Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze "mgłowe" do Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

I już wszystko jasne. W Sceniolu III spryskiwacze, o których pisałem parę postów wyżej sprawdzają się tak na 4. Regulacja dysz zajęła mi ze 3 podejścia - głównie z uwagi na relację postój-jazda. Odpowiednie wyważenie proporcji sikania pomiędzy wolną jazdą a typowo drogową jest ciut irytujące, ale do ogarnięcia. Ustawiłem tak, że walą mniej więcej w 3/4 wysokości szyby patrząc od dołu. Przy wolnej jeździe jest ok, przy drogowej rzędu 90-100 km/h pęd powietrza "dociska" płyn do wysokości około połowy szyby i niżej. W praktyce wycieraczki i tak zagarniają od dołu, więc nie ma obory, że idą po suchej szybie. Z kolei na wolnej jeździe lub postoju dysze sikają na tyle szeroko w pionie, że wycieraczka również nie zgarnia suchej szyby.

Podsumowując - gdyby renault dawał ciut mocniejszą pompkę byłoby efektowniej i efektywniej. Mam odniesienie do nowego mondeo - tutaj działa to perfekcyjnie, dlatego oceniam akcję na 4. W porównaniu z fabrycznymi siurkami jest jednak kosmos.

Edytowane przez DaveLombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po zamontowaniu nie regulowałem bo sikały właśnie na wysokość tak 3/4 wysokości szyby.

Jednak, tak jak napisałeś, silniejsza pompka spisała by się idealnie bo mgiełka byłaby obfitsza i szersza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Element dyszy do regulacji to plastikowa kulka, którą można obracać. Wszystko ilustruje załączony obrazek. Naciskając dolną część kulka z dyszą zmienia swoje położenie i trójkątna mgiełka idzie bardziej w dół. Naciskając górną część kulki kierujemy strumień do góry. Trochę ciężko to idzie, bo kulka jest dość ciasno osadzona w łożu, ale do ogarnięcia. Ja zrobiłem pewien myk, który lekko mi pomógł. Od przodu psiknąłem parę rady WD40 i nieco lżej chodziła ta kulka z dyszą. Ważne! Dyszę można regulować również w lewo-prawo, ale nie polecam, bo z praktyki widzę, że ciężko jest później wypoziomować strumień.

Na rysunku szary kolor to przekrój z przodu, czarny to ta kulka, żółty to dysza, z której leci płyn. Naciskając w miejscach oznaczonych 1 i 2 - kierujemy dyszę odpowiednio w górę lub dół. 3 i 4 oznacza w lewo i w prawo.

Czym to robić? Jedną dyszę ustawiłem płaskim śrubokrętem o szerokości mniej więcej 4 mm. Druga nie wymagała regulacji. Trzeba pamiętać, że minimalny skok powoduje duże zmiany w kierunku strumienia. Uwzględniając to, że sikamy spod maski - trzeba bardzo czujnie to robić, bo zbyt wysokie podkręcenie dyszy sprawi, że płyn będzie zatrzymywać się na krawędzi maski.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - Prezes

post-93574-0-75088700-1493484961_thumb.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mogę zapomnieć o trzech strumienia, choć uważam, że to idealne rozwiązanie. Mgłowe praktycznie zasłaniają widoczność na chwilę, dlatego ich nie tolerują. Ale przeżyję z jednym strumieniem, u mnie działa nawet nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam i jak

Dokładnie: d... nie urywa, aczkolwiek lepiej pokrywają całą szybę.

 

A wbudowany zaworek zwrotny sprawia, że nie można teraz za pomocą krótkiego pociągnięcia przetrzeć szyb jednokrotnie bo od razu leci płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki. Wcisnąłem delikatnie płaski od strony szyby co lekko ścisnęło zaczep i wyszły. Montaż bez problemów ale z regulacją to zabawa... Śrubokrętem rozregulowałem je jeszcze bardziej i dopiero grubą igłą zaczęło to nabierać sensu. Na razie ustawiłem strumień, który idzie od dołu prawie pod górną krawędź i zobaczę jak będzie w trasie. Wąziutka ta mgiełka ale mgiełka :-)

Przeprowadziłem dziś testy drogowe więc dzielę się doświadczeniem. Wyregulowałem tak, że na postoju strumień pokrywa szybę, aż do jej górnej krawędzi i psika trochę na dach (możliwe, że siłą rozpędu). Podczas jazdy 50 km/h dochodzi niewiele niżej, a przy 100km/h do około 3/5 wysokości co uznaję za efekt zadowalający. Jutro sprawdzę na autostradzie. Ogromnym plusem są wbudowane zaworki zwrotne. Jak pisaliście wcześniej od razu po delikatnym muśnięciu manetki sprysków w moim kierunku z dysz leci płyn i wycieraczki nie mają szansy pracować na sucho.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!