Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witajcie.

Czy może ktoś z Was orientuje się jak nazywają się te czarne, plastikowe nakładki, które znajdują się na połączeniu przedniego zakola z progiem?

http://www.foto-lucas.mazowsze.pl/megane/scenic.jpg (zdjęcie zapożyczone z portalu otomoto.pl)

Próbowałem szukać na Allegro, ale nawet nie wiem co wpisać, bo wyszukuje mi jakieś głupoty.

Pojawiło mi się kilka małych ognisk rdzy w tym miejscu i chciałbym porządnie to zakonserwować jednocześnie unikając malowania elementu. Może zbyt estetycznie to nie wygląda, ale skutecznie osłania nadkole i próg przed obijaniem kamieniami...

Bardzo proszę o pomoc.

Bardzo dziękuję, jakoś nie natrafiłem na ten temat...

Pod takim hasłem niestety wyświetla mi tylko typowe chlapacze, a mi bardziej chodzi o swego rodzaju nakładki przylegające do progów... Dokładnie takie, jak wskazałem w linku w pierwszym poście.

Edytowano przez lucas71

Łyżka dziegciu do beczki miodu. Te wszystkie chlapacze, czy błotochrony ładnie, a czasem rasowo wyglądają, ale raczej nie spełniajądo końca swego zadania. Najlepiej w zimie to widać jak się jedzie po śniegu i jak się on nakleja na progi. Te włanie miejsca są narażone na erozyjne zniszczenia od materaiłu rzucanego przez koła w czasie jazdy. W tych też miejscach nastepuje wypłukanie warstwy ochronnej i w tych miejscach najczęściej powstają dziury w progach. Ja w swoich samochodach (poldek, meganka i corolla) zamontowałem chlapacze wg mojego pomysłu, może nie wyglądają rasowo, ale spełniają bardzo dobrze swoje zadanie. W zimie progi mam czyste - nie wisi pod nimi śnieg i warstwa ochronna na progach trwa. Na I przegląd gwarancyjny corolli przyjechałem ze swoimi chlapaczami, byłem ciekaw kometarza - był tylko uśmiech i uwaga - dobry patent. Może nie taki dobry, bo wrażliwy na urwanie przy nieuważnym cofaniu.

Mi bardziej chodzi o zakrycie już oszpeconych krańców progów, które mam zamiar dobrze zabezpieczyć, niż o uniknięcie osiadania śniegu czy błota w tych miejscach. Zdjęcie z pierwszego postu wszystko wyjaśnia...

Edytowano przez lucas71

szukaj na allegro, ale nie konkretnie chlapaczy, tylko całych aut i tam gdzie zobaczysz - bierzesz telefon i dzwonisz. Pamiętaj że nie do Scenica nie pasują z Megany i odwrotnie.

Druga sprawa, jak chcesz to założyć, to pamiętaj, żeby najpierw dobrze zabezpieczyć próg przed korozją, bo pod tymi chlapaczami zbiera się syf i woda, czyli błoto.

szukaj na allegro, ale nie konkretnie chlapaczy, tylko całych aut i tam gdzie zobaczysz - bierzesz telefon i dzwonisz. Pamiętaj że nie do Scenica nie pasują z Megany i odwrotnie.

Dzięki za wskazówki.

Druga sprawa, jak chcesz to założyć, to pamiętaj, żeby najpierw dobrze zabezpieczyć próg przed korozją, bo pod tymi chlapaczami zbiera się syf i woda, czyli błoto.

Wiem, dzięki, właśnie dlatego napisałem, że chcę DOKŁADNIE zabezpieczyć te miejsca pod nakładkami, żeby nie skorodowało jeszcze bardziej. Teraz są widoczne jakieś małe burchelki rdzy, więc chcę to usunąć, pomalować i zaimpregnować, później nałożyć jakiś smar i dopiero założyć nakładki.

Dodano: 10 kwi 2012 - 12:06

Dzięki Twoim wskazówkom zamówiłem komplet takich nakładek w cenie 60zł + przesyłka. Wystarczyło wysłać sms do sprzedawcy, który na jednym z portali :-) nazywa się milosz_om (mam nadzieję, że mogłem podać tę nazwę).

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Jeśli o mnie chodzi to temat nadaje się do zamknięcia.