Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie i jak podpiąć zasilanie


Lukas.s

Rekomendowane odpowiedzi

Jak macie podpięte radio do zasilania?

Pytam, bo ja na początek standardowo podpiąłem się do zapalniczki, ale teraz nie jak podpiąć telefonu. Kupiłem sobie do tego celu rozdzielacz w Tesco, ale dziadostwo nie działa. Niby dioda się świeci ale radio i telefon nie działa. Teraz nie wiem czy np. nie kupić na allegro kolejnego wynalazku czy czasem nie podpiąć się na stałe z radiem i zwolnić gniazdo zapalniczki dla telefonu. Jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

twoje rozwiązanie pod gniazdo zapalniczki jest dobre tylko kup sobie jakiś dobry rozdzielacz na 2 lub 3 gniazda, a nie tani z Tesco

możesz sobie tez gdzieś na stałe zamontować, oraz podpiąć się pod kable do zapalniczki w tedy masz wolną i sprawną zapalniczkę gotowa do użycia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zakładałem radio to antene miałem na uchwycie z boku klapy i zasilanie z zapalniczki,jednak pózniej zmieniłem na zasilanie z radia samochodowego (stały plus).Po krótkim czsie zaczęły się problemy z odbiorem i nadawaniem (zakłócenia).Założyłem więc antene na dachu (wywierciłem otwór i założyłem dachowy uchwyt).Zestrojenie anteny w tym miejscu cudowne! Poprawił się odbiór i nadawanie.Jednak czasem w trasie na odcinkach gdzie odbiór i nadawanie odbywał się na znacznych odleglościach pojawiały się szumy.Nie mogłem dojść od czego.Pewnego razu przyszło mi do glowy ,że może z zasianiem coś nie tak.Poprowadziłem zasilanie bezpośrednio z aku (fabryczną drogą) tzn pod lewym nadkolem zaś mase z punktu masowego w środku auta.Od tej chwili brak jakichkolwiek zakłóceń odbiór i nadawanie bez zastrzeżeń. Ps.Jescze jedno, po takim podłączeniu sprawdziłem SWR i musiałem skorygować zestrojenie anteny .

Edytowane przez meganelapua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!