Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Orfi

Scenic I phI Wymiana żarówek podświetlenia kokpitu

Recommended Posts

Witam serdecznie genialny manual pomógł mi się dostać wreszcie do kokpitu. Niestety jak zawsze pozostaje małe ale, chciałem również wymienić podświetlenie w tablicy z zegarami no i się zawiesiłem. Nie do końca wiem czy diody mają barwę pomarańczową na podświetleniu czy zegary mają wkładkę pomarańczowa tak jak wskaźnik temperatury i godziny, tam po prostu wsadziłem diody białe i zmieniłem wkładkę pozbywając się koloru pomarańczowego. Moje pytanie czy w tablicy Renault Megane ph1 1.9 dTi 2000 rok lift jest dioda o kolorze światła pomarańczowego, czy wkładka która robi z białego kolor pomarańczowy. Drugie pytanie jak zdemontuje zegary czyli wskazówki od zegarów jak później założyć je z powrotem żeby nie było przekłamania na wskazaniu prędkości itp. No i ostatnie lutowanie diody czyli przylutowanie czy ktoś już to próbował robić jeśli tak z jakim skutkiem. Proszę o wsparcie gdyż z takich tematów jestem cienki lubię sam porobić przy Reni ale bez upewnienia się że nie robię jej krzywdy nie dotykam się.

A ja mam taki problem, otóż działa światełko na klimatyzacji, na recyrkulacji powietrza, natomiast na podświetlenie pokrętła nie działa. Zamieniałem żarówki z recyrkulacji na podświetlenie pokręteł i obydwie działały, a na pokrętłach nie. I teraz co w takiej sytuacji zrobić?

A ściemniacz ci dziala ?

Napisano (edytowany)

A jak to teraz sprawdzić czy działa? Jeżeli chodzi o ten ściemniacz, dzięki któremu jak się otworzy i zamknie drzwi to światło się stopniowo wyłącza to tak, działa.

Edytowano przez Astreuz

Ściemniacz podświetlenia deski zegarów

Podświetlenie zegarów działa idealnie więc raczej ściemniacz też.

No nie mogę z tobą.

Działa ściemniacz czy nie.

No działa, przecież ciągle ci ściemnia, pisząc posty :)

Tak poważnie, jak czytam to wnioskuję, że pewnie nie wie gdzie pokręcić by to sprawdzić :D

Po lewej stronie od kierownicy, pod deską, masz pokrętło. Pokręć i obserwuj czy się ściemnia podświetlenie.

Napisano (edytowany)

Ciężko było kręcić gdyż to całe pokrętło weszło do środka całkowicie, aczkolwiek ściemniają się zegary.

Dzięki za pomoc jutro coś popróbuję. Jednakże właśnie te 3 żarówki są od kolejno: podświetlenia przycisku klimatyzacji(dolny prawy), podświetlenia przycisku recyrkulacji powietrza(góra prawo) oraz właśnie tego podświetlenia pokręteł(lewo) czy wszystkie trzy są do pokręteł?

Edytowano przez Astreuz

No to w panelu masz 3zarowki wymień je. Jak to nie pomoże to podmień ściemniacz i panel, będziesz pewny.

• +1 1

Witam

Czy przełączniki od centralnego zamka i grzania tylnej szyby są podświetlane w megane I phII?

Wyciągałem przełączniki i nie widzę tam żarówek.Nie chce mi się wierzyć że nie są podświetlone.

Są kolego, ale ja pojechałem na szrot i kupiłem drugie bo przy próbie rozebrania zepsułem je.

Czyli takie żarówki podejdą: LINK ?

Interesuje mnie taka zmiana: 

Moja rada przy zdejmowaniu podszybia (deski rozdzielczej) - przy zdejmowaniu deski łatwo zarysować szybę boczną, opuśćcie szyby:rolleyes:

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się