączony kilka stron wcześniej. Mam cały zestaw z jednego dawcy i kompletną wiazke z wnętrza. Poprosiłem sprzedawce o kawałek z audio a dostałem wielkie pudło kabli :notacrook:

Przygotowuję sobie wiązke i mam kilka wątpliwości które mam nadzieje rozwiązać z Waszą pomocą.

"czarna kostka"

- sygnały can i połączenie z deską (piny 1,2,5 na schemacie) łączą sie z szarą kostką. Czy w związku z tym moge również brać sygnał z tych samych kabli w instalacji bez navi czy trzeba tego szukać gdzieś indziej.

- z czarnej kostki jeden kabel biały pin 12 idzie w głąb wiązki do modułu 1894 na schemacie. Czy ktoś wie co to za kabel i gdzie go wpiąc bliżej radia ?

- z wiązki z czarną kostką od strony radia idzie jeden kabel kolor pomarańczowy do szarej tej od sterownika mm. Niestety nie mogę się doliczyć który to pin. Rozumiem że trzeba go przepiąć czy on już będzie w ori wiązce

"szara kostka"

czy tam trzeba jakieś piny przestawić czy tylko przełączyć z ori wyświetlacza do białego modułu?

Nie rozbierałem jeszcze swojego auta ale zastanawiam się czy możliwe że tam będzie jakieś okablowanie do nawi biorąc pod uwagę że jak kupowałem auto to w specyfikacji był punkt "przygotowany do instalacji TomTom". Niestety w salonie nie mieli pojęcia co to znaczy...

Ostatni problem to kod radia którego oczywiście nie mam. Nie ma też na radiu naklejki z pre-codem. Jest tylko duża naklejka na górnej części obudowy. Nie ma również śladu aby naklejka byla usunięta a obudowa nie ma śladu by była otwierana. Czy to oznacza że to radio nie jest kodowane ? Vin mam w razie czego więc spróbuje w ASO.

bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy jest ktoś ze śląska, kto mógłby dla mnie podłączyć całą to plątaninę kabli(oczywiście za opłata lub za kratę piwa :mrgreen: )??

Ja nie mam wgl. głowy do kabli i elektroniki. Całego zestawu jeszcze nie kupiłem, na razie pytam orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się również dodać nawigację. Mój pacjent to clio IIIph2 ale wiązka wydaje się być praktycznie identyczna z Megane porównując to co mam i schemat załączony kilka stron wcześniej. Mam cały zestaw z jednego dawcy i kompletną wiazke z wnętrza. Poprosiłem sprzedawce o kawałek z audio a dostałem wielkie pudło kabli

Nie polegaj na schemacie od Megane III podłączając Navi w Clio III ph2. Mogę być inaczej piny umieszczone, inna zasada działania, bo Clio nie ma dżojstika.

Nie rozbierałem jeszcze swojego auta ale zastanawiam się czy możliwe że tam będzie jakieś okablowanie do nawi biorąc pod uwagę że jak kupowałem auto to w specyfikacji był punkt "przygotowany do instalacji TomTom". Niestety w salonie nie mieli pojęcia co to znaczy...

Masz mniej pracy, bo są gotowe zestawy jako akcesorium do dokupienia (NOWE). Wymieniasz wyświetlacz, który dostajesz w komplecie z gotową wiązką i pilotem, zakładanie wiązki obchodzi się bez lutowania- są gotowe wtyczki. Gdzieś kiedyś natknąłem się na zagranicznym forum chyba UK gdzie był ładny tutorial ze zdjęciami jak to wszystko do kupy podłączyć. Poszukaj w google.

W Renault PL pewnie temat nie znany, bo Polskie serwisy są zawsze do tyłu i często się zdarza że klient ma większą wiedzę od ASO w danym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz prosze coś więcej napisać o tych gotowych zestawach...Niestety nic w internecie nie znalazłem nawet na francuskich stronach.

 

Dziś próbowałem podłączyć zestaw. Przygotowałem wiązkę, polutowałem sygnały can i multimedia do szarej kostki wzorując się na orginalnych kablach i nic. Po włączeniu zapłonu żadnego znaku życia. Nie włączałem jednak silnika, a z tego co czytałem wcześniej to ekran działa po uruchomieniu silnika więc jest nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

W ostatnim czsie udało mi się dołożyć nawigację do mojej megi. Niestety mam dwa problemy.

1. Nawi pokazuje, że samochód jedzie bokiem, co chwila aktualizuje trasę. Czy przyczyną może być słaby sygnał GPS? Antenę mam oryginalną od dawcy ale umieszczoną wewnątrz auta.

2. Zielony kabelek od czarnej kostki pod bezpiecznikami u mnie już był ale nie wiem dokąd szedł więc wpiąłem się równolegle. Po odpięciu anteny GPS nawi zatrzymała się i nie pobierała danych z ABS. Czy coś może być nie tak?

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sygnału z ABS-u. Tym kabelkiem o którym piszesz idzie sygnał o aktualnej prędkości auta. Jest to przydatne w tunelach i w dużych miastach gdzie są wysokie budynki i navi traci sygnał z satelit. Na podstawie prędkości aktualnej Twojego samochodu, dalej urządzenie może Cie poprawnie prowadzić. Były przypadki na forum gdzie tego kabelka nie było i kolega ciągnął kabel do komory silnika gdzie tan czujnik się znajdował. Daj zdjęcie tej kostki gdzie wpinasz ten kabelek- może nie ten pin wybierasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ostatecznie uruchomic navi w Clio III. Załącza sie i przechodzi do wprowadzeniu kodu. I tu mam mały problem. Nie da się wprowadzić kodu pilotem przy kierownicy ani klawiszami 1-6. Moge tylko zmieniac pierwsza cyfrę za pomocą dużego (tego na środku radia) pokrętła na radiu. I to koniec. Wcisnięcie tego pokrętła zatwierdza kod i mam błąd... i coraz dłuższe oczekiwanie na kolejną próbę Żaden inny klawisz nie działa równiez na długie przytrzymywanie. W ten sposób chyba nie wprowadza się kodu. Czy ktoś ma jakis pomysł o co chodzi. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Bardzo dziękuję za cenną podpowiedź. Wszystko działa. Zawiniła złośliwość przedmiotów martwych a pomógł Marcin z Wawy (dzięki za poświęcony czas), jego znajomość Clipa oraz to że jestem uparty. Mam to w tej chwili rozpracowane że mogę zakładać nawigacje z zamkniętymi oczami. A i jeszcze jedno Megane i Clio w 100% tak samo wygląda instalacja.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!