Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

Zbliża się lato tak więc zamierzam kupić nowe oponki ;-) stare miałem 175/70 R13 teraz chce kupić coś większego żeby 13 zostawić z zimówkami ;-) tak zastanawiam się nad 14 ale może i 15 były by odpowiednie???? co waszym zadaniem lepiej założyć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzyss, przy megane PH II jaką posiadasz będzie to 195/55 r 15 więc do ciebie najlepsze będą 205/50 r 15 tańszy rozmiar ale da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeżdżę ten sezon letni na tych oponkach i zobaczę jak się będą sprawować a później się zobaczy co i jak. plan jest żeby ją podnieść troszkę bo jak jest załadowana(komplet pasażerów i bagaż) to tył strasznie siedzi:/

Pozdrawiam serdecznie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andix, rozmiar prawidłowy przy zakupie nowych oponek zalecam 195/50 r15 dużo tańszy rozmiarek

 

a będą się nadawały do jazy po polnych i żużlowych drogach? mieszkam na wiosce, nie będą za szerokie i niskie (koło 15cm niższe niż te co mam teraz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szutru to wiesz opony rajdowe :oops: będą się nadawały przy rozmiarze tym co ci polecam i tym co kupiłeś wysokość będzie ta sama różnica kilu mm będzie

bo profil opony to stosunek szerokości do wysokości wyrażony w procentach czyli przy 185 szerokości wysokość opony to 55% szerokości 102 mm

a przy 195 50% szerokości 98 mm

jednak biorąc pod uwagę że twoja megane powinna mieś opony wyjściowe 175/70 r13 to najbardziej prawidłowym rozmiarem jest 195/50 r15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto pozwole sobie powtorzyc 195/50/15 sa bardzo tanie i mozna kupic dobre markowe opony w rozsadnej cenie, 185/55/15 jest bardzo drogo prosze spojrzec ta sama opona : 195 -198 zl

http://www.opony.com/opony/56974_toyo_proxes_t1_r.html

185 -298

http://www.opony.com/opony/56966_toyo_proxes_t1_r.html

 

nie ma sensu przeplacac komfort jazdy bedzie podobny, tak jak i spalanie

( umnie przy 175 oponce na trasie pali 6, przy 195 6.3-6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem takich ale doś porawili je pod wzgledem poprzednika dobre odprowadzanie wody proponuję sklep www.opony24h.pl tam przy forumowej zniżce te same oponki z indeksem V kupisz za 154zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to chyba jestem w kazdym temacie zielony :oops:

pomozecie? mam oponki na alusach 195/45 r15

powiedzcie jakie opony powinienem kupic o jakim rozmiarze?

chodzi mi tylko o rozmiar opon sam bede szukal

bo nie wiem czy musze kupic takie same czy moga byc inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocker999, 195/50 r15 to jest idealny rozmiar do twojej megane różnica wskazań prędkościomierza wyniesie 0,1% w stosunku do wyjściowych opon dla tego modelu czyli 175/70 r13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za utwierdzenie mnie w tej mysli.

przyznaje sie bez bica ze najpierw napisalem a pzoniej czytalem temat

i wlasnie takie chcialem kupic.

powiedzcie mi jeszcze jedno czy dla alusow nie bedzie to zadna roznica jak zaloze inny rozmiar jak mam teraz?

roznica to tylko zmiana z 45 na 50

i powiedzcie mi jakie musialbym kupic aby opona byla jeszcze nizsza? tzn jaki rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/45 15 ale opona zostanie o tej samej wysokości (a sama opona jest 2x droższa od 195/50 r15) jeśli chcesz mieć niskie gumy to felgi 16 cali i przy 205/40 r16 masz już niskie kapcie ale czy jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!