Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

idoru

Scenic I phII Scenic I czy Scenic II?

Recommended Posts

Koledzy - chcę kupić dzieciowóz na częste i krótkie trasy. Po eliminacji konkurentów wybór padł na Scenica, ale mam mały dylemat.

Chciałbym zmieścić się z zakupem w 20k. i interesuje mnie auto z co najmniej 2002r, benzyna (pojemność dowolna - może być automat nawet) z klimą (najlepiej automat).

Pytanie jest takie czy lepiej poszukać zadbanego Scenica 1 z końca produkcji i mieć spora górkę na ewentualne wymiany/naprawy, czy też szukać jak najnowszego Scenica 2 w założonym budżecie.

Luz to jakieś 3k ponad budżet. na ewentualne koszty rejestracyjne i serwisowe po zakupie (choć preferuję auta krajowe). Będę wdzieczny za pomoc w zbiorze wszystkich "za" i "przeciw".

Z góry dziękuję za pomoc!

Napisano (edytowany)

Tu niestety sam musisz zadecydować najlepiej wcześniej się wpasowując do sceniola drugiego.

Ja akurat posiadam i starszego S I Ph I, oraz S II Ph II. Jest diametralna różnica w wygodzie i komforcie na rzecz S II/II. Na co dzień syn użytkuje starszego sceniola ale jak ma możliwość to też woli drugim jechać. (nawet twierdzi, że się przyzwyczaja, nawet po bardzo krótkiej trasie, sugerując tym, że chętnie dosiadał by go na co dzień. :) )

Skoro jednak Twoje auto ma być użytkowane w celach takich jak opisałeś, to wybrałbym starszą wersję, w lepszym stanie i większym wypasie. Oczywiście z racji wieku należy też się liczyć z dodatkowymi kosztami, tak samo jak z początkowymi naprawami, młodszych i tańszych S II.

Używane auta z niższego pułapu cenowego to loteria.

Edytowano przez gojgien

Spokojnie trafisz SC II w tej kasie.

jak już szukasz do 20 tys to jednak polecam kupic Scenica II napewno bardziej wygodne i komfortowe autko

I spokojnie powinieneś w tej cenie znaleźć dobry egzemplarz z początku produkcji :)

Napisano (edytowany)

ja bym szukał SCI PhII - to juz auta sprawdzone i ładne, z dobrymi silnikami.

SCII z pierwszych lat do najmniej awaryjnych nie należały.

Edytowano przez mrarek

mrarek - dokładnie to samo miałem na uwadze w swoim poprzednim poście. Do krótkich tras i do przewozu dzieci lepiej starszy a sprawdzony i dopracowany model, jak młodsze ale z chorobami początku produkcji, jak właśnie pierwsze S II.

tak, ale ja podkreślam - SCI PhII, a nie SCI PhI

Ja nie musiałem tego nadmieniać, to założenie jest w pytaniu, w 1 poście....

Pytanie jest takie czy lepiej poszukać zadbanego Scenica 1 z końca produkcji....