Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika ?


g.tur

Rekomendowane odpowiedzi

witam od tygodnia jestem posiadaczem meganki coupe 96r,2.0 8v.chcialbym sie dowiedziec waszych opini na temat tego silnika jakie sa jego wady i zalety,jaki olej nalezalo by jej zalac,autko ma 155000 km przebiegu.,ale jak narazie spisuje sie swietnie.na jakie niespodzianki moge sie nastawiac,jakie sa jego slabe strony itp.w tej chwili stoi na oponach 195/50/15,ale sa juz dosc wytarte,jakie bylyby najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi na wszystkie twoje pytania znajdują się już na forum... wystarczy poszukać i przeczytać najpierw regulamin :evil:

 

2.0 8v robi po 400-500 tyś do głównego remontu

olej najlepiej elf syntetyk

opony to zależy ile masz kasy: możesz kupić za 150 zł/szt jak i za 500 zł/szt

 

:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf syntetyk jak na taki przebieg to chyba raczej za dużo ale półsyntetyk to sam polecam. Mam ten sam silnik i jeżdżę na Elfie 5W40. Myślę że to najbardziej odpowiedni olej jak do tego silnika i na ten przebieg. Co do usterek silnika to chyba w ogóle nie występują przynajmniej mi przez rok czasu żadna usterka nie wystąpiła i oby tak dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja znalazlem cos takiego:

 

Dodatkowo przy każdej wymianie, czy też uzupełnianiu braków oleju należy pamiętać o następujących zaleceniach:

 

* nie należy mieszać olejów różnych gatunków

* zaleca się mieszanie tylko olejów o tej samej klasie lepkości

* wraz ze zwiększającym się przebiegiem samochodu możemy zmienić rodzaj oleju, przy czym zaleca się wymianę na oleje niższej klasy (kolejność stosowania: syntetyczny, półsyntetyczny, mineralny).

* zastosowanie oleju wyższej klasy jakościowej, zwłaszcza w wyeksploatowanych silnikach może doprowadzić do wypłukania istniejących osadów a w rezultacie do rozszczelnienia silnika

* wymieniając olej należy również wymienić filtr oleju

* można stosować oleje różnych producentów, ale z zachowaniem wymogów producenta silnika

* zaleca się czyszczenie silnika przed każda wymianą oleju. Płukanka usuwa szkodliwe osady z silnika, czyści jego wewnętrzne części oraz zapewnia prawidłowy dopływ oleju.

 

http://www.autotydzien.pl/cms/index.php/at...oleje_silnikowe

 

wniosek taki, lepiej nie mieszać, jak masz wybór to zalej nawet może innego producenta byleby w tej klasie lepkości. No chyba ze stoisz w lesie i miałbyś bardzo niski poziom grożący ślinikowi, to lepsze dolanie oleju z innej klasy niż doprowadzenie do nieodwracalnych zmian w siniku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam za informacje, poniewaz kupilem auto od kolesia ktory pierw powiedzial mi ze w tej Megnce ktora od niego kupilem jezdzil na syntetyku a wczoraj dzownilem teleofnicznie do niego i udalem głupa ze zapmnialem i powiedzial mi telefonicznie ze uzywal połsyntetyka i sie troche wkurzyłem bo koleś co chwile mi cos inengo gada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to mi ze nie mam kasy na olej tylko koles przedemna co chwile mowi mi ze byl inny olej w samochodzie i mnie bardzo wkurza bo pierwszy raz trafilem na takiego pajaca i dlatego sie pytam jakbym dolal nieodpowiedni olej jakie to mogloby miec skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka,

jak kupujesz auto uzywane to zawsze pierwsze co, to wymieniasz olej, swiece,paski, filtry, itp. itd. nie warto wierzyc na slowo, ze bylo cos w aucie wymieniane, jak ktos chce auto sprzedac to nie inwestuje. dlatego radzilbym Ci, powymieniac te rzeczy.

napewno oszczedzi ci to stresow i bedziesz spal spokojniej, ze zadbales o to, zeby twoja renia byla jaknajbardziej niezawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!