Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Główna przyczyna uszkodzenia turbo


bodzioprince

Rekomendowane odpowiedzi

[ciach]

Tyle że jak to zrobisz to na postoju śmierdzi w aucie i rzyga olejem po osłonie, który później zostaje na kostce brukowej przed domem :) czyż nie :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z gory przepraszam za brak Polskich znakow, niestety system z ktorego pisze (praca) takowych nie posiada.

Ja chcial bym wiedziec jak ten regulator/zawor nazywa sie po angielsku?? Jezeli ktos wie to z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Suchy79

OK, po 5h przeszukiwania internetu dla zainteresowanych zawor ten nazywa sie "positive pressure valve of the crankcase ventilation system".... tak go pewnie nazwali zeby bylo latwiej znalezc... swoja droga nikt go nie sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten regulator nie jest główną przyczyną uszkodzenia turbiny.

 

Jestem przekonany że jest, tylko żaden tępy serwis o tym nie wie, bo pracują tam "ludzie z ulicy" a nie mechanicy !!

Jak myślisz co się stało z resztą membrany, która ma konsystencje plastikowych płatków?

Myślisz ze odparowały?

Oczywiście niechłodzenie turbiny tez ma wpływ ale w jakim stopniu, miałem Vektre z przebiegiem 280 tyś i prawie nigdy jej nie chłodziłem a dalej działa.

Pozatym wszystkie turbiny montowane w autach są identyzne i dlaczego w jednej marce padają a w innej nie.

 

Dodano: 06 gru 2011 - 15:16

Może nie główna ale na pewno jedna z kilku. Rozebrałem swój i z membrany nic prawie nie zostało, może używkę kupić? Jak nie ma tej membrany to co sie dzieje ? zasysa olej?

 

Ja doraźnie założyłem mały filterek paliwowy i już jest w nim połowa oleju, więc ssie i to bardzo.

 

A część t a mozna kupić w ASO :

"przewód z czujnikiem zaznaczony kolorem czerwonym na rysunku posiada ref 8200576778 i kosztuje 347,11 brutto. do realizacji zamowienia 3 dni"

post-39291-0-23066400-1323181029_thumb.jpg

Edytowane przez bodzioprince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

jak to zrobisz to na postoju śmierdzi w aucie i rzyga olejem po osłonie, który później zostaje na kostce brukowej przed domem :) czyż nie :P

 

wyobraz sobie,ze nie.Nie sa to jakies ekstremalne ilosci oleju,zeby kapalo na kostke brukowa.Pisze naturalnie o silniku w dobrej kondycji.Bledem konstruktorow bylo to,ze waz od odmy z ktorej nie ma sily,zeby nie dostawaly sie razem z powietrzem drobiny oleju dochodza do powietrznej czesci turbiny :)

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja kupiłem oryginalny zawór razem z wężami dwa tygodnie temu. Demontaż i montaż zajął mi 5 minut, przy okazji wyczyściłem odmę. Wystarczy wcisnąć zółty pasek na zakończeniu rur i powoli wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam jeszcze jedno spostrzezenie ktorym chcialbym sie podzielic.

Po wymianie turbiny koniecznie trzeba też wymienic odme.

Mozna ja tez rozebrać do umycia tyle ze jest sklejony i ciezko bedzie to ladnie zrobic ale jest wykonalne.

W odmie znajduje sie plastikowa spirala po ktorej olej ma splywac spowrotem do silnika,

bez rozebrania moze byc ciezko dokladnie wyplukac

W odmie na ktorej padlo turbo było sporo syfu, jakby spaliny z olejem, nie zabardzo to wyglądało.

Moze lepiej kupic drugą używaną.

 

 

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter

 

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat, więc sprawdziłem jak wygląda sytuacja u mnie. Wszystkie te 3 miejsca mam zarzygane olejem aż miło, próba rozebrania tego zaworu skończyła

się pęknięciem tej pokrywki. Na szczęście pęknięcie nie było duże więc zakleiłem to sylikonem. Problem w tym że nie rozebrałem w końcu tego zaworu.

 

Czy skoro olej pojawił się w tych trzech miejscach to membranka na pewno jest uszkodzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!