Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki płyn do chłodnicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.09.2017 o 10:32, Adek1 napisał:

Odkopie temat. Mojej Megance niedługo stuknie 5 lat, a po takim czasie powinno się wymienić płyn chłodniczy. Jakie płyny stosujecie do 1.4 Tce? Czy zostać przy oryginalnym, czy poszukać coś innego, lepszego? Oryginał (Glaceol RX type D) nie ma przypadkiem trochę za wysokiej temperatury zamarzania (-21 stopni C)? Wiadomo, że zdarzają się silniejsze mrozy.

Czyli masz rozrząd do wymiany, przy okazji wymień płyn.

Obecnie wszystkie płyny dostępne na rynku możesz zastosować bez obaw.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 11:25, pbet napisał:

Autko masz już 5 lat i jeszcze Ci nie zamarzło :-) W komorze jest trochę cieplej niż na świeżym powietrzu. Za jakiś czas będę stał przed wyborem płynu chłodniczego ale jakbym miał to robić w tej chwili to Glaceol albo Prestone. W ASO na pytanie o wspomniane -21 powiedzieli mi, że prędzej zamarznie paliwo niż ten płyn w układzie. Jakoś te wszystkie Renówki zalane Glaceol'em śmigają i nie słychać żeby nagminnie zamarzały. W zeszłym roku minimalna temperatura jaką miałem za oknem wynosiła w krytycznym momencie sporo poniżej -20 stopni więc ciekaw jestem jak Renia zachowa się tej zimy bo pierwsza wspólna zima dopiero przed nami.

Bzdury opowiadają w tym ASO (przynajmniej jeśli chodzi o PB).  Benzyna nie zamarznie nawet podczas wielkich mrozów. Problem może być jedynie taki, że jak się jeżdzi z pustym bakiem to zamarznąć mogą skropliny - woda w baku ale nie sama benzyna.

Co do płynów to standardem we współczesnych autach  jest płyn oparty na glicolu - G12 lub G12+. Kolor może mieć znaczenie ale nie musi bo kolor wynika z dodanego barwnika i ten sam płyn może być w wersji różowy lub niebieski i nie różni się prócz koloru niczym. Dziwi mnie to -21 stopni bo standard to zwykle jakieś  -35 stopni. Jak płyn jest na Glicolu i spełnia G12 lub G12+ to oprócz temperatury zamarzania wielkich różnic nie będzie, choć są specjalne produkty np. Millersa przeznaczone do ekstremalnych warunków i chroniące przed przegrzaniem. Prestone jest jak najbardziej ok.

17 godzin temu, P_r_z_e_m_o napisał:

Czyli masz rozrząd do wymiany, przy okazji wymień płyn.

Obecnie wszystkie płyny dostępne na rynku możesz zastosować bez obaw.

Wybór należy do Ciebie.

 

Mieszać można płyny na bazie glikolu ale z tymi na bazie "alkocholowej" już nie a takie też można spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek evo to prawda, są jeszcze płyny o podniesionej temp. wrzenia, na innej bazie niż glikol, ale są dużo droższe. 

Wątpię aby aby ktoś stosował etanol, metanol czy coś podobnego jako bazę do płynu chłodzącego, ze względu na ich lotność.

Choć w sumie glikole to też alkohole, tyle że wielowodorotlenowe.

 

Przy wymianie rozrządu wymienia się również pompę wody i aby to zrobić trzeba spuścić płyn chłodzący z układu.

Poza tym Prestrone jest OK.

 

 

PS

OK, pojechałem z tym rozrządem w 1,4 TCe :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zdrowy rozsądek podpowiada, że jeśli nie chce się z jakiś powodów Glaceol'a lub ma się obawy co do jego temperatury zamarzania to najlepszym wyborem dla zwykłego użytkownika, który nie chce sobie zawracać głowy szczegółowymi parametrami jest Prestone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2017 o 19:35, tomek evo napisał:

 

Trzeba sprawdzać bo najtańsze marketowe czy allegrowe płyny chłodnicze mogą być właśnie "alkoholowe".

 

Bzdury piszesz, od lat nie widziałem płynów chłodniczych na bazie prostych alkoholi. Za dużo z tym zachodu. US, UC, akcyza, przy metanolu wchodzi Sanepid. Poza tym "glikole" są tańsze, mniej zachodu przy produkcji, no i właściwości lepsze.

Chodzi o dodatki stosowane przez różnych producentów, to właśnie one mogą być przyczyną, że płyny rożnych producentów nie mieszają się ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie minimalnie ubyło mi płynu chłodniczego - było do max, teraz jest trochę poniżej. Nie wiem co było wcześniej zalane, płyn jest żółty i nie wiem co kupić.

Edytowane przez maciejmacku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maciejmacku napisał:

Panowie minimalnie ubyło mi płynu chłodniczego - było do max, teraz jest trochę poniżej. Nie wiem co było wcześniej zalane, płyn jest żółty i nie wiem co kupić.

Nic nie kupuj. Chyba, że na "zapas".  

Teraz jest dobrze, a nawet jeszcze dużo.

Obserwuj tylko, czy nie ubywa więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pbet napisał:

Zapytaj sprzedawcy

 

Samochód kupiony od @witman, ale to był tylko pośrednik, więc w 100% nie będzie wiedzieć jaki był płyn zalany :)

 

Przed chwilą, Lelupi napisał:

Obserwuj tylko, czy nie ubywa więcej.

 

Uszczelka pod głowicą była wymieniana, więc mam nadzieję, że problem z głowy i to tylko normalne zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "normalne zużycie" płynu chłodniczego. O tym możemy jedynie mówić jako utracie właściwości fizykochemicznych, a nie utracie objętości.

 To nie olej, gdzie silnik niewielkie ilości może spalać.

Mimo nadziei :) normalnie jeździć autem, bacznie obserwuj poziom płynu, szczególnie w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!