Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na ile wystarczają amortyzatory w M3?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem zamienniki Febi i Monroe , poza tym są oferowane jeszcze jakieś polskie, które "pasują" do wszystkich amortyzatorów.

Te są najbardziej kuszące, bo są najtańsze i co ciekawe mają najdłuższą gwarancję w czasie, której oba komplety oryginałów by nie przeżyły.

A jakiej marki osłony są zakładane w fabryce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest jedna osłona oberwana, może ktoś podrzucić jakiś konkretny model, żeby kupić i wymienić, bez konieczności biegania z częsciami do sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wytrzymałości amortyzatorów.

Wczoraj pojechałem do znajomego który ma "stację przeglądów" na sprawdzenie amorków, wynik:

  • przód 79 i 71 %
  • tył 57 i 53 %

amorki do wymiany jak mają poniżej 20 % lub różnica na osi jest większa niż 15 %

Auto z 2009 roku przebieg 89 tyś, po polskich drogach, małych miasteczkach, trochę dróg klasy A i S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do wymiany tych osłonek amortyzatorów trzeba mieć jakieś specjalne narzędzia?

Czy sam dam radę to zrobić?

l

Klucze standardowe do odkręcenia kolumny od góry oraz amorka od zwrotnicy i łącznika stabilizatora,

Potem jak już masz kolumne na wierzchu musisz mieć dobry sciągacz do sprężyn bo są bardzo długie no i najlpiej pneumatyczny pistolet.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam. Dzisiaj przy wymianie kół na letnie gdy auto było podniesione na lewarku to zauważyłem trzpień amortyzatora , a ta osłona harmonijkowa co jest wewnątrz sprężyny swobodnie sobie jeździła w górę i w dół. Czy to świadczy o tym, że ta osłona uległa oberwaniu, że tak swobodnie sobie lata. Na drugim kole jest ok. Gdy opuściłem auto na koła to też ręką można było od góry dotknąć środka amorka. Czy ta osłona (harmonijka) musi stanowić jedną całość z odbojnikiem? U mnie tak nie jest i jest przerwa między odbojnikiem a harmonijką. Dodam, że chodzi o osłonę w przednim zawieszeniu. Niestety oberwała się i trzeba wymienić. Coś słabe te elementy gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam do wymiany amortyzatory z przodu, osłony na nich są zerwane. Mechanik proponuje wymianę amorków z osłonami i odbojami oraz poduszek z łożyskami bo podobno padają. Koszt tych poduszek nie mały. Jest sens je wymieniać jak będą dobre?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wymiana na przodzie dopadła i mnie :( po części z mojej winy jeździłem dobre 2 sezony z oberwanymi osłonami :bash:

Prawy już lekko mokry, lewy ciut lepiej, teraz odwieczne pytanie co założyć :?: :?: :?: :

KYB EXCEL-G 339724

MONROE Reflex E7096

BILSTEIN B4 22 193452

SACHS 315 294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno załóż nowe dobre gumowe osłonki, najlepiej zamienniki, które są lepsze od oryginałów, żeby nowe amorki nie padły.

A amortyzatory to chyba najlepiej te, co mają najdłuższą gwarancję i są najtańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!