Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cichy.waw

Megane III phI ile wam palą lpg

Recommended Posts

Witam i piszę do użytkowników megane III 1.6 110km ile wam pala gazu na bo u mnie już dwa razy wyszło po 11 litrów.

Co prawda mam Fluence'a ale silnik ten sam.

Po mieście: 12-13L

Miasto+Trasa: 10L

Trasa: 9L

ile wam pala gazu na bo u mnie już dwa razy wyszło po 11 litrów.

Bardziej zasadne byłoby gdyby kolega to co wyszło, czyli te 11 litrów odniósł do spalania benzyny w swoim wozidle. Jak wyjdzie spalanie gazu większe o 18-20% niż na benzynie to instalacja jest dobrze ustawiona w stosunku do benzyny i silnikowi to nie powinno zaszkodzić.

• +1 1

U mnie wychodzi z kilometrów miasto 9,5 litr + benzyna na odpalenia (ale jak jest temperatura letnia czyli gorąco to przełącza się na zimnym silniku po przejechaniu około 1km) Później to po odpalaniu 20 sek. I już na LPG latam)

Trasa to około 8,3 litra. Autostrada 130km/h drogi około 100km/h. Jak się daje to na tempomacie. Ja ze spalania jestem zadowolony. Wręcz zaskoczony że tyle wychodzi.

2.0 16v spalanie w megane 12l lpg po mieście. W ciągu dnia pracuje na benzynie rano 10 sekund (przepina się przy 10 stopniach cieczy, w zimę te 500m trzeba liczyć

Trochę nisko masz ustawiona temperaturę warunkową do przełączenia się na LPG.

Z pełną świadomością to ustawiłem, gaz w tej temperaturze już i tak dawno odparował, więc szkoda rozgrzewać auto na benzynie :)

Witam

Mnie pali 7,5 do 8 litrów jazda mieszana (50/50), w zimie 8 do 9 litrów. Na długiej trasie można zejść poniżej 7 litrów. Jazda ekonomiczna 110-120 :)

Pozdrawiam Renault'owców.

Wszystko zależy od tego jaką masz nogę.

Ja spalam tym z silnikiem (Megane II 1.6 110KM tylko, że 5 biegów) około 10-10,5 litrów (miasto i trasa-autostrada), ale przy jeździe tylko autostradą (szybkiej) potrafi wziąć 1,5 litra więcej.

Na trasie przy spokojnej jeździe 70-80km/h spala w okolicach 7l, ale ja nie potrafie tak jeździć.

Jeśli bierze Ci tyle przy przeciętnej jeździe to trochę dużo. Pytanie też jakie masz komponenty, zwłaszcza wtryskiwacze - u mnie Fabia zaczeła więcej palić po wymienie matrixów na wtryski niższej jakości.

Pozdrawiam

Edytowano przez zayak

I ja mam właśnie problem ze spalaniem od dłuższego czasu w meg II 1.6.

Kiedyś auto paliło w okolicach 8,5-9,5 l gazu (benzyny ok. 1 litra mniej), przy cięższej nodze 10-10,5 l.

od jakiegoś roku zaobserwowałem, że pali znacznie więcej - przecietnie 12,5-13 l mi teraz wychodzi (w korkach aż 14,6 - to był maks), nawet, jak staram się jeździć łagodnie (większość jazd po mieście). Ostatnio zrobiłem sobie trasę porównawczą:

Pojechałem do sąsiedniego miasta na gazie, dość dynamicznie (tzn kiedy mogłem, to wyprzedzałem), ok. 30 km., spalanie na gazie wyszło mi 12,7 l tą samą trasą wróciłemn za godzinę na benzynie i wyszło 9,3 l(wydawało mi się, że w doddatku jeszcze dynamiczniej i szybciej jechałem) - wg wskazań komputera.

Kilka razy dotankowywałem po trasach testowych, aby sprawdzać spalanie i w zasadzie wchodzi tyle co komputer pokazuje, z jakąś 5% tolerancją +/-.

Ostatnio wymieniłem nawet reduktor na nowy (tomasetto) i oczywiście przegląd - po 5 dniach doregulowany i chodzi wszystko jak trzeba. tyle, ze to spalanie nadal wielkie. Aktualnie mam 138 tys km, w tym niecałe 100 tys na gazie.

Co może być przyczyną takiego spalania? bo to nawet 40% różnicy!!!!

Sonda Lambda i ponowne ustawienie gazu.

Powymieniaj też filtry fazy ciekłej i lotnej oraz powietrza.

Jeżeli świece też długo nie były wymieniane, to mogą stwarzać problemy.

Edytowano przez Pawel

Zajrzyj też do wtryskiwaczy, w miarę zużywania się mniej precyzyjnie dawkują gaz. Niektóre modele można z powodzeniem regenerować.

Ja bym nawet zaproponował wymianę na np. OMVL Reg Fast (ok. 150 zł), jeśli diagnoza okaże się trafiona, to bardzo szybko się zwrócą.

filtry, świece plus reduktor - wszystko nowe - brak zmian na lepsze.

zatem trzeba się dobrać do tej sondy lambda... wg serwisu wtryski chodzą nadal jak trzeba

Jakie to są wtryski i jaki masz na nich przebieg ?