Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne objawy megane, co to może być?


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

witam panwie. mam następujący problem z moją meganką. silnik na niskich obrotach szarpie, lewarek od skrzyni rzuca (wszystkie poduchy wymienione) podczas jazdy ze stałą prędkością silnik sie tak jakby zamula mocno szarpie i po chwili jak sie mu wciśnie mocno gaz to pomaga i chodzi normalnie. co było robione: kable WN, świece, wymiana krokowego i czyszczenie przepustnicy...nic nie pomaga...co to może być? dodam ze sytuacja ta powtarza sie na gazie i benzynie

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cewki i przewody zasilające do cewek.

Ja u siebie 1,6 8V też wszystko wymieniłem , łącznie z cewką, przy podobnych objawach i się okazało że muszę naprawić lub wymienić kostkę co zasila cewkę. PS ma ktoś wiedzę czy da się taką kostkę naprawić? Jedna poczwórna cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też poczwórna, jak ją sprawdzic czy działa?

czy odpięcie od niej kabli Wn i wyczyszczenie gniazd coś da? czy nie bawic sie i od razu nową zamówic?

Edytowane przez grabek246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...

mialem kiedys podobny problem u siebie w 1,6 16v 4auto wtedy bylo na gwarancji co wazne wymieniali wszystko i nie radzili sobie wcale az w koncu jakis zwykly garazowy mistrz podpowiedzial CEWKI i po wymianie wszystkich czterech na raz auto odzyskalo sprawnosc podejzewam ze wlasnie z tym masz problem bo objawy byly identyczne sugestia MISTRZA KOWALSKIEGO OKAZALA SIE CELNA a serwis przy okazji po wymienial kupe dodatkowych rzeczy swiece kable przeplywki swiece itd itd

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki, 5.10 - Caps Lock

 

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pozostaje nic tylko wymienic cewke....

 czy może mi ktoś napisać jakie są ogólne objawy uszkodenia cewki?

wczoraj zrobiłem mały test. na włączonym silniku po kolei odpinalem kable WN od cewki i silnikiem zaczeło mocniej rzucać , nie gasł tylko bardziej szarpało nic więcej. czy dalej podejrzewać cewke?

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczenie gniazd nic nie dało, cewkę założyłem nową ale bez poprawy ( teraz mam dobrą cewkę na zapas). Po ruszeniu samą kostką do cewki pomogło. Sprawdź to samo u siebie.

Mój elektryk powiedział że mam w kostce coś pęknięte i może nie stykać dobrze, ale nie powiedział czy da się to rozebrać i wymienić czy trzeba całą kostkę nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia (zawodowo pracuję w ASO innej marki ) wiem że cewki dają o sobie znać zazwyczaj na rozgrzanym silniku.

Mi dzisiaj elektryk wymienił wszystkie złączki w kostce i zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

napisz jak efekty;]

podjaade chyba na kompa do mechanika moze cos wykarze. jak nie to zamowie na probe nowa cewke u znajomego w hurtowni, jak to nie to to oddam;]

 

 

 

szkoda że tak mało osób zainteresowanych tematem bo może ktoś by coś doradził co z tym fantem zrobić;/

 

Dodano: 05 lut 2012 - 11:03

witam, mamy przełom w sprawie. po wymianie cewki, kabli WN, świec i filtrów problem występuje tylko na benzynie...na gazie hula az miło...jakieś pomysły panowie?

 

Dodano: 16 lut 2012 - 09:04

dziś rano problem z szarpaniem i dławieniem na sałych obrotach powrócił zarówno na gazie jak i na benzynie;/

 

Dodano: 16 lut 2012 - 15:14

kolejna obserwacja...silnik po przejechaniu okolo 10 km zachowuje sie normalnie. czy to moze byc cewka? przez noc lapie wilgoc a po rozgrzaniu sie suszy i wszystko ok?

 

Dodano: 19 lut 2012 - 10:44

czy objawem uszkodzonej cewki jest zwiekszone zurzycie paliwa?

 

Dodano: 22 lut 2012 - 22:01

panowie problem rozwiazany, przyczyna=> kable zapłonowe

 

Dodano: 27 lut 2012 - 09:52

problem wrócił

Edytowane przez grabek246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

7 lat po ostatnim wpisie, ale może komuś się przyda.

Miałem dosłownie identyczne objawy przy Megance 1.4 16v z LPG.

Szarpanie silnikiem na postoju, czasem na granicy zgaśnięcia, w trakcie jazdy mulenie się silnika i nie reagowanie na płynne wciskanie gazu.

Dopiero puszczenie i wciśnięcie gazu do dechy pomagało.

Wymieniony krokowiec, uszczelki przepustnicy, sprawdzony map sensor i czujnik położenia wału, sprawdzone wszystkie cewki, wymienione świece.

Co jakiś czas powracające te same objawy i na benzynie i na gazie. I teraz ciekawostka dla ludzi z podobnymi problemami.

Sprawdzanie kompresji na zimnym silniku wykazało wyniki zadowalające, bliskie fabrycznym.

Natomiast ponowne sprawdzenie kompresji na już rozgrzanym motorze, wskazało przyczynę takiego zachowywania się silnika...

Mega niska kompresja na drugim garze, co oczywiście oznacza wypalające się gniazdo zaworowe.

Głowica do zdjęcia, planowanie i szlifowanie gniazd pod nowe, twardsze zawory lepiej znoszące gaz i silnik powinien zrobić jeszcze kupę tysięcy kilometrów.

Całe szczęście że wykryte na czas, bo według mechanika za 50, może 200 kilometrów nie byłoby już czego ratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na dziwne objawy megane, co to może być?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!