Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator? 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam problemu w samochodzie, wiec pierwsze padło na akumulator. Ale to nie aku... ale…

Jak już jesteśmy w tym temacie to czy do mojego auta (miałem 420A, pojemność 50Ah) może być zamontowany akumulator o pojemności 60Ah i rozruchu 600A (Centra Futura)?

Czytałem że można zwiększyć moc standardowo zamontowanego akumulatora o nie więcej niż 10%, a rozruchu na maksa, ile tylko się da.

Tutaj wzrost pojemności wychodzi o 20% więcej.

Czy lepiej mniejszy co te parametry spełnia (54Ah i 520A – Centra Plus)?

Samochód to benzyniak, nie diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja finalnie zakupiłem do swojego Scenia Centre Futurę 60Ah 600A w pażdzierniku zeszłego roku. Myślalem o Futurze 53Ah, bo miałem w starszym Sceniku i go przełożyłem, ale niestety nie dawał rady (rozładowywał się po tygodniu). Myślałem, że jest uszkodzony i oddałem go na reklamację do serwisu EXIDA bo był jeszcze na końcówce 3-letniej gwarancji, ale naładowali, pomierzyli i oddali z wzorcowymi wydrukami pomiarów. Więc sprzedałem go i kupiłem Futurę 60Ah, śmigam i jest ok. Nadmienię tylko, że mam dość bogatą wersję i instalację LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanko. Mam w megi ori akumulator jeszcze z fabryki z 03r 50ah. "oczko"juz jest białe,ale normalnie odpala nawet po długim słuchaniu radia na otwartych drzwiach (lampki). Sprzedaje aktualnie 307mke,w której mam prawie nową Centre future 64ah. chętnie bym ją zamienił,ale czy 64ah to nie za dużo do 1.6? coś się może stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiej firmy kupić? Bo u mnie dziś fabryczny akumulator odszedł... Więc w sklepie są:

SPECBAT(VARTA), GROM, VIPER(VARTA), Voltmaster(CENTRA), Westa Forse, Exide, Yuasa, Centra, Tuborg Black, Banner, V-MAX, TAB polar, Sznajder, Fiamm, Topla energy. Który z nich wybrać?

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 x Tuborg Pro Dynamic (różne pojemności), na razie sobie radzą dobrze, zobaczymy co będzie zimą.

Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z 3 letniej gwarancji.

Każdy K4M się trochę trzęsie, taka już jego uroda, a akumulator nie ma na to żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej

Mam zamiar kupic nowy akumulator do mojej Meganki. Prawdopodobnie bedzie to cos od Varty. Mam pytanie troch innej natury otoz chcialam sie zapytac czy moze ktos kupowal w tym sklepie akumulator, podaje adres https://www.motointegrator.pl/szukaj/akumulatory-413/. Jest taniej prawie 50zloty w porownaniu do sklepu fizycznego. Moze ktos tam juz cos kupowal i sie wypowie??

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jak najbardziej pewny. Ale z racji tego, że to olbrzymia hurtownia to lepiej weź ze sobą multimetr (w zasadzie to powinni udostępnić na sklepie) i zmierz napięcie na zaciskach. Jak będzie miał 12.7 - 12.8 tzn. że jest w pełni naładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Niestety ale nie posiadam multimeteru, mam nadzieję że wszystko będą mieć już na miejscu i sprawdzą mi nowy akumulator.

Jak będzie po sprawie to napiszę czy wszystko jest ok.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!