Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ale pojechali po Scenicu w zakupie kontrolowanym


Zygmund

Rekomendowane odpowiedzi

obejrzyjcie nowy odcinek - jest w nim Scenic z roku 2007 w śmiesznej cenie 20 tys - ale redaktor pojechał z awaryjnością na maxa - mechanik robiąc przegląd jak zaczął wymieniać ceny dwumasy (4 tys same części + 1000 zł tylne hamulce ) to kupująca aż uciekła w mig ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i laska wolała zardzewiałego merca z kratką <czerwona> Na ten program (jak i wiele innych) trzeba brać duuużą poprawkę, ponieważ bardziej liczy się "powierzchowność" auta niż konkretne fakty dotyczące użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podsumowaniu 'głos' wymienił listę usterek długą jak papier toaletowy i usłyszałem 1 szy raz że silnika 1,5 unikamy a lepszym rozwiązaniem jest 1,9 ? !

fakt kolesiówka wybrała najgorsze auto chyba już to lacetti było przynajmniej 2009 swoją drogą skad tak niska cena Scenica 20 tys za 2007 ?

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na odpowiedzi fachowców i posiadaczy - poniekąd w obronie co mają do powiedzenia bo wiadro pomyj zostało wylane a stwierdzenie że kupujemy auta bardziej sercem niż rozumiem może nie wszytkich przekonuje - czekamy jak bedzie możliwość obejrzenia na http://tvnplayer.pl/programy-online/zakup-kontrolowany-odcinki,215/odcinek-214,S14E214,15276.html lub ktoś jak ma dekoder niech ściagnie ten odcinek poglądaowo i wrzuci na jakiś serwer ku pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na odpowiedzi..... posiadaczy - poniekąd w obronie co mają do powiedzenia bo wiadro pomyj zostało wylane

Jako posiadacz- nie oglądam idiotycznych, niby opiniotwórczych programów i nie mam z takimi opiniami problemu, za to wiem co posiadam i nie będę nikogo do swojej opinii przekonywał. Im większa popularność i popyt na VAG-i, tym mniejsze zainteresowanie złodziei renówkami.

Już i tak za wiele renówek na drogach widać, zarówno tych starszych jak i nowszych, co przeczy opiniom z takich programów, a znacząco może podnieść popyt i cenę części do naszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Renault-ami już tak jest, kiedyś wyprzedzały o jedną epokę inne niemieckie auta, miały rozwiązania, o których te drugie nawet jeszcze nie śniły i dlatego trzeba było umniejszyć sukces poprzez propagandę awaryjności i słabej trwałości jako takiej

Jedni uwierzyli i nigdy francuza nie nabyli, inni wsłuchali się w opinie znajomych zasłyszanych od cioci po 10 wodzie po kisielu, jeszcze inni postanowili spróbować i na własnej skórze sprawdzić jak jest naprawdę

Prawda jest jak zawsze po środku, są naprawdę dobre niemieckie samochody, są naprawdę i francuskie dobre samochody, a że żyjemy w kraju w którym większość aut to nabytki z zachodu to i ich stan jest różny, porównania nowych aut nie dają argumentom tym drugim co do awaryjności francuzów, używane to co innego ale używka to zawsze ryzyk-fizyk, nie wiadomo co się trafi, jak dbano o niego wcześniej i tutaj nie powinno się uogólniać o wyższości jednych nad drugimi

Ja młody człowiek, użytkuję jako sam już 2 auto w życiu, wcześniej phI, obecnie phII i coś mi mówi, że następne też będzie rodem od żabojadów, zapytacie czemu? - a dlatemu, że mi się podobają, i fajnie się nimi jeździ :)

awaryjność? - jest i będzie ale z każdym będzie tak samo, dopóki nie kupię nówki z salonu i sam nie zadbam od początku do końća

a telewizja od zawsze była tubą propagandową i to na każdym polu <czerwona>

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to sprawdza się tu powiedzenie - " Nigdy scenic'a nie miał a wie o nim wszystko" - śmiechu warte i tyle :)

A jeśli chodzi o pana Adama, to proponuje mu najpierw dowiedzieć się ile jeździ aut po Polsce typu Porsche, Ferrari,Maserati itp by zestawić to z tą samą ilością np: Renówek. Ciekawe jaki wyszedł by wynik awaryjności <czerwona>

Aaaaa, no i jeszcze niech je w tej samej cenie znajdzie :)

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że poprostu obejżycie - kupująca wiek 21 ! Znawszczyni wszystkich marek - jak jechałam Fabią , Lacetti i Sceniciem - drżałam kiedy Renówka stanie i to samo w trasie - jeździłabym wiecznie z myślą czy dojadę do celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadza p. Adam z tą awaryjnością, bo jakiś czas temu (a dokładnie 17.05.2009r), program w którym pokazywali megana II z silnikiem 1,5 DCI i tam nie było takich hec. A tak na marginesie to po tym programie w ciągu tygodnia kupiłem swoją megankę II tylko ze z silnikiem 1,6 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie dodatkowo zszokowała cena - rozumiem ze 80 konny to najsłabszy silnik , ale jak kiedyś mowił prowadzący - starają się pokazywać auta droższe ale raczej bezwypadkowe - a tu szok 20 tys za 2007 rok i wracając do słowotoku mechanika - dwu masa kosztuje 4 tys same części ???????????

Edytowane przez Zygmund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem program i oprócz przestrzelonych cen części zamiennych to nie odnoszę wrażenia, żeby Scenic II został szczególnie "objechany". Nie komentuje opinii kupującej, a jedynie to co mówił prowadzący i osoba sprawdzająca stan samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe guziczek za 30 zł a tu dwumasa za 4000 <czerwona> porypany program

 

PS ojciec w Insigni tydzień po gwarancji wymieniał przy przebiegu 54 tyś dwumasę za 9 tyś ;/

A jeszcze W Mercu żeby pogrzebać przy rozruszniku to ... trzeba silnik wyciągnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem program i oprócz przestrzelonych cen części zamiennych to nie odnoszę wrażenia, żeby Scenic II został szczególnie "objechany". Nie komentuje opinii kupującej, a jedynie to co mówił prowadzący i osoba sprawdzająca stan samochodu.

 

W sumie odnoszę to samo wrażenie i cofam słowa skierowane w Adama, mówił rzeczowo i całkiem przychylnie o scenic'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oglądałem program ( czy też powtórkę) i wniosek jeden. Głupia koza, której każdą ciemnotę wcisnąć można kupuje i dobrze ściemniający kark w lakierkach, chcący pozbyć się gnijącego, najbardziej problematycznego auta z przedstawianych w tym programie. Niestety ktoś te padła też musi kupować.

Vaneo akurat szwagier posiada już kilka lat i by nie inwestycja w zakup domu w Niemczech już dawno by go zamienił na coś innego.

Co do ceny sceniola, to nie była za wysoka bo i wyposażenie minimalistyczne. Silnik 1,5 ale najsłabszy, klima manual, bez HF, choć o tym wspominano. Nawet pusto pomiędzy fotelami przednimi. Dlatego też podłokietnik w Merolu był taką rewelacją dla kupującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!