Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV ?


marr29

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierze własnym oczom dla Ciebie 190 Nm dostępne w 1.2 TCe od samego dołu w rodzinnym kompakcie to jest mało ? :rolleyes: przejedz się tą kosiarką..kilka lat jeździłem zdrową Vectrą 2.0 136 kucy w benzynie, ta kosiarka nie ma się czego wstydzić serio.

 

W tej chwili cena b.dobrego wyposażenia jakie daje Renault w "standardowej" wersji Limited oscyluje ok. 60kPLN , pokaż mi samochód konkurencyjny z takimi bajerami /jak na polski rynek/ ;) za taką kase?, dlatego Limitedy już się kończą..

Jak cena IV gen. będzie podobna to będzie bajka.

Szczerze mówiąc to żałuję, że nie kupiłem Meganki z silnikiem 1.2 tce. Te 4 tys. więcej przy zakupie wersji limited wydały mi się przesadą, ponieważ nie byłem pewien ile tak naprawdę ten silnik bedzie spalał. W sumie to nadal nikt wiarygodnie nie jest mi w stanie powiedzieć, jakie są różnice w spalaniu między 1.6 i 1.2 to jednak myślę, że tce daje większa frajdę z jazdy, jest cichszy, i jeśli przy prędkości 120 kręci tylko 2,5 tys. obrotów to jest wart zainteresowania. W końcu 1.2 tce ma cztery cylindry a nie jak w Peugeocie trzy. Jeździłem osiem lat Peugeotem 307 1.6 i muszę powiedzieć, że dawał wiekszą frajdę z jazdy niż moja Meganka. Skrzynia renówki mimo że szóstka to porażka. Spalanie podobne do Peugeota czyli zdecydowanie za duże, ratunkiem może być lpg, ale nie każdemu to odpowiada.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi że silnik 1.2 będzie podstawowym w 4 gen., ciekawe tylko ile nowa 4 będzie ważyć, oby nie w okolicach Astry 4 ;) .

 

Temat o codziennym/trasa spalaniu przy 1.2 trzeba zrobić, ludzie mało wiedzą o tym silniku, dominują opinie o dziadkowozie :lol: ja mam to od miesiąca i cały czas jestem w szoku, pozytywnym.

 

Przed kupnem byłem na jazdach testowych Kia Ceed 1.6 136km, Fluence 1.6, Focus 1.0 ecoB 125 km i powiem że 1.2 TCe wygrywa ze wszystkimi.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym jest lepszy? dynamika, przyśpieszenie, hałas a nawet jego brak,a aucie przy 130 - 150 słychać tylko koła i szum powietrza.

Spalanie jest dodatkiem ale chyba najważniejszym, wychodzi od 5 - 7.5 przy dystrybutorze a nie na papierze ;) a ostatnio troche pojeździłem i przelitrażowałem kosiarke.

Najlepsze jak kogoś wioze to pytanie ile to ma koni ze 150 ? i ta mina jak mówie że to 1.2 silnik :D

 

Miałem brać 1.6 ale nie mieli i pojeździłem Fluencem, potem mi babka mówi a może by pan chciał się też przejechać tym 1.2? eeeeee....

No i wpadłem, już jak wsiadłem patrze w pamięci spalanie 5.8 jest po jakichś 80 km , myśle kurde coś jest na rzeczy, ludzie testują i takie spalanie?.

Jedzie, przyśpiesza fajnie ,mało pali dla mnie wystarczy, potrzebowałem ekonomicznego nowego kombiaka.

 

Żeby nie było nie twierdze że Megane 3 to jest auto bez wad, jeździłem lepszymi - trakcja, zawieszenie czy radio :lol: ale gadamy o silniku.

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nie twierdze że Megane 3 to jest auto bez wad, jeździłem lepszymi - trakcja, zawieszenie czy radio :lol: ale gadamy o silniku.

 

Obecna Meganka jest na rynku od 2008 roku, więc już kończy swój żywot. We wrześniu premiera Megana IV, pod koniec roku prawdopodobnie rusza sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Wg. mojej wiedzy Tce 115 potrzebuje 10,9 s do setki, 1.6 16V faktycznie 10,5 s. Jednak wiadomo że Tce 115 przeskakuje na elastyczność 1.6 16V.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz airbites podać zródło ?.

Na papierze to mają podobne przyśpieszenia, ale przy 190 Nm w 1.2 115 a 151 Nm w 1.6 110 to temat jest chyba zakończony ;)

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki optymizm i radośc świeżo upieczonych właścicieli swoich ukochanych autek. :) ale zejdźmy na ziemię.

Silnik 1200 świetny, z malej pojemności 130 kM, prawie 200 Nm od 2 tyś obr/min, rewelacja, i to przy zużyciu paliwa blisko trzech litrów mniej niż silnik 1600. Super, fajnie... szkoda, że tak świetnie wyglada tylko na papierze.

Posiadam auta z silnikiem 1600 oraz 1200, w wersji 130 KM w megane Coupe. Naprawdę nie wiem, gdzie się podziały te 200 Nm? Przy takiej wartości momentu auto naprawdę powinno mieć "odejście" a tu nic, praktycznie to samo co 1600.

Zużycie paliwa, nie jestem mistrzem w zabawy w rekordy zużycia paliwa. Normalna eksploatacja, gdzie mozna i trzeba przyspieszyć, przyspieszam, gdzie muszę-hamuję. Na tym polu 1200 wygrywa, prawie półlitrowym niższym zużyciem paliwa, 8 L/100 km kontra 8,5 L/100 km dla silnika 1600. Jest to całkowite, średnie zużycie odczytane z liczników w autach, przy jazdach miasto-trasa. Normalna eksploatacja, jak to w życiu.

Hałas, owszem, auto z silnikiem 1200 jest trochę "cichsze". Nie jest to jakaś ogromna różnica. Zresztą przy 140-160 km/h jest duży hałas w obu autach, taki urok Megane-słabo wygłuszone. Do 120 w obu autach hałas jest akceptowalny, nieuciążliwy. Przy 120 km/h silnik 1600 jest glośniejszy. Tutaj słychać wyraźnie różnicę, ale nie jest jakaś ogromna różnica. Nie wiem skąd ten zachwyt, silnikiem 1200, ktoś na forum pisał "błoga cisza". Chyba nie jechał w życiu, cichym autem, oczywiście klasy Megane a nie premium.

Na niskich, miejskich prędkościach silnik 1600 fajnie mruczy :)

Czy się zawiodłem na Megane? Nie, bo kupujac obydwa auta byłem świadom wad modelu oraz obu silników, wygrała cena, niska cena zakupu nowych aut. Auto z silnikiem 1200 kupiłem bardziej z ciekawości, planowalem też 1600. Obawiam się niskiej trwalości małego silnika, ale to będzie juz zmartwienie w przyszłości kolejnego właściciela.

A i jeszcze na koniec, największa wada silnika 1200, na obecną chwilę pije niestety olej... smacznego :) Problem ten ma większość właścicieli co normalnie eksploatuje te silniki, skala na obrotomierzu nie kończy się na 2 tyś/min

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejem to mnie zastanawia, docierałeś go ostrożnie na początku?

Ja zanim mu dałem w palnik trzymałem do tych 3000/min i 130/h max jak pisze w książce do 1000km, w tych tematach jestem ostrożny, jak dbasz tak masz.

Obstawiam że 1.2 130KM z liter więcej zeżre od 115KM coś za coś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!