Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki płyn do chłodnicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zastosować dowolny dostępny na rynku płyn do chłodnic. Ważne, ma to być płyn który można stosować do chłodnic aluminiowych.

Może to być gotowy płyn lub koncentrat.

W ASO zazwyczaj stosują Glaceol o TAKI np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a mrozy w Polsce zdarzają się już niemal sporadycznie

No, w kieleckim jak to mówią pi...dzi, wiem o czym mówię. :!: Poszukaj płynu o niższej temp. zamarzania. Ja mam Prestone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastosować dowolny dostępny na rynku płyn do chłodnic. Ważne, ma to być płyn który można stosować do chłodnic aluminiowych.

Może to być gotowy płyn lub koncentrat.

W ASO zazwyczaj stosują Glaceol o TAKI np.

 

Ja jak kiedyś na przeglądzie w ASO poprosiłem o zapełnienie płynu chłodzącego i o włożenie 1L zapasu to właśnie dostałem taki baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopie temat. Mojej Megance niedługo stuknie 5 lat, a po takim czasie powinno się wymienić płyn chłodniczy. Jakie płyny stosujecie do 1.4 Tce? Czy zostać przy oryginalnym, czy poszukać coś innego, lepszego? Oryginał (Glaceol RX type D) nie ma przypadkiem trochę za wysokiej temperatury zamarzania (-21 stopni C)? Wiadomo, że zdarzają się silniejsze mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił oryginalny. Jest niedrogi i jakość nie budzi zastrzeżeń. Do tej pory taki miałeś i były z nim jakieś problemy? Oczywiście możesz zmienić na inny np. Prestone i też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów żadnych nie było, ale z jednej strony ta temperatura zamarzania nie jest przekonująca, z drugiej silnik 1.4 TCe jest podobno wrażliwy na przegrzanie więc pomyślałem, że może są jakieś lepsze specyfiki. W sumie może lepiej nie kombinować tylko zalać oryginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko masz już 5 lat i jeszcze Ci nie zamarzło :-) W komorze jest trochę cieplej niż na świeżym powietrzu. Za jakiś czas będę stał przed wyborem płynu chłodniczego ale jakbym miał to robić w tej chwili to Glaceol albo Prestone. W ASO na pytanie o wspomniane -21 powiedzieli mi, że prędzej zamarznie paliwo niż ten płyn w układzie. Jakoś te wszystkie Renówki zalane Glaceol'em śmigają i nie słychać żeby nagminnie zamarzały. W zeszłym roku minimalna temperatura jaką miałem za oknem wynosiła w krytycznym momencie sporo poniżej -20 stopni więc ciekaw jestem jak Renia zachowa się tej zimy bo pierwsza wspólna zima dopiero przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Prestone - jako jedną z alternatyw. Dolewałem do silników benzynowych i diesli.

 

Taka dygresja: byłem przez 6 m-cy w Finlandii, podczas stosunkowo normalnej tam zimy: w styczniu-lutym 2012 było średnio -23 st. C przez większą część doby. Jeździłem wówczas Skodą Octavią (prod. 2010.10) z nieśmiertelnym 1,9 TDI 105 KM. Z ulepszaczy, to tankowałem jedynie fińskie paliwo na niskie temperatury (od Neste) i w ten sposób zrobiłem kilka tysięcy km. Samochód codziennie ok. 7:00 rano był odpalany, po całonocnym parkowaniu, oczywiście na świeżym powietrzu. W weekend auto raczej nie jeździło. Nie demonizowałbym zatem problemów z zamarzaniem płynów w samochodzie, w naszym klimacie - gdzie tego typu temperatury jw., zdarzają się rzadko i jeszcze rzadziej się utrzymują przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

Autko masz już 5 lat i jeszcze Ci nie zamarzło

Auto mam od 1,5 roku.

 

2 godziny temu, pbet napisał:

W ASO na pytanie o wspomniane -21 powiedzieli mi, że prędzej zamarznie paliwo niż ten płyn w układzie

Samochód prawie wszystkie noce spędza w garażu  - nieogrzewany, ale i tak jest w nim zawsze kilka stopni cieplej, niż na zewnątrz, także myślę, że spokojnie mogę zostać przy oryginalnym.

Jestem z Tarnobrzega, ale góry zdarza mi się odwiedzać, również w zimie :-D.

Edytowane przez Adek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!