Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła dzienne w kloszu bez ksenonu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Szukam "plusa równoległego do pracy silnika". Czy jest gdzieś jeszcze dostępny bez rozbierania obudowy i modułu USM (tak u mnie pisze na czarnej skrzynce po prawej stronie od akumulatora)

Zrobiłem dzienne w reflektorach w miejscu gdzie niektóre mają oryginalne DRL. Wycięcie otworów jest trudne, żarówki led wymagają przedłużenia, ja dałem z aledrogo 11W z diodą cree + 4xcob, nie wiem jak z trwałością, ale jasność jest zadowalająca.

Mam jednak problem, kupiłem moduł z firmy Cemtronik. Myślałem, że jest sterowany wzrostem/spadkiem napięcia, ale niestety wymaga podania "+ po stacyjce". Miałem nadzieję, że sprawę rozwiąże podanie napięcia z obwodu wzbudzania alternatora, niestety Scenic 3 ma tutaj ok. 7V i to nie uruchamia modułu, ze śruby alternatora "+ " natomiast nie wyłącza świateł LED po zgaszeniu silnika. Może Ktoś podpowie gdzie w miarę prosto bez rozkręcania modułu USM obok akumulatora, znaleźć "+ po stacyjce",

Ewentualnie, gdzie kupić w miarę tanio moduł sterowany napięciem co jest sterowany tylko napięciem.

Jakby Ktoś szukał to "sygnał z pozycyjnych" jest na drugim kablu od prawej (niebieski) w oprawce lampy od strony kierowcy, stojąc przodem do maski, patrząc z góry.

Pozdrawiam

Jacek

 

Dodano: 15 lip 2016 - 15:34

Sprawa się wyjaśniła, do modułu można się łatwo dostać, po zdjęciu pokrywy tej czarnej skrzynki obok akumulatora widzimy czarną skrzynkę, pod nią są bezpieczniki i złącza, aby ją odwrócić trzeba odhaczyć cztery zatrzaski na rogach, kable są dosyć krótkie, ale da się dojść. Za podpowiedzią kolegi Cinas, wszystkie żółte kable to "+ po zapłonie".

Światła działają prawidłowo, włączają się po uruchomieniu silnika, a wyłączają po zgaszeniu lub włączeniu świateł pozycyjnych/mijania.

Xelux

Edytowane przez Xelux
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I wygląda jak fabryczne ;-)

Można się pokusić i do dziennego LED dołożyć ogranicznik prądu lub dzielnik napięcia, aby świeciło w dwóch trybach, drugi tryb przygaszony jako pozycyjne (postojowe) tak jak w LED-ach wersji ph2.

 

dzienne led ph1.JPGdzienne led s3 ph1.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.11.2017 o 13:10, witman napisał:

I wygląda jak fabryczne ;-)

Można się pokusić i do dziennego LED dołożyć ogranicznik prądu lub dzielnik napięcia, aby świeciło w dwóch trybach, drugi tryb przygaszony jako pozycyjne (postojowe) tak jak w LED-ach wersji ph2.

 

dzienne led ph1.JPGdzienne led s3 ph1.JPG

 

Lepiej PWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie trzeba niczego przedłużać, znajdź na alledrogo gniazda od żarówek kierunkowskazów z lamp Scenic ph1

Wyciągnij (odkręć) u siebie gniazdo z żarówką kierunkowskazu to zorientujesz się o co chodzi ;-)

Zauważ, że identyczny otwór na dzienne w lampie Scenika ph1 jest obok zaślepiony.

 

 

20171205_134106.jpg20171205_134150.jpgdzienne S3 ph1.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Byłem zobaczyć moje żarówki od kierunkowskazów.

Te żarówki mają języczki w obudowie i tam się łączą.

A jak to trzeba zrobić do dziennych ? Kable trzeba dolutować ?

Nie ma jakich innych oprawek z wyjściem na np. na wtyczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba z tyłu zrobić dziurkę przeprowadzić przewody i podlutować je pod styki.

Można by też wykorzystać oprawki z gniazd od świateł cofania / przeciwmgielnych, mają one identyczną średnicę, a styki zasilania są wyprowadzone na zewnątrz, oryginalna wtyczka i będzie wyglądać jak z fabryki ;-) 

 

 

pmgielne 21W.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę po oglądałem te oprawki i stwierdzam.

Te od świateł cofania nie bardzo się nadają bo mają o 12 mm krótszy trzon mocujący żarówkę i pewnie trzeba by przydłużyć żarówki bo może jej trochę braknąć żeby cała się znalazła w kloszu.

Wydaje mi się że najlepsze do tego celu są oprawki od kierunkowskazów ?

I powiedzcie jak one się trzymają w tej lampie po zrobieniu dziury bo oryginalnie w kierunkach są jeszcze wycięcia gdzie one zaskakują .

W czarnej obudowie wierciliście a w kloszu wypalacie ?

Przepraszam że tyle pytań ale chcę to zrobić jak najlepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kierunkowskazów pasują idealnie i trzymają się bardzo dobrze, trzeba jedynie wyprowadzić przewody na zewnątrz. Podłączyć tak, aby się gasiły wraz z załączeniem świateł pozycyjnych i świateł mijania.

 

 

Dnia 17.11.2017 o 18:19, Sarna1 napisał:

Zawodowo. Ale pewnie zaraz Ciebie zjedzą że lampa nie ma homologacji. 

 

Lampa ma homologację na naklejce jest oznaczenie świateł dziennych 00RL, więc czego można się przyczepić ?  > TU fotka <

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Powiedź mi jeszcze jak masz to podłączone? Tzn kiedy Ci się zapalają te dzienne, po włączeniu zapłonu czy dopiero po uruchomieniu silnika?

Co mi jeszcze potrzeba oprócz 2 żarówek, 2 oprawek ?

Dziury wierciłeś czy wypalałeś? Robiłeś jakieś wypustki żeby się oprawki blokowały po przekręceniu?

Sorry że mam tyle pytań ale podobno kto pyta , to nie błądzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!