Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana sterownika silnika. czy moge to zrobić samemu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem zmuszony wymienić sterownik silnika. ten za akumulatorem. znalazłem identyczny ... te same numery pojemność rocznik. zjechał z taśmy tylko 2 miesiące przed moim.

czy montaż tego sterownika moge zrobić sam w garażu plug&play ?

Czy będzie konieczna ingerecja CLIPA i jakiegoś elektromechanika ?

Zapewne potrzebne będzie zaprogramowanie nowego sterownika pod moją karte... a może pamięc immo jest zapisana w innym sterowniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zablokował się" ... cokolwiek to oznacza. nie można się do niego podłączyć diagnostycznym kablem. auto nie odpala. do reszty auta można bez problemu się połączyć a do właśnie sterownika silnika nie. stąd potrzeba wymiany na nowy. a czy nie jest tak ,że po wsadzeniu sprawnego sterownika tylko immo będzie do kodowania ? potrzeba ustawiania map wtrysków będzie konieczna skoro sterownik wzięty od identycznego silnika,modelu, rocznika ? nie wiem czy w okolicy mam jakiegoś magika który będzie w stanie mi coś przylutowywać ze starego :!:

Edytowane przez krzysko888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to co sugerowałem w tym temacie:

http://megane.com.pl/topic/44170-nie-odpala-po-2-dniach-postoju-pomoznie-znalezc-przyczyne/page__p__330474__fromsearch__1#entry330474

a za co zostałem zrugany, że sterownik silnika jest tylko trochę droższy jak diagnoza przez podłączenie do CLIP-a.

http://megane.com.pl/topic/44170-nie-odpala-po-2-dniach-postoju-pomoznie-znalezc-przyczyne/page__view__findpost__p__330502

To nie meganka I, by było takie proste jak niektórym się wydaje.

Bez CLIP-a i kumatego serwisanta który wie co z nim zrobić i jak go "czytać" i tak niewiele zwojujesz, nawet przy wymianie sterownika. Zacznij tak jak pisałem, do fachowca który ma pojęcie i sprzęt do Renówek, a będziesz miał mniej problemów. Z "pudełka po butach" jak to ująłeś, nie złapiesz kontaktu ze wszystkim co masz w aucie, a na pewno nie dokonasz istotnych zmian w sofcie i ustawieniach.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to głębszy temat :!:

W zeszłym tygodniu robiłem espace tez był ciekawy przypadek, auto gasło albo nie odpalało, tydzień jeździło potem sobie zgasło, jak nie paliło brak komunikacji z ecu silnika, po wymiania sterownika auto gada :!: , poszłem na prościznę i przlutowałem eeprom w sterowniki co nie walczyć z IMMO

 

Rozumiem iż sprawdziłeś wszystkie masy i zasilania i diagnoza jest na 100%,

Instalacja OK ? bo może się okazać iż masz gdzieś masę ugnitą/urwaną i dlatego ecu poleciał

 

Dodano: 28 gru 2012 - 10:13

Na szybko

2L4 - Masa

2L3 - Masa

2M4 - Masa

2E3 - + po zapłonie

1B4 - CAN

1A4 - CAN

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłęm tylko to o czym mam wzgledne pojecie i co było w mojej mocy. sprawdziłem czyprzewody dobrze siedzą w cpu. sprzwdziłęm bezpieczniki po prawej stronie akumulatora, przewody na klemach i bezpieczniki na klemie plusowej, stan akumulatora i wymiane baterii w karcie.

Tak na prawde nie wiem nawet w których miejscach pod maską są kable od masy i gdzie łączą się z karoserią. musze czekac do nowego roku aż mi otworzą serwis z diagnostyką aut, bo póki co chyba sam nic więcej nie zdziałam :!:

 

Dodano: 28 gru 2012 - 11:48

 

Na szybko

2L4 - Masa

2L3 - Masa

2M4 - Masa

2E3 - + po zapłonie

1B4 - CAN

1A4 - CAN

 

Nie wiem o czym piszesz i jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzwdziłęm bezpieczniki po prawej stronie akumulatora,

Pod bezpieznikami które sprawdzałeś znajdują się też bezpieczniki mocy, nie każdy o nich wie, dostęp jest utrudniony. Jeden z nich zasila płytkę z bezpiecznikami w kabinie. One też były sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod skrzynką z bezpiecznikami dojrzałem tylko dwa bezpieczniki, większe kwadratowe kostki z 3 pinami.

Jeśli chodzi o te to te także sprawdziłem, niestety tylko wzrokowo.

Włożyłem dziś do auta używany sterownik od identycznego modelu. niestety te same błędy i komunikaty :!:

na jutro jestem umówiony na diagnostykę systemem kts505 , nie znalazłem w okolicy CLIP'a zobaczymy co jutro się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na drugim sterowniku masz te same błedy - to bardzo dobry objaw - sterownik bedzie pewnie dobry...

Chyba, że było przepięcie i dioada zabezpieczajaca w sterowniku spaliła bezpiecznik, ale to tez nie będzie tragedii.

 

Kolego cinas_ - czy tam poza CAN nie ma czasem K-Line do diagnozy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ... sterownik też podejrzewam ,że jest sprawny. powiedzcie mi jedno. piszecie o sprawdzeniu pinów na wtykach od cpu. możecie mnie jakoś poinstruować jak mam taką diagnoze przeprowadzić ? mam 3 wtyki do cpu załóżmy ze liczmy od dołu wtyczka nr. 1,2,3 którą po koleji sprawdzac, które piny i jak ? z góry dzieki za poświęcony czas. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

Dziś ide po auto aby je holować , okazuje się ze akumulator jest tak rozładowany że światła ledwo się palą a o spuszczeniu z ręcznego moge zapomnieć. Auto ma tędecje do rozładowywania akumulatora albo rzeczywiście ten akumulator jest wadliwy.

 

Póki co jeszcze raz go ładuje aby mieć chociaż trochę zasilania na światła podczas holu.

Jak mam sprawdzić te piny przy CPU ?

 

Dodano: 29 gru 2012 - 14:26

Tak się głowie i tak sobie myślę ... jest chyba takie coś jak blokada immo ?

Słyszałem ,że po odłączeniu akumulatora może w Scenicu się włączyć. Zdobycie tego kodu chyba tylko przez podanie numeru VIN w ASO, tak ?

I jeszcze kwestia jego wpisywania,na jakiej sadadzie jest wpisywanie tego kodu ? Poprzez naciskanie przycisku od zamykania i otwierania auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!