Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Pojeździłem trochę i silnik już się nie trzęsie. <piwko>

Edytowano przez aston76

Hej

Mam zamiar kupic nowy akumulator do mojej Meganki. Prawdopodobnie bedzie to cos od Varty. Mam pytanie troch innej natury otoz chcialam sie zapytac czy moze ktos kupowal w tym sklepie akumulator, podaje adres https://www.motointegrator.pl/szukaj/akumulatory-413/. Jest taniej prawie 50zloty w porownaniu do sklepu fizycznego. Moze ktos tam juz cos kupowal i sie wypowie??

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Ten sklep, to detaliczny oddział InterCarsu.

Sklep jak najbardziej pewny. Ale z racji tego, że to olbrzymia hurtownia to lepiej weź ze sobą multimetr (w zasadzie to powinni udostępnić na sklepie) i zmierz napięcie na zaciskach. Jak będzie miał 12.7 - 12.8 tzn. że jest w pełni naładowany.

Dziękuję za szybką odpowiedź :)

Niestety ale nie posiadam multimeteru, mam nadzieję że wszystko będą mieć już na miejscu i sprawdzą mi nowy akumulator.

Jak będzie po sprawie to napiszę czy wszystko jest ok.

Pozdrawiam ;)

Witam

Jaki akumulator najlepiej wybrać do Grandtour PHI 2005 1.6 16V?? Jakie ma mieć parametry??

Poczytałem trochę i zastanawiam się nad parametrami 64AH 640A . Chociażby model Centra Futura CA640 . Będzię dobry?? Czy polecacie coś innego.

Wyposażenie Megi troszkę bogatsze o fotele podgrzewane i wszystkie szyby elektryczne. A tak to chyba standard ;-)

Pozdrawiam

PS: Teraz mam założony aku firmy "Banner" model bn6048 56009, 60 Ah, 480 A . Nie wiem od kiedy on siedzi w mojej Megance. Nie za słaby on był??

Edytowano przez grzechoo8813

Akumulator jak najbardziej wystarczający.

Co się z nim dzieje?

Banner to porządna firma, może warto się zainteresować poziomem elektrolitu i stanem naładowania akumulatora, wtedy jeszcze trochę posłuży.

Od około pół roku użytkuję dwa Tuborgi Pro Dynamic.

Jak na razie odpukać są OK i co ważne bardzo szybko przyjmują ładunek ładunek po odpaleniu (szybko się doładowują po odpaleniu).

Akumulator jak najbardziej wystarczający.

Piszesz o Bannerze czy Centrze??

Z tym Bannerem byłem dziś na testach i jego stan techniczny wypadł poniżej 48% (jego wartość nominalna od nowości to 480A a faktyczna na dziś to około 235A. Do tego wysokie spadki napięcia. Objawy to Przygasanie świateł przy domykaniu szyb itp. Do tego ostatnio nie mógł odpalić. Dopiero za trzecim razem załapał ale skasował wszystkie dane z komputera (przebiegi,spalanie).

Ładowany był prostownikiem przez ponad 20h a po odłączeniu, po może dziesięciu godzinach stan naładowania wynosił 60%.

Więc chyba nic innego nie pozostaje jak wymiana na nowy. Rozmyślam jeszcze nad Varta Silver Dynamic D21 61AH 600A.

Edytowano przez aston76

Czyli akumulator nadaje się na złom.

W przypadku akumulatorów naprawdę warto zaufać polskim producentom, bo mają wyroby na światowym poziomie.

Polscy producenci to np. AutoPart/Tuborg, Loxa, ZAP/Jenox, Centra/Exide (akumulatory Exide na rynek UE robione są w Polsce).

Varta nie jest jakimś super akumulatorem i powiedzą Ci to w większości specjalistycznych sklepów.

Poniższe testy dają pewien pogląd na akumulatory.

http://www.akubiz.biz/artykul,262,szwedzki-test-akumulatorow-2015-wygrywa-banner-powerbull-62ah

http://www.akubiz.biz/artykul,263,swiat-akumulatorow-i-emotopl-prezentuja-test-konsumencki-akumulatorow-rozruchowych-74ah-do-82ah

http://www.akubiz.biz/artykul,266,swiat-akumulatorow-i-emotopl-prezentuja-badania-wlasne-akumulatorow-rozruchowych-92ah-do-110ah

Ludzie nie bawcie się w akumulatory z najwyższej półki typu "Futura" itp. Powód bardzo prosty. Mniejsze odległości między przekładkami w celach, co za tym idzie bardziej są wrażliwe na uszkodzenia. Mają te akumulatory wytrzymać gwarancję, a jak nie wytrzyma to zawsze można winę zrzucić na użytkownika. Sam jak kupowałem 2 lata temu nowy akumulator w serwisie centry, to sprzedawca na dzień dobry chciał i wcisnąć futurę. A ja mu, że chcę Plusa, bo dłużej wytrzyma niż futura. I przyznał mi rację.

Jednak zakupiony został Akumulator AutoPart 66Ah 590A (Model Galaxy Plus 566-200) Postawiłem na Polską firmę ;-) Centrę odpuściłem sobie.

Witam dołączę się do postu. Szukam dobrego akurat do mojej Reni 1.6 16V 83 Kw 2004r. Ma ktoś Przetestowany akurat do tego samochodu. Szukam akurat tak do 350 zł

A poczytaj może powyższe posty i wnioski wyciągnij sam :)

Ostatecznie to i tak decyzji, nikt za ciebie nie podejmie ;)

Ja mam od połowy września akumulator Tuborg 50 Ah 510A, i w połowym styczniu wynik 443 A czyli 86%.

Dwie sprawy.

Czemu masz za mały akumulator do tego auta?

Obniżony prąd rozruchowy, to najczęściej niedoładowany akumulator.

Pawel nie koniecznie za mały. Ja miałem włożony akumulator przez serwis Renault 44Ah, 400A. do silnika 1,6 16V. I wytrzymał w aucie 5 lat. Teraz mam Centrę Plus 50Ah, 450A, drugi rok i pali jak szalony. I jeszcze ani razu nie ładowałem go z prostownika.

Ja mam co prawda 1.4 16v, ale od ponad roku aku 41 Ah 360 A :D Prądu rozruchowego nie mierzyłem. Tegoroczne mrozy (auto stoi pod chmurką) zniósł bez problemu. Jak padnie przedwcześnie dam znać B)

Przejechałem 25 km od pracy do aso renault na przegląd zimowy więc nie mógłby być niedoładowany....No ten fabryczny miałem 50 Ah i 420 A i wytrzymał 9 lat i 205 tys. km ale jedna cela pękła i dawał 10V zamiast 12.4V.

Edytowano przez aston76

Idealnie naładowany akumulator ma napięcie spoczynkowe 12,7V :)

Ja mam od połowy września akumulator Tuborg 50 Ah 510A, i w połowym styczniu wynik 443 A czyli 86%.

A czym to mierzone było???

Przejechałem 25 km od pracy do aso renault na przegląd zimowy więc nie mógłby być niedoładowany...

Może być niedoładowany, po przejechaniu takiego dystansu. Sprawdź gęstość elektrolitu.

Naczytałem się opinii i rad o akumulatorach i przyznam szczerze że nie raz wprawiały mnie w zdumienie z tego względu postanowiłem napisać co ja wiem na ten temat. Dzisiejsze technologie pozwalają wyprodukować dobre akumulatory a tylko staranność w procesie produkcji decyduję o jakości. Teraz co do wielkości akumulatorów w naszych pojazdach tak więc więc ile A/h powinien mieć akumulator w danym samochodzie praktycznie decyduje o tym alternator + całkowity wydatek energetyczny jaki jest wykorzystywany w samochodzie, w czasie jazdy (oświetlenie, osprzęt, radio itp.). Akumulator w samochodzie służy praktycznie tylko do rozruchu no i działania sprzęty takiego jak np. radio na postoju a role akumulatora w czasie jazdy przejmuje alternator i to od niego zależy czy pokryje potrzebną energię zużywaną w czasie jazdy i czy mając nadwyżkę tej energii jest w stanie doładować akumulator na pokrycie strat prądu na rozruch. Jeżeli akumulator jest o dużej pojemności (o za dużej) do danego samochodu (alternatora) może dojść do takiej sytuacji, że akumulator będzie nie doładowany a z czasem się rozładuje i dla tego ludzie często doładowują akumulatory w samochodach. Z akumulatorami za małą pojemnością i dużym wydatkiem energetycznym alternatora dochodzi do przeładowania, co jest szkodliwe dla akumulatora i dlatego częste awarie z tego powodu. Dobór wielkości powinien uwzględniać te zależności by cieszyć się bezawaryjną pracą. W większości przypadków to my sami psujemy akumulatory narzekając na producentów, bo je wkładamy o za małej lub za dużej pojemności nie uwzględniając kryteriów jakie decydują o pojemności akumulatora w samochodzie i przy doborze akumulatora raczej zdajmy się na fachowców, chyba że sami posiadamy wiedzę która nam pozwoli dobrać doby akumulator.

Edytowano przez aston76

Nie wszystko to jest prawda co Kolega napisał. Prawdą jest to, że alternator lub w starych pojazdach prądnica powinna mieć moc taką, aby w czasie jazdy pokryć potrzeby silnika, załączonych odbiorników oraz uzupełnić ładunek w akumulatorze zużyty podczas rozruchu i załączone odbiorniki podczas postoju silnika. Co do akumulatora, to istotny jest prąd rozruchowy jaki jest on w stanie dać i powinien on być większy niż potrzebuje rozrusznik przy najcięższym rozruchu - najczęściej jest to przy bardzo dużych mrozach i totalnie wyziębionym silniku, a później dopiero pojemność akumulatora, która powinna umożliwiać zgromadzenie w nim ładunku wystarczającego na przynajmniej dwa ciężkie rozruchy. Przy takiej pojemności akumulatora nie ma co marzyć o dłuższym pozostawieniu samochodu na światłach pozycyjnych lub słuchaniu muzyki z taką głośnością, że pudło samochodu podskakuje (a spotkałem się z takimi miłośnikami muzyki). Producent samochodu dobierając akumulator, stara się to zrobić tak, aby wilk był syty i owca była cała, czyli wstrzelić się w to optimum - żeby za szybko prądu nie brakło i żeby nie wozić niepotrzebnego balastu.

Przykładowo - przy akumulatorze o małej pojemności, prądu wystarczy powiedzmy na trzy rozruchy, a przy dużej tych rozruchów można dokonać czasem kilkanaście zanim padnie i trzeba będzie go naładować.

Akumulator można w pewnym sensie porównać do wiadra i jeżeli chcemy aby było zawsze pełne, to tyle ile z niego wylejemy, to później musimy wlać.

W normalnych warunkach ubytki ładunku w akumulatorze uzupełnia alternator lub prądnica w czasie jazdy samochodu Ale to czy tak się dzieje zależy od bilansu mocy załączonych odbiorników i możliwościami alternatora/prądnicy oraz czasu jazdy. Jeżeli możliwości alternatora/prądnicy są niewiele większe od potrzeb silnika (rozruchów oraz bieżących potrzeb) i załączonych odbiorników oraz czas jazdy jest niewystarczający, to akumulator będzie notorycznie niedoładowany i wtedy żeby nie mieć niespodzianek (konieczność pożyczki) i dbając o jego zdrowie trzeba akumulator okresowo doładować prostownikiem.

Następna nieprawda to to, że mały akumulator będzie przeładowywany przez alternator/prądnicę. Po to w alternator/ prądnica wyposażony jest w regulator napięcia, a napięcie jest utrzymywane na takim poziomie (14.4 V), aby do tego nie dopuścić - akumulator naładowany przestaje przyjmować prąd.

W obecnych samochodach jest jeszcze jeden niuans, którego w starszych nie było. W starszych samochodach napięcie w instalacji utrzymywane przez cały czas pracy silnika było na poziomie 14.4 V. Obecnie na początku jak silnik, a właściwie alternator (regulator napięcia) jest zimny napięcie jest utrzymywane na poziomie 14.4 V, ale w trakcie nagrzewania się alternatora (regulatora napięcia) napięcie stopniowo spada do wartości mniej więcej 13.8-13.9 V, a to pogarsza możliwości prawie pełnego naładowania akumulatora.

Dam przykład z autopsji. W pierwszych maluchach (połowa lat 70) były prądnice, a akumulatory miały pojemność 34 Ah. Jak padł mi akumulator (połączenie miedzy celami) założyłem akumulator 61 Ah (prawie dwa razy większy - taki zdobyłem) i ten akumulator odmówił posłuszeństwa w FSO1500 po 11 latach (6 lat w maluchu, a później jeszcze przez 5 lat w FSO 1500. Nie miałem z tym akumulatorem przez ten czas żadnych problemów.

Po prostu - we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.

N Jeżeli akumulator jest o dużej pojemności (o za dużej) do danego samochodu (alternatora) może dojść do takiej sytuacji, że akumulator będzie nie doładowany a z czasem się rozładuje i dla tego ludzie często doładowują akumulatory w samochodach. Z akumulatorami za małą pojemnością i dużym wydatkiem energetycznym alternatora dochodzi do przeładowania, co jest szkodliwe dla akumulatora i dlatego częste awarie z tego powodu. Dobór wielkości powinien uwzględniać te zależności by cieszyć się bezawaryjną pracą. W większości przypadków to my sami psujemy akumulatory narzekając na producentów, bo je wkładamy o za małej lub za dużej pojemności nie uwzględniając kryteriów jakie decydują o pojemności akumulatora w samochodzie i przy doborze akumulatora raczej zdajmy się na fachowców, chyba że sami posiadamy wiedzę która nam pozwoli dobrać doby akumulator.

BEZEDURA!!

Możesz sobie wsadzić aku i 300Ah jeśli chcesz..

Jedyny minus akumulatora o za dużej pojemności jest taki że jeśli na postoju mocno go rozładujesz to możesz mieć awarię układu ładowania bo za duży prąd będzie szedł przez długi czas...

Gdyby aku o za duże pojemności miały umierać to już bym dawno nie miał żadnego .

Od 10 lat tak robię że wkładam do samochodu aku o największej możliwej pojemności , największy jaki się tylko mieści .... NIGDY nie miałem żadnego problemu .

Działa to mniej więcej tak :

potrzebujesz codziennie wypić 5litrów wody. Masz więc wiadro 5l w domu . Jak zużyjesz to napełniasz.

Ale możesz przecież mieć wiadro 30litrów ... wystarczy na więcej albo w przypadku dużych upałów będzie rezerwa...

Jedyny minus jest taki że na "doładowanie" trochę się zmęczysz bo będziesz nosić 30litrów a nie 5 .

podobnie jest z AKU. Samochód na jeden rozruch potrzebuje aku pojemności 40Ah .. tylko że w zimie przy -20 jego rzeczywista pojemność jest dużo niższa(są tabelki które to ukazują) dlatego musi być zamontowany aku o pojemności np 80Ah .. tylko że w lecie jest to za dużo .. dużo za dużo .. i co ? to znaczy że jeżdżąc w lecie niszczymy aku ? BZDURA!

Mit powtarzany przez pseudo mechaników którzy jedyne co umieją to walić młotkiem w sworzeń żeby wyskoczył ze zwrotnicy ...

Edytowano przez aston76

To jaki polecacie akumulator do Megana II 1,6 z niewielką ilości elektroniki? Do tej pory miałem chyba jakiegoś BULLA (naklejki poodpadały i nie wiem jakie miał parametry) i powoli zbliża się jego koniec. Z tego co przeczytałem to wystarczyłby 44Ah 420A, ale może coś nieco większego?

Z większych 50ah to max, 53 w przypadku centra futura, wymiary to 207x175x190 - większy i tak pewnie nie zmieści się. Próbowałem dać 55 ale był za duży. Jak chcesz tani i w miarę dobry to kup, na allegro aku Kozak 50Ah od lucarta, prawie wszędzie mają oddziały. Jest ok a kosztuje poniżej 150zł

Edytowano przez Prezes

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się