Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła dzienne w kloszu bez ksenonu


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy wyprowadzić przewody z odpowiedniej kostki w UPC i doprowadzić do żarówek  oraz aktywować światła do jazdy dziennej. Zaświecą się po uruchomieniu silnika a zgasną po załączeniu świateł mijania przez czujnik zmierzchu lub ręcznie. Na wiosnę mam zamiar zrobić to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie tym zaskoczyłeś. Mam UPC w wersji L2 i dało się aktywować światła do jazdy dziennej ale czy są wyprowadzone odpowiednie piny to jeszcze nie sprawdzałem.

Jeżeli faktycznie u mnie tego nie ma to chyba wrzucę ledy w zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, marer napisał:

A nie możesz wrzucić w lampy ?

W lampy to miałem zamiar wrzucić zwykłe żarówki P21 W i oprawki od kierunkowskazów, byłoby tak jak fabrycznie. Co do żarówki led w miejce P21W to nie widzę sensu tyle przepłacać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Oprawki od kierunkowskazów już załatwiłem , trzeba pomału się brać do roboty tylko muszę chyba zamówić jeszcze jakiś moduł świateł ? i gdzieś go wpiąć.

Macie może jakieś sprawdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste, wystarczy zwykły przekaźnik, którego cewkę przekaźnika podłączasz przez diodę półprzewodnikową pod +12V po stacyjce, a drugi koniec pod + zasilania żarówki postojowej. Przez styki główne poprowadź zasilanie dziennych, możesz wykorzystać to samo +12V po stacyjce co zasilanie przekaźnika, tylko z przed diody pp !   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok

Powiedz mi jeszcze proszę czy po włączeniu stacyjki na nie zapalonym silniku dzienne będą się świecić ? czy może dopiero po uruchomieniu silnika?

No i jak dam postojowe to dzienne zgasną ale jak mignę samymi długimi to dzienne wtedy nie gasną ?

No i Możesz mi jeszcze wytłumaczyć po co ta dioda ?

Edytowane przez marer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oczywiście o +12V po stacyjce uruchomiania silnika znajdziesz w skrzynce, diodę wstawiłem jako element zabezpieczenia przed ewentualnym prądem wstecznym. W tym układzie przy mignięciu światłami drogowymi dzienne będą świecić.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś zabrałem się za dzienne w scenicu ale szybko odpuściłem ponieważ stwierdziłem że bez demontażu lamp się nie obejdzie.

Muszę jeszcze kupić jakieś wiertło fi 28 mm żeby ładne dziury wywiercić.

Czy Wy w obu plastikach tzn. obudowie i odbłyśniku wypalaliście lutownicą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj w końcu przerobiłem lampy, ale nie obeszło się bez demontażu zderzaka.

Oprawki włożone z zwykłymi żarówkami 21W i kable puszczone.

Dziś pojadę do sklepu po przekaźnik i diodę lub gotowy moduł i podłączę wszystko do końca o ile znajdę ten plus po zapłonie.

Pierwsze otwory w czarnym plastiku wyciąłem wiertłem do drewna i potem wyciąłem 3 wypustki na skrzydełka oprawki.

Oprawkę wkładam i przekręcam w prawo o 1 cm , ładnie się klinuje.

W odbłyśniku natomiast dziurę wypaliłem grotem lutownicy, nie robiłem żadnego kółka tylko normalnie objechałem na około, nawet wyszło , nic nie widać nie doskonałości.

Wracając do tego plusa po zapłonie możecie mi powiedzieć gdzie go dokładnie znajdę?

Dołączam 3 zdjęcia jak to wygląda na żarówkach 21W, docelowo chyba kupię ledowe .

IMG_4088.thumb.JPG.80f9338c2239683a3310578b0fc943af.JPGIMG_4089.thumb.JPG.36150961571467c6272294b08dd06626.JPGIMG_4090.thumb.JPG.2c66ab119f8cf73f1779911314fbb1f7.JPG

UCH.jpg

Edytowane przez marer
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!