Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wałka rozrządu a czujnik wału korbowego.


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

Płynem kontaktowym? Takim do soczewek?

Nie do soczewek tylko do połączeń elektrycznych dostępnych w sklepach elektronicznych. W ostateczności może być WD-40. Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu silnika i strzałka nr. 15 jest czujnik położenia wałków rozrządu i muszę go oczyszczyć bo jest całe zaolejony. I trzeba coś wykręcić żeby tego czujnika wykręcić?

 

A Czujnik położenia wału korbowego to jest to nr 46 w drugim obrazku? I gdzie ona jest dokładnie...

post-38667-0-72829100-1326925218_thumb.jpg

post-38667-0-62183600-1326925530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest dokładnie pod termostatem, na samej górze obudowy koła zamachowego i sprzęgła.

na tych Twoich zdjęciach to nic nie widać dałeś takie powiększenie, że trudno się zorientować.

Zrób zdjęcie równolegle do osi silnika, od strony akumulatora to Ci pokaże gdzie dokładnie jest ten czujnik. Zdjęcie ma by zrobione tak żeby aparat prawie leżał na skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbites musze cię zmartwić to co pokazałeś nie jest czujnikiem położenia wałków rozrzadu. Czujnik położenia wałków rozrzadu znajduje się obok świecy zapłonowej z lewej strony (czwarta od rozrzadu) pod kolektorem dolotowym. Dokręcony jest śrubą M6.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taki czujnik który zaznaczył Nel które ja zrobiłem dwa zdjęcie, które jest cały zaolejony. Jutro pojadę do sklepu kupić spray do czyszczenia elektryki i benzynę. Tylko pytanie którą benzynę? Bo w sklepie są różne benzyny.

 

Ale trzeba zdjąc kolektor dolotowy? Żeby wyjąć czujnik? A z drugiej pytanie czy jak odłączę akumulator to zniknie ilość km od tankowania, radio kod(które ja nie mam) itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..rozumiem ze nie muszę odłączyć od akumulatora?

 

Chyba wykręcę najpierw z czujnika i potem odepnę wtyczkę, bo nie widzę w którym miejscu podważyć żeby odpiąć wtyczkę.

 

A tak zapytam jaka rezystancji ma mieć ten czujnik?

 

Dodano: 20 sty 2012 - 12:12

Niestety zrobiłem ile mogłem:

post-38667-0-17869100-1327057873_thumb.jpgpost-38667-0-66872200-1327057864_thumb.jpg

 

A tu nagrywany z kamerą może coś tam będzie widać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aby było śmieszniej to tych czujników są 2 typy (sprawdzane przez mechanika). Różnia się między sobą tylko i wyłącznie typem wtyczki. Sprawdź jaki masz typ przed kupnem. Mi wymieniali w ASO i zapłaciłem za niego ok 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..a dlatego mam kupić czujnik?

Aston o którym czujniku mówisz że są dwa typy wtyczki?

 

 

Przemo o jakim czujniku mówisz które masz?

Bo najtańsze do czujnik wału korbowego jest za 85 zł firmy bosch.

 

Po odpaleniu obrotomierz wahał chwile.

Dzis przy ruszaniu dynamicznym auto szarpał, ale jak delikatnie dodaje gazu to było ok a dynamiczniej to szarpal:/

 

 

Jutro rano będę brał za czyszczenie czujnika który jest zaolejony pod kolektorem ssącym, jeśli pogoda mi pozwoli. I odłączę akumulator chyba minus muszę zdjąć. Na video widać ze to fabryczny akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo o jakim czujniku mówisz które masz?

O czujniku położenia wału korbowego. Jakiej firmy nie wiem, ale jakbyś był zainteresowany to za tą cenę mogę oddać :-)

Wg, mnie będzie OK, jego rezystancja to 240 Ohm.

 

 

Dodano: 21 sty 2012 - 09:47

I aby było śmieszniej to tych czujników są 2 typy (sprawdzane przez mechanika).

Zgadza się, oba wyglądają identycznie, z tym że jeden z nich ma wtyczkę na kabelku, tak ok 10-15 cm, a drugi zabudowaną na czujniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!