Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

ja stawiam na zapowietrzajacy sie uklad w czasie dluzszego postoju. Sprubujcie po takim postoju przed przekreceniem kluczyka napompowac paliwa reczne pomką kolo filtra paliwa az bedzie mocno twarda. Jesli po takim zabiegu zapali o wiele lepiej niz wczesniej to jest to na 100% cofajace sie paliwo(zapowietrzajacy sie uklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzenie układu już wykluczyłem jest tak samo przed pompowaniem pompką jak i po

muszę raczej udac się do dobrego serwisu w celu sprawdzenia zapłonu to może być przyczyną, może faktycznie przy wymianie rozrządu przestawiona była pompa wtryskowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dziś rano było -3 stopnie oczywiście problem z odpaleniem, troche go pokręciłem ale zapalił. Podgrzałem dwa razy świece i przytrzymałem zapłon po zgaśnięciu kontrolek ok 5s, a potem zacząłem go kręcić. i co? i zapaliła się lampka serwisowa :-? .zgasła gdzieś po minucie.io co wy na to? Już sam nie wiem co mam robić. chyba nieuchronnie zbliża się wizyta w serwisie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem palenia nie ma złotego środka. W moim aucie wymieniłem świece żarowe, sterownik podgrzewania świec, filtr paliwa był szczelny więc nie ciągnął lewego powietrza i objawy nie ustepowały. Stwierdzono , że na 90% jest coś z elektroniką w pompie bo każda inna opcja odpadła. Posprawdzali i poczyścili wszystkie piny i jak narazie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mimo ze ten watek byl juz dawno nie ruszany, dla mnie problem nowy.

Przy zimnym silniku i temperaturze zewnetrznej ponizej 15 stopni musze ze 2 razy "krecic" moja meganke dodajac lekko gazu , lub przynajmniej 4- 5 razy rozgrzac swiece.

Przy ceplym silniku lub gdy na zewnatrz sloneczko grzeje - ne ma problema.

Kontrolka swiec zarowych czy +2 czy +20 za oknem swieci sie okolo 3-4 sekund czy to normalaka?

Mial kots juz takie doswiadczenia i moze sie podzielic nimi?

Zima tuz za pasem i zanim pojade do serwisu i tam kaza mi pol silnika wymienic chcialbym sie sam czegos dowiedziec.

 

Ps. Swiece nowiutkie wymienione na NGK D-Power (myslalem ze problem moze lezec w swiecach, jedank tez nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pewnie ma już solidny przebieg. Spróbuj uruchamiać trochę później niż po zgaśnięciu kontrolki. Swiece jeszcze po zgaśnięciu kontrolki grzeją 8s. Max czas świecenia kontrolki (nie grzania świec) to 10s od -20 st. c. Cały wykres charakterystyki znajdziesz w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Silnikowi właśnie stuknęło 140 tys., nie wiem czy to dużo czy mało.

Co można metodą garażową sprawdzić /wykluczyć z kręgu podejrzeń?

Świece nowe, przy rozżarzeniu świec światła mi nie przygasają (gdzieś to tu czytałem że tak sie niby ma dziać). Plizzz o F1(help) :-)

 

Proszę poczytać regulamin forum i więcej nie robić takich cytowań.

Na forum można pisać z polską czcionką :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :-) Bardzo ciekawy wątek. Mam podobne problemy z odpalaniem mojego Scenica 1,9DCI F9Q732. A wygląda to tak: po dłuższym postoju przekręcam kluczyk w stacyjce, zapalają się wszystkie kontrolki oprócz kontrolki świec żarowych, nie gaśnie czerwona kontrolka "stop". Trzymam tak włączoną stacyjkę ok.1 min, wyłączam i ponownie włączam, cały czas bez kręcenia rozrusznikiem. Jeśli zapali się kontrolka świec i zgaśnie po chwili, włączy się chyba pompowanie paliwa, czekam ok 30 sekund i zapalam na dotyk. Jeżeli nie zapali się kontrolka świec żarowych powtarzam próby włączania i wyłączania stacyjki. Czym niższa temperatura otoczenia tym dłużej muszę czekać na zapalenie kontrolki świec.Diagnoza usterek komputera pokazała uszkodzenie świec żarowych lub sterownika świec żarowych. Świece wymieniłem wczoraj ale problem nie ustąpił. Teraz kolej na sterownik. Szukam nadal rozwiązania.

2007-11-06 Rozwiązałem problem przy pomocy telefonicznej specjalisty. Poradził zamienić miejscami czarne przekaźniki w skrzynce przekaźników w komorze silnika - i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenie świec żarowych lub sterownika świec żarowych. Świece wymieniłem wczoraj
Czytam te posty i widzę, że wszyscy wymieniają świece w ciemno wszystkie! Panowie świece żarowe to nie świece iskrowe które mogą działać lepiej lub gorzej. Świeca żarowa albo działa (grzeje) albo nie. Sprawdzić która padła lub nie to chyba każdy potrafi. Wystarczy podłączyć pod akumulator na parę sekund. Po co pakujecie się w niepotrzebne koszty? O ile pamiętam to świece żarowe nie są tak tanie jak iskrowe a ich wymiana jeśli są dobre nic nie pomoże. Sterownik świec też przecież łatwo sprawdzić. Wystarczy miernik albo nawet żarówka podłączona do zacisku którejkolwiek świecy. Nie dajcie się robić w balona przez tych durnych mechaników, którzy tylko patrzą na to co im wyświetlił komputer. Stare metody diagnostyczne nadal działają a czasami są dużo lepsze bo nic nie kosztują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem z silnikiem 1,9 dti widocznie to jest wada tych silnikow mam siwece zarowe nowki a autko ciezko zapala po przestoju ok 10 godzin , gdy silnik juz zapali to pozniej pali na dotyk. Jak ktos poradzil sobie z tym problemem prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja rowniez mam ten sam proble, choc wczesniej przed wymiana paska i filtrow, za 2 razem zapalil ostatecznie, teraz 4-6 razy musze pokrecic, moze to wina ze sa teraz nizsze temperatur. mi wszyscy mechanicy owia zebyzaczac od swiec wiec musze przetestowac sposobbargar, le rowniez słyszałem zze powinny mieć na mierniku 1oma, wtedy sa ok.W serwisie powiedzieli mi ze tak mi nie odpowiedza musza zobaczyc, ale odpala od 406 razu poniewaz, jest juz duze sprezanie - tak mi powiedzieli, tylko ciekawi mnie czemu nie od 1 razu jak to jest przy zimnym??Piotr B., gdzie jest ta kosta (czyi te piny)co ci przeczyscili prosze o fotke lub innych co wiedzą??? Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!