Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam, megane IIIphI z listopada 2009

Światła do jazdy dziennej w kloszu są. W menu licznika nie ma opcji aktywacji. mam dostęp do CLIPa ale nie potrafiłem odpalić opcji świateł dziennych, jakby nieaktywne przyciski. Czy muszę mieć jakiś soft do wgrania ? Skoro koledzy mówią że to 5min może jakieś instrukcje gdzie w clipie to włączyć albo jakiś screen ?

 

 

Dodano: 07 lut 2014 - 04:57

Witam,

nie czekając dłużnej wybrałem się do ASO Renault i u nich aktywowałem światła dzienne. Wszystko działa jak należy. Temat rozwiązany, można zamknąć.

pozdrawiam.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam problem z dziennymi światłami. Megane III, rocznik 2012, wersja Generation.

Fabrycznie:

- czujnik zmierzchu,

- żarówki dzienne,

- tryb AUTO przy przełączniku świateł.

 

Niestety nie mam odpowiedniej opcji w komputerze pokładowym. Byłem w ASO żeby aktywować clipem, niestety po rozebraniu reflektorów wyszło, że nie ma podciągniętej instalacji do żarówki.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Nie wiem czy teraz dać sobie spokój z tymi dziennymi, czy też da się to jakoś podłączyć bez wielkich kosztów.

post-66282-0-88194800-1391954360_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

witam, megane IIIphI z listopada 2009

Światła do jazdy dziennej w kloszu są. W menu licznika nie ma opcji aktywacji. mam dostęp do CLIPa ale nie potrafiłem odpalić opcji świateł dziennych, jakby nieaktywne przyciski. Czy muszę mieć jakiś soft do wgrania ? Skoro koledzy mówią że to 5min może jakieś instrukcje gdzie w clipie to włączyć albo jakiś screen ?

 

 

Dodano: 07 lut 2014 - 04:57

Witam,

nie czekając dłużnej wybrałem się do ASO Renault i u nich aktywowałem światła dzienne. Wszystko działa jak należy. Temat rozwiązany, można zamknąć.

pozdrawiam.

 

Ja też sie zastanawiałem, czy da się włączyć u mnie, bo wcześniejszy właściciel auta cały czas na automatycznych światłach mijania jeździł , dziś byłem w sevisie ( były servis reno ) i włączyli za 50zł :)

Salony reno chcą 100zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Od 3 tygodni posiadam Megane III 1.6 z 2009 roku.

Chciałem aktywować światła do jazdy dziennej, jednak znajomy mechanik nie posiada CLIPa tylko jakiś inny interfejs, którym mógł jedynie wyłączyć automatycznie włączające się światła mijania - po odpaleniu auta. Dzwoniłem do 2 lubelskich salonów Renault i trochę przeraziła mnie cena - Carrara chce ok 270zł, Nazaruk ok 300zł.

<><><><><><><><><><><><><><>

Proszę o informacje czy CLIPem da radę aktywować światła do jazdy dziennej czy nie? W obu serwisach Renault mówili mi, że muszą zmienić oprogramowanie w liczniku. Oczywiście nie zależy mi na dodatkowej opcji w menu ustawień osobistych a tylko na włączeniu DRL na stałe a co za tym idzie uruchomieniu czujnika zmierzchu, który w tej chwili jest bezużyteczny.

<><><><><><><><><><><><><><>

Jeżeli CLIPem da radę aktywować DRL to przy okazji mam pytanie czy jest na forum ktoś z Lublina lub okolic kto może mi z tym pomóc (oczywiście nie za darmo ;) ).

<><><><><><><><><><><><><><>

P.s. 1 czy np zmiana licznika, który pochodzi z nowszego auta rozwiąże mój problem? Przymierzam się do montażu tempomatu co wiązać się będzie ze zmianą licznika.

P.s. 2 służę pomocą w sprawie instalacji fabrycznej nawigacji - zamontowałem navi kilka dni temu, pozostało mi podłączenie anteny oraz przewodu od ABS.

<><><><><><><><><><><><><><>

Pozdrawiam

Jakub

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wiedzę to da radę aktywować światła dzienne bez zmiany oprogramowania

Wymiana licznika - i tak należy ustawić licznik do samochodu bo będzie error prog jak coś będzie nie pasowało

Przy aktywacji tempomatu nie potrzeba zmieniać licznika

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy aktywacji tempomatu nie potrzeba zmieniać licznika

Ok, dzięki za odpowiedź. O tym, że nie trzeba wymieniać licznika przy instalacji tempomatu znalazłem wczoraj wieczorem informacje, także już odpuszczam zakup licznika.

Co do świateł do jazdy dziennej muszę poszukać kogoś ogarniętego, ale mam wrażenie, że będzie ciężko - w serwisie, w którym naprawiałem poprzednie auto (Clio III) powiedzieli mi, że wiedzą o co chodzi, ale nie podejmą się tego... a ASO odpada ze względu na cenę

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Otóż to, z chęcią skorzystałbym ale jednak odległość jest za duża, a rzadko zdarza mi się podróżować w Twoje strony.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!