Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII 1.5dci - jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

popatrz na moj post troche wyzej. oryginalny aku z 1.5dCi 82PS

 

moc jednostki nie gra roli przy odpalaniu, tylko pojemnosc za co za tym idzie ilosc mieszanki do sprezenia oraz masa czesci ruchomych. na to idzie prad do rozrusznika.

moc to jest tylko to co wyciagnieto z danej pojemnosci. bo nie powiesz mi ze (prawie) tyle samo trzeba "mocy" na odpalenie 1.4 twinturbo 140KM (nowosc WV) co np starszych 3.0V6 150-160KM :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj w serwisie ASO Nawrot pytalem o akumulator do mojego auta (1.5 dCi 82KM 2003 ).

Odpowiedz : oryginalny akumulator renault 50 Ah o stosunkowo wysokim pradzie rozruchu 600A. Cena ? Jedyne 490zl :-D

Koles w serwisie powiedzial, ze z powodzeniam mozna zastosowac akumulator o zblizonych parametrach np Bosh Silver 55Ah/540A (nowy na allegro po 260zl).

Nie mozna oczywiscie przesadzic. Akumulator o zbyt wysokiej pojemnosci nigdy nie bedzie w pelni naladowany przez alternator, ktory jest "przystosowany" do ladowania akumulatora seryjnego o pojemnosci 50Ah. W efekcie mocniejszy akumulator szybciej sie zuzyje.

Znowu zbyt niski prad rozruchowy nie zagwarantuje rozruchu silnika przy niskich temp.

 

Wniosek : Najlepiej kupowac akumulator o zblizonych parametrach do ak. fabrycznego.

 

DrNo Ciekawe jakim sposobem do Twojego auta trafil aku 72Ah ? Moze w nowszych meganach montuja mocniejsze alternatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam aku (50Ah, 600A) zamontowany był w mojej MII ale 16,6 16V (alternator Valeo 110A). Teraz mam Centrę Futurę+ 55Ah, 600A za mniej niż połowę ceny ASO i wszystko jest w najlepszym porządku. Słyszałem, że aku Bosha są mocno przereklamowane i dość sporo osób na nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moj padl po rowno 4latach na amen.Przy okazji podziele sie pewnymi spostrzezeniami.Nie da sie odpalic na kable rozruchowe od innego auta.Oryginalny aku w moim megane to byl 65 Ah 720A.Kupilem taki sam ale z Centry model Futura.Działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na kablach z tesco?
chcesz mnie obrazic sugerujac ze kupuje w markecie.stary,jak Ci mowie ze nie zapalisz dci z kabli to nie zapalisz.Zapytaj w serwisie.Dowiesz sie ze ma specjalny uklad zabezpieczajacy i nawet kablami markowymi nic nie zrobisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dave37, Nikogo nie chcę urazić.

Myślę, że skoro porządne kable przepuszczają prąd 950 A i mają długość 3 metrów a przede wszystkim jest bardzo dobre przyleganie "krokodylków" (dużą powierzchnią i mocny docisk) to nie potrafię sobie wyobrazić żadnego układu zabezpieczającego, który podważy Prawo Oma.

Auto musi odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w swoje megi dziś wymieniłem akumulator bo orginalny już padł. Wpakowałem baterie o mocy 74 Ah z prądem rozruchowym 680 A. Ładnie odpala bez najmniejszego problemu. Orginalny miałem 50 Ah z prądem roz. 600 A ale w serwisie powidzieli, że ten który wpakwałem też może być. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!