Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wytłumienie i uszczlnienie komory silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Głowy nie dam, ale wg mnie w pierwszym modelu Megane III uszczelki pomiędzy zderzakiem a maską nie ma w żadnej wersji. Pojawia się ona dopiero w modelach po liftingu, ale nie wiem czy w każdej wersji. Rzeczywiście w czasie deszczu w trakcie szybkiej jazdy wciska się w tę szparę woda i brud. Też zastanawiałem się nad adaptacją uszczelki z modelu phase 2. Ale zarzuciłem ten pomysł. Ta uszczelka jest bardzo widoczna, wystaje i wygląda jak robota domorosłego amatora.

Po prostu nie dopuszczam do silnego zabrudzenia wnętrza od czasu do czasu wycierając je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, poradziłem sobie w temacie uszczelki maska-pas przedni w najprostszy z możliwych sposób.

W sklepie "gospodarstwo domowe, szwarc, mydło i powidło" zakupiłem odmierzony uprzednio odcinek uszczelki okiennej o najwyższym z dostępnych profilów.

Jej szerokość ok 1,5 cm, wysokość ok 1cm. Kapitalnie się to sprawdza, klej który miała na sobie uszczelka trzyma bez zarzutu, kolor beż jasny nawet całkiem fajnie pasuje do mojej szampańskiej Renaty.

Koszt zakupu uszczelki w granicach 20 zł - przykleiłem zarówno do maski (jej spodniej krawędzi po uprzednim solidnym wyczyszczeniu) oraz do osłony przedniego pasa i górnych krawędzi reflektorów.

Uszczelka jest fantastycznie eleastyczna więc absolutnie nie ma problemu z domykaniem maski a po zamknięciu górna i dolna uszczelka zdecydowanie przywierają do siebie.

Reasumując - koniec problemów z brudem pod maską - zimą solanka, latem woda wymieszana z syfem drogowym. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

 

chciałbym nieco odświeżyć temat. U mnie ten sam problem po zimie ilość soli pod maską także mnie przeraziła. Jakoś to doczyściłem. Rozpoznałem temat uszczelki i fabrycznie była ale dopiero w phIII (inaczej wyprofilowana maska). Także mam zamiar pokombinować z uszczelką sd54. Pytanie czy ta modyfikacja nie wpłynie na chłodzenie silnika zwłaszcza w lecie? czy ktoś zauważył różnicę po zamontowaniu uszczelek?

 

thumb_hosting_zdjec_1443721893__maska.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Poradzicie co lepiej wygłuszy silnik oryginalna mata Renault stosowana w dieslach czy kupiona jakaś dobra i własnoręcznie naklejona pod maskę? Może coś polecacie?

Już mam dość tego buczenia przy 3 - 4 tyś obrotów...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w innym aucie i z silnikiem TDI, ale wygłuszałem samą maskę matami oraz pianką dedykowaną do pracy w wysokich temperaturach. Różnica słyszalna, wg. aplikacji z telefonu ubyło około 8-10 decybeli. Przejechałem 3 lata i nic się nie odkleiło, ani nie odkształciło. Maty brałem ze strony bitmat.pl. Tutaj mały tutorial : http://www.bitmat.pl/pl/c/Wyciszenie-silnika/72

 

Doradzają niezdecydowanym, także polecam.

Edytowane przez wkr
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!