Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła dzienne w kloszu bez ksenonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ...

Mam pytanie w kloszu SCENICA III lamp przednich jest miejsce wolne na światła dzienne czy wie ktoś czy serwis lub jakiś dobry :notacrook: elektryk może zamontować takie żarówki ? Jeszcze jedno jakie stosuję się żarówki do świateł dziennych (nie led) ...

Pozdrawiam

GP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To jest śmieszne. Ciekawe co autor miał na myśli tworząc ten fragment lampy. Już mogli wcisnąć tam pozycyjne lub jeszcze lepiej dzienne żarówkowe. A może nawet tak miało być, ale w połowie projektowania do pokoju wszedł księgowy i powiedział, że dziennych nie będzie, bo trzeba oszczędzać. Projektantowi już nie chciało się robić wszystkiego od początku, więc została taka atrapa. Z włożeniem tam żarówki może być niemały problem, z dopasowaniem oprawki i właściwym jej zamocowaniem. Nie ma też gwarancji jak to będzie świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Odświeżę jeco temat. Kolega ma SIII 2010 i faktycznie w przedniej zespolonej lampie obok kierunkowskazu jest odbłyślik, a w nim miejsce ma żarówkę. Wszystko wskazuje na to, że to miejsce na żarówkę 21W do świateł dziennych. Bardzo podobnie jest to zrobione w MIII. Pan w ASO na pytanie czy można to u nich dodać odpowiedział, że nie wie i trzeba dodatkowy sterownik śwaiateł dziennych i że niektóre SIII mają fabrycznie w tym miejscu żarówkę do dziennych.

Z tyłu lampy jest w tym miejscu zaślepione gniazdo, które wygląda identynie jak gniazdo kierunkowskazu. Ponadto w odbłyśniku widać coś w rodzaju zaślepki.

Przy odrobinie chęci można by zdemontować lampy, wyciąć zaślepki, dokupić nakrętki do gniazda z żarówką dokładnie taką jak przy kierunkowskazie, wkręcić białą żarówkę 21W, podłączyć pod moduł swaiteł dziennych SD-2 dostepny na alledrogo i mamy w oryginalnej lampie świała do jady w dzień. Dla wiekszego uatrakcyjnienia, moża dać żarówkę LEDową.

Sterowanie dziennymi można też wykonać samemu ma bazie przekaźnika sterowanego +12V po stacyjce i odłączanego, gdy zapalimy światła mijania, co każdy elektryk samochodowy powinien potrafić zrobić :?:

Wiem, że zaraz odezwą się sceptycy i będą pytać o homologaję, otóż lampa ma homologacją E2 i żadna inna jest niepotrzebna.

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Poszukałem trochę po Internecie i znalazłem zdjęcia reflektorów.

post-16107-0-74685100-1406226604_thumb.jpg

 

Jak widać, z tyłu jest przygotowane miejsce do założenia oprawki, jednak całkowicie zaślepione.

post-16107-0-36483900-1406226613_thumb.jpg

 

Homologacja dla świateł dziennych jest, więc po założeniu żarówki światła byłyby w pełni legalne.

post-16107-0-36575200-1406226623_thumb.jpg

 

Można pobawić się w wycięcie tam otworu i włożenie uniwersalnej oprawki do żarówki przykładowo P21W.

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zlacze-Gniazdo-Ba15s-dla-zarowek-P21W-P5W-R5W-/279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze niegdy nie widziałem, aby którykolwiek ze Sceników III miał w tym miejscu żarówkę i działa jako świetła dzienne. Nie znalazłem też takiej lampy w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Udało mi się zamontować w lampach żarówki świateł dziennych, więcej w tym temacie http://megane.com.pl/topic/51175-scenic-iii-swiatla-do-jazdy-dziennej/page__view__findpost__p__403683

 

Po co kolega 2 razy o tym samym pisze. W jednym temacie wystarczy link do drugiego tematu o tym samym. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja mam oryginalną lampę w SIII ze światłami dziennymi. Jest bi-ksenon skrętny i obok jest odbłyśnik i zamontowana fabrycznie żarówka P21W do świateł dziennych. W ustawieniach w menu w samochodzie wybrałem "Automatyczne włączanie świateł dziennych" i normalnie świecą dzienne po odpaleniu samochodu a po przełączeniu już na postojowe/pozycyjne dzienne gasną. Czujnik świateł przełącza tak samo dzienne/pozycyjne przy zmianie warunków oświetlenia podczas jazdy (noc/dzień).

Samochód jest z 11/2009.

post-69138-0-80087900-1422817768_thumb.jpg

Edytowane przez slavo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przekopiuję swój post z innego forum gdzie opisałem krótko jak zrobiłem światła dzienne. W lampach SIII ma fabryczne miejsca do zamontowanie świateł dziennych, jest też do nich osobny odbłyśnik, lampy mają też homologację RL00. Minusem jest to że te miejsca są zaślepione... Podglądając opis kolegi który już to zrobił i pokazał na forum a także korzystając z porady kol Cinas (dzięki) odnośnie podłączenia tak aby lampy działały z czujnikiem zmierzchu (Auto) zrobiłem je tak:

 

żarówki LED po 11 zł z Allegro-wymagały przedłużenia,z tyłu przekaźnik i grot do lutownicy-posłużył do wypalenia otworów-nie ściągałem lamp

post-67396-0-02608900-1424351373_thumb.jpg

zamontowana oprawka w lampie-wiązkę z dwiema oprawami i przewodami w peszlu zdobyłem od znajomych mechaników-koszt-piwo

post-67396-0-43067300-1424351416_thumb.jpg

wiązka zamocowana do obudowy wentylatora i chłodnicy

post-67396-0-26850000-1424351437_thumb.jpg

efekt końcowy

post-67396-0-34210000-1424351475_thumb.jpg

Nie mam zdjęć z podłączenia do skrzynki koło akumulatora ale podłączenie wg rozpiski kol.Cinas wygląda tak:

CM (zlącze 6-ścieżkowe) CZARNE

pin 1 AP43 Zasilanie + po zapłonie zabezpieczone bezpiecznikiem

pin 3 MBJ Masa elektryczna belki poprzecznej górnej przegrody czołowej

 

CN (złącze 12-cieżkowe) BRAZOWE

5 LPD światła pozycyjnego prawego zabezpieczony

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!