Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ale pojechali po Scenicu w zakupie kontrolowanym


Zygmund

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie auto pojechało do stacji szybkiej obsługi i facet tam za bardzo się nie znał na autach. Cenę to powiedział z kosmosu. I stwierdził, że hamulce są dobre z tyłu. A jedynie mógł sobie zobaczyć stan klocków, nawet nie zakręcił kołem bo chyba nie wiedział jak odblokować ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardziej objechali inne auta, szczególnie chevroleta (najbardziej podobały mi się słowa,że to daewoo, tylko nazwę zmienili dla celów marketingowych). Zastanawiam się jeszcze czy najsłabsze 1.5 dCi miały dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem program i oprócz przestrzelonych cen części zamiennych to nie odnoszę wrażenia, żeby Scenic II został szczególnie "objechany".

 

To samo chciałem napisać - a forumowicze wypowiadający się w tym temacie oglądali chyba inny program. Obejrzałem ten odcinek po pierwszym poście w tym temacie, aby podłuchać jak niby zjechali scenica - a tu normalne info takie same jak dla innych pojazdów w programie. Dla każdego wymioenili ileś tam usterek (zapewne na forum merca juz się pienią: jakie kłopoty z korozją??? Jaka problematyczna jednostka napędowa??? Itd).

Mnie w programie bardziej rozśmieszył, a potem przeraził pan "mechanik" - strzeż nas panie przed nim - jeżeli on sprawdzał stan koła dwumasowego 1.5dci 85km (dla mniej wtajemniczonych (o ile są na tym forum) w tej wersji nie występuje). To już mi starczyło. Do tego cena - 4 tysiące - gdy raczej są w cenie 1800-2300 plus 500 wymiana. Oczywiście wszystkie testowane były dieslami, dla których przeważnie zmorą są padające dwumasy i turbo (taka opinia) - ale tylko w scenicu to był problem, w pozostałych nie :)

Nie podobało mi się też to, że do programu wybrali największy badziew (badziew w sensie - gooollaas z najsłabszym silnikiem) jeżeli chodzi o scenica - najsłabszy silnik (słusznie Pani stwierdziła, że "słabo" to jeździ) i całkowity GOLAS: zwykły hamulec ręczny, brak schowka/podłokietnika, zwykłe lusterko wsteczne i nawet korbki w tylnich drzwiach - nie wspominając o takich bajerach jak Handsfree. Goooooolllllaaaasss. No sorryyy kto by takie coś chciał?

Dali by normalną wersję to by się panienka do wygody przyzwyczaiła i heftnęła na skodę czy daewoo czy starego merca.

Aaaa i pamiętajmy, że to program rozrywkowy - a nie poradnikowo-dokumentalny - więc nie spinajmy się i nie traktujmy go serio. My wiemy swoje. <czerwona>

Panowie auto pojechało do stacji szybkiej obsługi i facet tam za bardzo się nie znał na autach. Cenę to powiedział z kosmosu. I stwierdził, że hamulce są dobre z tyłu. A jedynie mógł sobie zobaczyć stan klocków, nawet nie zakręcił kołem bo chyba nie wiedział jak odblokować ręczny.

Eeeee nie musiał wiedzieć - bo w tym egzemplarzu był zwykły ręczny. A czy Wy jak jeździcie na przegląd techniczny co roku musicie pokazywać gdzie w scenicu zaciąga się elektryczy ręczny? Za pierwszym razem mnie to u diagnosty zdziwiło (i te jego wielkie oczy bo i dla mnie to była nowość). Ale już 5 razy byłęm od tego czasu i za każdym razem ta sama scenkach - szkoda pisać o tych naszych diagnostach.

Edytowane przez Optima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak na końcu owszem tak powiedział , ale jakoś szczególnie nie odradzali jej tego Vaneo - najstarsze i chyba najgorsze z wczorajszego odcinka . W minusach było słabe zawieszenie - czy tak faktyczne Renault źle znosi polskie drogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czyta dokładnie umów, jakie podpisuje

Tu nie trzeba umowy czytać, bo to w folderze reklamowym, w pakiecie jest widoczne. (umowa była czytana i podpisana ponad 15mc temu) Niestety pomimo tego, nie patrzę na produkcje i kanały tematyczne TVN-u. Polsat preferuję....

No ale z tematu dość daleko schodzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie prowadzący miał nastawienie bardziej pozytywne niż negatywne w stosunku do Scenica II i radził wybrać Renault. Kupująca wybrała rdzewiejące Vaneo, bo kierowała się powiedzeniem "bez gwiazdy nie ma jazdy". Ale tak było dawno temu, a z dawnego, trwałego Mercedesa to już tylko gwiazda została i chyba nic więcej.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałm ten program,tylko scenika wzieli na warsztat,a te usterki i podane ceny to by każdego kupującego wystraszyły .wybrała mercedesa a tych typowych usterek podali więcej niż w sceniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed założeniem tego tematu chciałem to zrobić ale jakimś cudem http://www.tvnturbo.pl/programy/zakup-kontrolowany,4430.html do 1 go października można było dodawać komentarze ale jak widzimy jest nowa odświeżona strona i komentarze były najwidoczniej zbędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechali to napewno ,ale po Mercedesie.Liczba i zakres usterek niewspółmierny.Sprzęgło,silnik,skrzynia,korozja,klima,itd.Ale - bez gwiazdy nie ma jazdy.Widocznie ktoś z redakcji chciał sprzedać.

Edytowane przez pabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!