Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z zapalaniem Megane 1.9 DTI


Piotr B.

Rekomendowane odpowiedzi

gojgien, no niewiem czy to to u ciebie, najlepiej sptytaj sie w serwisie lub u mechnika, u mnie inaczej to wyglada, tak jaam na zdjeciu co zamiescilem. tak mi to poweiedzieli ze tego wina ze ta przepona czy cos takiego tam juz przepuszcza. mysle o wymianie tego, tylko szukam czegos taniego bo czekam ze sklepu na telefon ile u nich kosztuje. bo za uzywany chca 250zl, tylko ciezko spotkac, jest jeszcze jedna mozliwosc zeby to sprawdzic od kogos porzyczyc na 1 lub 2 dni bo to sie trzyma na 2 srubkach.a i po tym jak mi tamsprawdzal i ta pompka napompowal i na drugi dzien odpalil mi za 1 dzis za 3.troche mnie przeraza cena. i jeszcze jak przekrea sie stacyjke i bzyczy za dlugo to nie dobrze to sie moze popsuc , ja wlalem preparatu do ropy azeby uklad przeczyscic i sie chyba poprawilo bo naprawa pompu y to 1500zl :shock:

 

[ Dodano: 2007-11-05, 13:00 ]

gojgien, widze go u ciebie na 2 fotce w tle co te werzyki dochdza z drugiej strony, taki masz jak ja

post-4050-1194263482_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, ale ja takie coś terz mam, jak ty i mi właśnie jeden węrzyk zdjol z tego co zrobiłeś zdjęcie i secjalną pompką napapowal i ciśnienie schodziło.

 

Proszę sprawdzić pisownię przed wysłaniem kolejnych postów - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makog, wątpię ale może, no nie wiem panowie ja dziś założyłem nowy zawór EGR który mnie kosztował 580zl, zobaczymy jutro rano napisze jakie efekty, choć również podejrzewam pompkę kolo filtra paliwa ze sie paliwo cofa bo to pompka jednostronnego działania, koszt jej to 230zl oczywiście mrowimy o cenach serwis., mam nadzieje ze to tylko EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości mam Megi 1.9 dti z 2002 roku. Silnik F9Q 744 i od pewnego czasu kiepsko odpalała. Muszę pokręcić 2-3 razy. Wiosną wymieniłem świece żarowe i nic:( Teraz jak uruchamiam to silnik się trzęsie mało nie wypadnie z ramy! Znajomy mechanik mówi że to mogą być wtryskiwacze bo przy przyspieszaniu dymi. Sam nie wiem. Ja twierdzę ze to nie to ale i tak muszę zrobić wtryskiwacze. Dam znać jak poszło.

Ps. Może wiecie czy wtryskiwacze w tym typie silnika są rozbieralne czy wymienia je sie całe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wymieniłem tego EGR trochę sie poprawiło ok3 razy musze kręcić, a nie jak wcześniej 6, zamierzam sie wymienić ta pompkę ręczną bo wiedze wężykach pęcherzyki powietrza, koszt pompki ,37 zl i 45 , wiec zamierzam to wymienić oczywiście ceny sklepowe bo w serwisie 240zl. dam znac jak kupie i wymienie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie egr zaslepic !już 4 lata tak jeżdzę szkoda kasy za pare miesiecy ma szansę znów paść oczywiśćie żadnej gwarancji nie udzielają!!!!!najpierw sprawdzic czy paliwko nie cofa sie 2 lata walczyłem z tym paleniem rannym!!!! temp. na dworzu poniżej 0 rewelka -20 na słowacji jeszcze lepiej !!!!!!okazało się twardawe przewody i oring pod pokrywą filtra paliwa!!!!!! :)

 

[ Dodano: 2007-11-19, 18:53 ]

egr w serwisie swojemu zaslepią jeleniowi wymienią 600zł plus robocizna mocne kopcenie na czarno 100 procent egr padł z odpalaniem niewiele wspólnego!!!! :)

 

[ Dodano: 2007-11-19, 18:56 ]

wtryski mozna w bosch zregenerować nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompke kupiłem 40 zl, teraz czas wymienic tylko ze bedzie mały problem bo tam sa przewody plastikowe i bedzie trzeba ciac, i zakladac gumowe z obiemkami. moze ktos ma schemat lub zdjecia gdzie od dolu sie łączy ten przeów od pompki w dół pod silnik??? i zobaczymy ja k po tym bedzie

[za multipostowanie otrzymujesz czerwoną kartkę czy tam tasiemkę]-Robak

post-4050-1195657155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie - ja mialem ten sam problem co w temacie i nawet zalozylem swoj temat kilka mies temu ponizej link do niego http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3204&...light=regulamin (nie wiem co zrobic aby byl aktywny)

Zaden mechanik nie potrafil pomoc - zrobilem to co opisalem (patrz link) i pomoglo , ostatnio we wrzesniu przy temp. 11st C nie zapalal, za to lekkie pchniecie i bylo OK. Straszylem zone kupnem nowego samochodu , bo to trzecia zima , a problem zaczol sie pojawiac przy coraz wyższych temp.

Prawdopodobnie uciekajace paliwo z pompy , u mnie bylo to o tyle nie fajnie , ze nie mialem recznej pompki , w ktorej sa zaworki blokujace cofanie sie paliwa. Po zalozeniu pompki i wymianie sztywnych wezykow igielitowych (ktore przepuszczaly powietrze) problem zniknol. Moze nalezalo by pojsc tym tropem.

Przed rozruchem zimnego podpompowac paliwo , jezeli zaskoczy odrazu to juz wiecie , jesli nie to ta cala moja pisanina byla psu na bude. i wtedy

Kup sobie srodek do rozruchu zimnego silnika - zawsze zapali. Pozdrawiam i powodzeniahttp://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3204&highlight=regulamin ://http://megane.com.pl/viewtopic.php?...ight=regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!