Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki interfejs i program do megane 3 ph1


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Niestety, potwierdzam. Niestety, bo oryginalny kosztuje kilka tysięcy. Podróba na allegro to koszt 800-1000zł. Jeszcze rok temu takie same kosztowały 2000zł. Jestem tylko ciekawy czy te chińskie klony są warte swoich, niemałych pieniędzy i czy wogóle dadzą się połączyć z MIII lub SIII :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Po tym jak kupiłem ELM327 na WiFi i miał problem z łączeniem się z telefonem, zrywał połączenie zamierzam go wymienić na coś innego. Zastanawiam się nad:

1 interfejs

2 interfejs

Ogólnie poszukuję czegoś co będzie współpracować z pyren, pyclip. Macie jakieś doświadczenie z tymi interfejsami i któryś możecie polecić?

Edytowane przez Michoxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Panowie mam pytanie bo chciałem kupić interfejs do laptopa+ program pobrać jakiś dobry.Clip niestety drogi jest więc odpada.

Jaki jest program który można pobrać z neta a zrobi wszystko od kodowania/programowania/adaptacji itp ? czy ddt4all to wszystko zrobi czy potrzebny jakiś inny? i niech ktoś powie czym się różni interfejs elm327 taki za okolo 100zł

https://allegro.pl/oferta/interfejs-renault-dacia-can-clip-elm327-ftdi-12877397182

 

od renolink za około 200zł?

 

Połączyłem z istniejącym tematem. aniewa

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w renault jest ddt4all czy pyclip którymi możesz zrobić wyjątkowo dużo, porównując z innymi markami np Kia czy Hyundai. Pewne rzeczy chyba tylko z Clipa ale o tym sobie już sam poszukaj. Na co dzień darmowy soft wystarcza. A co do interfejsów to we darmowe działają na bazie "elm"-o podobnych. Niektóre elm po 20-30 zł po prostu nie działają bo są badziewiem więc jak masz artykuł z dziesiątkami pozytywnych opinii to ryzyko jest mniejsze.. Ja mam 2 szt icar Vgate2 i działają bardzo sensownie tzn łączą się bez problemu i połączenie jest stabilne. Tyle że ja nic nie zmieniam a tylko podglądam.

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena interfejsu ma niewiele znaczenia - mój Elm wersja 1.5 był za 35 PLN (wtedy kiedy interfejsy były jeszcze bardzo drogie) a potrafi więcej niż klon Delphi i bardzo dobrze współpracuje z DDT4All.

Do kasowania błędów wystarczą aplikacje na telefon - ważna jest wersja ELM - te wersje 2.1 nadają się chyba tylko do golfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech mi ktoś powie bo są dwa interfejsy 

1.https://allegro.pl/oferta/interfejs-renault-dacia-can-clip-elm327-ftdi-12877397182    do programu DDT4ALL

 

2.https://allegro.pl/oferta/interfejs-renolink-1-87-1-98-renault-dacia-clip-13284702827

 

który też obsługuje DDT4ALL to nie lepiej zamówić ten drugi i wtedy mam dwa programy renolink i ddt4all na jednym kablu?

@up odpowie ktos?

wie ktoś Panowie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podpowiedzi to... ja bym kupił (i tak zrobiłem) znacznie tańszy ELM na bluetooth, bez udziwnień i przeróbek (jak ten dodatkowy przełącznik). Dzięki temu, można odczytać błąd i go skasować, czy przeglądać parametry w każdym miejscu i czasie gdzie jesteś - np. z komórki. Z możesz też za pomocą bluetooth grzebać w zaawansowanej konfiguracji za pomocą DDT4All (z lapka) czy EcuTweaker (komórka z androidem). Ale ja jestem oszczędny i nie lubię dopłacać za funkcje, których nie używam i nie potrzebuje.

 

Edit:

Nie znam renolinka, ale z tego co widzę to jest on oparty na bazach DDT. Tak, że tego...

Edytowane przez luktal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie pomoże mi ktoś? :) mam dwa programy  Pyren 184 i ddt4all  + interfejs za 120zł elm327 do laptopa.Poprzednio miałem VAGA był VCDS bmw Inpa Ista programy czytelne przejrzyste.. odpaliłem pyren potem dd4tall i nic z tego nie kumam.. gdzie wcześniej kodowałem/programowałem w bmw sobie.Takie jakby archaiczne programy jakbym do windowsa z pierwszych lat się przeniósł takie wrażenie.. nic nie jest uporządkowane np powinno być wchodzę w MEGANE 3 łaczy się i pokazuje mi po kolei np ABS/ENGINE/ ITP  a tu niby pokazuje zakładkę abs w której po rozwinięciu są jakieś 3 wersje podane 

 

jest coś innego darmowego przejrzystego? chce odczytać błędy to liczy np jakieś bloki   np od 0 do 300 i czekaj.. aż policzy i się dopiero coś wyświetli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, niko9999 napisał:

odpaliłem pyren potem dd4tall i nic z tego nie kumam.

Jak nic z tego nie kumasz to lepiej to odłóż na półkę, bo możesz tylko biedy narobić. To są programy którymi praktycznie wszystko można programować w renault.

Kup płatny maxiecu, prosty, przejrzysty program, oczywiście należy posiadać podstawową wiedzę o urządzeniach, które diagnozujesz lub konfigurujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!