Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Nawi robi za przelotkę w oryginalnej instalacji sygnał anteny leci do nawi potem do radia

Mówiłeś iż masz instalację antenową więc powinieneś mieć wszystko

Ten kabel, które teraz idzie do radia jest potwornie krótki. Żeby dociągnąć to do ekranu navi trzeba by go przedłużyć. Mam instalację kabli antenowych od Megane 3 wyprutą ale to tak naprawdę są łączniki miedzy radiem a navi z samymi żeńskimi wtyczkami z obu stron.

Co do ABSu, to jest ta pozioma wtyczka tuż pod bezpiecznikami z dużą ilością pinów ? Jak tak, to faktycznie prosta sprawa ten pin tam włożyć. Innej wiszącej nie widzę.

Mam jeszcze jeden problem. Navi niby działa (słabo z orientacją mapy ale chyba wina braku sygnału o którym wyżej mowa) ale nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Sprawdziłem ustawienia i wszystko podgłoszone, włączone. Nie ma ani komunikatów podczas nawigowania, ani pod przy odtwarzaniu próbek zainstalowanych lektorów.

Swoją drogą ku mojemu zaskoczeniu, nie musiałem konfigurować radia pod obsługę ekranu. Od pierwszego podłączenia działa jak należy.

Brak ustawionej nawigacji w radiu ( kodowanie radia )

Podpowiedz mi proszę jeszcze proszę z tymi sygnałami do kontrolek. Można je wypiąć/odciąć z wtyczki do białego pudełka czy muszą tam zostać i trzeba się pod nie podczepić ?

Można ciąć , mogą zostać

A wie ktoś może jak wyglądają magistrale multimediów w megance z 2014r? Siedzi w niej ten nieszczęsny r-link.

Dla wyjaśnienia - są dwie, ale wg schematu kostek w wyświetlaczu jest jedna inna, nie wiem dokąd idzie, ktoś wie?

Dnia 25.02.2018 o 17:15, cinas napisał:

Można ciąć , mogą zostać

Podpiąłem się bez obcinania. Działa

@cinas, mam teraz taki problem, że CLIP nie widzi kompletnie radia. Radio zostało to samo. Wcześniej było ładnie wykrywane. Po montażu navi coś sie pochrzaniło. Jest szansa, że Twoja wiązka gdzieś zgubiła mi komunikację ? Trochę słabo, bo raz że nie mam dźwięku z navi to jeszcze potrzebuję za chwilę odpalić obsługę kamery, a bez tego d... blada.

Nie , nie ma takiej możliwości , sterowanie działa z joya ? czy wyświetla się informacja z radia na nawigacji ?

Tak, joy śmiga. Radio wyświetla komunikaty. Tak działało od pierwszego podpięcia. NIe mam tylko dźwięku z navi no i docelowo te wejście video muszę odpalić. 

BTW ekran mam z bose więc jest duża szansa, że kamera jest w nim odpalona już no ale komunikację wypada mieć tak czy tak.

A przy podłączeniu clipa i rozpoznaniu vin zaznacz aby na nowo rozpoznał moduły

Edytowano przez cinas

Od razu o tym pomyślałem i też mi nie wykrył. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem radio i zaskoczyło.

Wpiąłem też wreszcie pin od ABSu w kostkę R107, która okazała się być szarą kostką a nie czarną. Według schematów to ta która ma 52 piny i jest tuż pod plastikową osłoną przy nogach. 

Przy niej wisi wtyczka identyczna 32 piny jak idzie do modułu kamery. Już dziś późno ale korci mnie pomierzyć od czego to. Przejrzałem VISU i nie widzę w schematach żeby miało prawo coś tam wisieć.

Jak się wpiąłeś do tej szarej to nie ta kostka , czarna i 15 cm wyżej

Ale 52 pinowa ? 

Wyzej mam tylko 18 pinową poziomo podczepioną pod bezpiecznikach z zajętym już 18 pinem.

r107 według visu ma 52 piny 

Szara to R374. PIN18: SYGNAŁ WEWNĘTRZN PRZEDNIEGO LEWEGO CZUJNIKA 2 POMOC PRZY PARKOWANIU

Musi być czarna, może być niżej zobacz załącznik.

R107.PDF

OK, problem rozwiązany. R107 na różnych rysunkach jest oznaczany w różnych miejscach. Kabel wpięty i mapa przestała wreszcie głupieć. 

Dodatkowo zmieniłem konfig radia aby obsługiwał navi i mamy teraz komplet dźwięków. 

Została kamera do ogarnięcia ale tu już powinno być z górki.