Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana anteny radiowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja wczoraj wymieniałem komplet czyli antena z podstawką jednakże u mnie była tylko instalacja dwuprzewodowa. Stara płytka po rozebraniu w środku zaśniedziała. Przy wymianie rzeczywiście wystarczy zdjąć boczne plastiki i lekko odgiąć podsufitkę i uda się odkręcić i podłączyć antenę. Ja kupiłem antenę od HB i kombi - taki przynajmniej był opis w aukcji - długość przewodu 75cm i wszystko działa jak należy - antena sprawdzona w trasie i odbiera super. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka robota przy antenie bo bardzo słabo działa a przy okazji dostanę się do silnika od "solara".

Nie ma problemu AirBag tam? Mam wysoką opcję i jest tam jakieś oznaczenie od poduszek. Da się sprawnie je omijać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Naciu, ja zdejmowałem osłony tylko ze złupków w bagażniku.

 

Zakupiłem antenę dwuprzewodową (nowy bat i wzmacniacz) - przedłużyłem przewód, ponieważ oryginał był za krótki i wtyczka nie pasowała. Poza tym bat był już też mocno zmęczony. W sobotę wymieniałem, sprawdzona w trasie i w mieście - wszystko działa jak należy.

Niepotrzebnie obcinałem wtyczkę przy radio. Zrobiłem to do pomiarów przewodu antenowego. Gro przypadków to uszkodzony wzmacniacz, trzeba zaczynać od jego sprawdzenia w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał miałem trzyprzewodowy - załączyłem zdjęcia w tym temacie, cofnij się o kilka postów i zobacz. Niestety nie udało mi się zdobyć takiej anteny. Kupiłem na szybko taką "noname", dwuprzewodową.

Starą antenę będę próbował reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gro przypadków to uszkodzony wzmacniacz

Ta płytka drukowana ze zdjęć jest tym wzmacniaczem, tak? Sam będę niedługo dobierał się do swojej anteny, gdyż też z odbiorem radia robi się trochę słabo.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka drukowana ze zdjęć jest tym wzmacniaczem, tak? Sam będę niedługo dobierał się do swojej anteny, gdyż też z odbiorem radia robi się trochę słabo.

Polecam Ci od razu zajrzeć do podstawki anteny, do zasilacza. Jeśli zobaczysz tam rdzę z powodu przecieku wody lub podobne ślady, jak na moim zdjęciu, po wylaniu się kondensatora, to wymieniaj od razu i po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jeśli jest uwalona płytka to nie można jej po prostu zupełnie wywalić i zamontować wzmacniacz FM bezpośrednio za radiem? Sorry jeśli głupie pytanie, nie wiem jak sprawdzają się te wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w tej sprawie ale uważam, że montując dodatkowy wzmacniacz tuż przy radio będziesz wzmacniał sygnał pochodzący z przewodu antenowego wewnątrz auta, nie z anteny, ponieważ uszkodzony oryginalny wzmacniacz (w podstawce) będzie blokował sygnał z bata.

 

Sądzę, że gra nie warta świeczki. Nowa antenę kupisz do 5 dych, podmieniasz i gotowe. Przy wzmacniaczu też za radiem musisz pokombinować z wyciągnięciem zasilania dla niego oraz przerobić wtyczki przewodu antenowego.

 

To tylko moja opinia, ponieważ jestem właśnie po wymianie podstawki ze wzmacniaczem i jak już się zapoznałem z tematem to nie sprawiło mi to wielkiego kłopotu. Wszystko opisałem kilka postów wyżej, sprawdź to i podejmij dobrą decyzję ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo posiadam takowy wzmacniacz kupiony jeszcze do poprzedniej Meganki, ale nigdy niewykorzystany. Pomyślałem więc, że jeśli ten w antenie jest uszkodzony to go wyciągnąć w ogóle i dać nowy za radiem. Dzięki za info tak czy inaczej ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy trochę odświeżę też muszę wymieniać antenę. Jakie kupiliście, /oryginał w Renault jest po 150 podstawa plus bat po ok 70/ czy jakiś zamiennik? Jak zamiennik to podajcie jaki Wam działa. Ja do scenic 2 to chciałem jeżeli to jest jakaś różnica. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie to teraz działa tragicznie, a tak właściwie to prawie w ogóle, szukam kogoś kto ma konkretną wiedzę na temat podłączenia radia (chodzi mi o odbiór fal radiowych) bo temat wydaje się prosty, ale u mnie się jakoś dziwacznie zagmatwał. Pisałem trochę w tym temacie, ale nic konkretnego tam nie poradzono https://megane.com.pl/topic/21842-zły-odbiór-radia-a-wzmacniacz-antenowy/?page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!