Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie Panowie fascynacji Megan III

 

Przymierzam się do zamontowania do mojej megi z 2011 r kombi nawigacji TomTom. Przeczytałem cały temat lecz jest to trochę zagmatwane jak dla mnie , i tu pytanie czy jest jakiś tutroial krok po kroku wraz z zdjęciami jak tego dokonać , co gdzie politować.

 

mam :

- radio

- wyświetlacz

- całą instalację

- kabel antenowy radio + gsm

- antenę

- białą puszkę

- sterownik yostick

 

Proszę o wasze instrukcje i pomoc a przede wszystkim kolegów Woytus i Madu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Chodzi mi jak to wszystko polutować i skąd pobrać sygnał ABS-u , bo czytałem że potrzebny jest do tego , mam całą wiązkę spod deski rozdzielczej i w wolnej chwili będę chciał wyodrębnić to co jest do tomtom potrzebne , tylko jak to połączyć z moją obecną wiązką.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Mam Scenica III z 2010 z nawigacją TomTom Carminat + pilot BT. Auto było bez podłokietnika, więc dokupiłem (z innego auta – inny VIN). Sęk w tym, że jak podłączyłem joya, to clip wyświetla błąd multiplexera dla multimediów – joystick nie działa. Możecie podpowiedzieć co zrobić, żeby ruszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w podłączeniu, należy w konfiguracji sieci can włączyć w uch i napinaczach sterownik

W joju nie ma vin - nawi nie koniecznie musi gadać z joyem jak ma pilota BT

Miałem tylko prelotem w rękach nawi z BT i nie działał sterownik - ale uto pojechało i nie mogłem tematu zgłębić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie ja się poddałem z doposażeniem swojej megi w fabryczną nawigację tomtom , kupiłem coś takiego http://www.vivo-media.pl/pl/_sp/184/ndx_261rf/.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jestem bardzo zadowolony i polecam ten produkt choć to kosztowna zabawka z wieloma możliwościami.

Bardzo prosty montaż , polega na zdemontowaniu starego radia i wyświetlacza , przeciągnięcie wiązki i pospinania wszystkiego w całość.

Można rozbudować zestaw o dodatkowe monitory w zagłówkach , kamerę cofania , internet , dvb-t , taka mała stacja multimedialna.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

 

Oferta sprzedaży zestawu została usunięta. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Analizując schemat zamieszczony przez kolegę Woytus mam pewne pytania odnośnie podciągnięcia wiązki CAN do urządzeń . Na schemacie wyjście CAN z gniazda OBD2 na pinach 12 i 13 jest połączone równolegle i idzie do C-Boxa na piny 1 i 2 oraz do Joystika na piny 5 i 11. I dopiero z Joystika szeregowo / czyli wchodzi w urządzenie i z niego wychodzi / idzie poprzez piny 6 i 12 do Nawigacji na piny 1i2 gdzie również szeregowo poprzez urządzenie / piny 3i4 / wychodzi dalej do radia na piny 9i13.Pytanie ..czy ma to jakieś znaczenie ..czy wpinając się przy kostce przy radiu w sieć CAN robiliście to równolegle czy szeregowo..czyli tniemy CAN przy radiu , wpuszczamy w wiązkę gdzie sygnał przechodzi poprzez poszczególne urządzenia i dopiero na wyjściu czyli piny 3i 4 z nawigacji podłączamy do radia na piny 9 i 13.Mam oryginalną wiązkę i łańcuszek tych urządzeń jest zachowany.

Nie wiem jak ma to się do zasad obciążeń sieci CAN zapięcia sieci terminatorem odpowiedniej rezystancji itd. Proszę o sugestie. Oczywiście po wpięciu się w CAN sprawdzę przebiegi oscyloskopem czy coś nie zwiera i napięcia są prawidłowe. I ostatnie pytanie..TomTom Live..do czego służy żółta wtyczka wiązki doprowadzonej do anteny skoro antena ma tylko 3 wyjścia.

post-1723-0-59495700-1380266435_thumb.jpg

post-1723-0-87514900-1380266363_thumb.jpg

post-1723-0-20356800-1380266475_thumb.jpg

Ps.Jak ktoś szuka to mam zbędny kabelek C-box gniazdo USB ..reszta na PW

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie can na schemacie są rysowane liniami przerywanymi - reszta to nie cany - nalżało by sprawdzić w opisie co to za sygnały

Can podpinasz równolegle do istniejącej lini i zadziała

Trzecia wtyczka w nawigacji to jest antena GSM słuzy do odbierania danych live trafic jak ma się wykupioną ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Cinek..dzięki za szybki odzew ^^.Trzecia wtyka..to wiem..do czego jest czwarta.. żółta .Jeśli chodzi o sygnały to w opisach to CANy ..widać że idą po skrętce. Auto na razie mam u blacharza i chłopaki walą w nie ostro młotkami..ale od wtorku mam zamiar zabrać się za nawigacje.Pewnie i tak wszystko wyjdzie w praniu..ale warto zapytać ^^.

 

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!