Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stacyjka nie odbija.....


Rekomendowane odpowiedzi

dlatego wnioskuje że stacyjka nie ma znaczenia względem immo.

Sama stacyjka nie. Jak ją wydłubywałeś zauważyłeś zapewne cewkę wokół stacyjki. To jest cewka/ antena, która w normalnych warunkach odczytuje kod w pamięci stałej w kluczyku. Identyfikuje kluczyk elektrycznie, czy jest z tego auta. Można to zachować jak przy wymianie stacyjki, gdzie masz inny grot, do innej kombinacji zapadek w zamku podmienisz na ten grot starą obudowę kluczyka gdzie jest ta "kość" i dodatkowo przekładasz elektronikę starego kluczyka, dla zgodności z czytnikiem podczerwieni.

To co zacytowałeś, pisałem w kontekście podmiany stacyjki na zamiennik, gdzie widziałem kluczyki z grotem zalewanym w plastiku, więc niemożliwe do podmiany na Twoją dotychczasową obudowę.

Musiałbyś i stary, dotychczasowy kluczyk w wiązce nosić.

Trochę obrazków z pdf-a:

przechqfq.jpg przechddd.jpg przechuju.jpg przechnjn.jpg

przechbsb.jpg przechsss.jpg przechaja.jpg

przechhth.jpg przechoqo.jpg

Dalsza część dotyczy już rozszerzonych opcji przy kartach, to jest tu niepotrzebne wiec nie wklejam, by nie mieszać.

Teraz to co dalej:

przechgng.jpg przechsks.jpg

Dalej już tylko współpraca z blokadą kierownicy, zaworem stop w dieslu, komunikacja ze sterownikiem silnika ITP to też poza zakresem tego tematu.

Myślę, że te kilka zrzutów rozjaśni nieco sprawę EEPROMU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nowy grot wkładasz do starej obudowy kluczyka (tej co masz teraz). Tylko będzie jeden problem bo będziesz musiał mieć dwa kluczyki przy sobie jeden do stacyjki a drugi ze starym grotem do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim posta wyrzeźbiłem widzę już kilka odpowiedzi padło.

Czyli grot który mam teraz będę musiał wkładać do nowej (używanej) stacyjki

Nie grot z nowej stacyjki musisz przełożyć do obecnego kluczyka (obudowy z oryginalnymi bebechami.

 

Dodano: 05 sie 2012 - 19:11

Tylko będzie jeden problem bo będziesz musiał mieć dwa kluczyki przy sobie jeden do stacyjki a drugi ze starym grotem do drzwi.

Dlatego wcześniej pisałem by używek szukać w komplecie: stacyjka, wszystkie zamki i 2 kluczyki/groty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechsss.jpg

Powinna być wtyczka z przewodami reszta jest gdzie indziej

No chyba że faktycznie nie masz tego ja wyżej pisano, jednak dlaczego jest w materiałach opisane i przedstawione dla kluczyków z IR????

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisane i przedstawione dla kluczyków z IR?

Nie mam pojęcia. Może hurtem pisali...

zauważyłem ten pierścień

Ten pierścień służy jako maskownica otworu w obudowie kolumny. Nawet jak w stacyjce zostawi się kluczyk (w pozycji 0), to po pewnym czasie załączy się immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że kiedyś ten pierścień ściągałem i był to zwykły kawałek plastiku-osłona ,ale jak przyjechał znajomy na zamontowanie kompa pokładowego Meganką po lifcie to tam już był pierścień z uzwojeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak w stacyjce zostawi się kluczyk (w pozycji 0), to po pewnym czasie załączy się immo.

Na poprzedniej stronie masz kilka opisów komunikacji, nie zawsze jest ten pierścień zasilany i nie zawsze jest zapytanie o kod wysyłane.

Jest to też w temacie tasiemcu o kluczykach i kodach immo opisane ale sorry nie szukam, nie chce mnie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sam plastikowy krążek, a w kluczyku nie ma tej kostki którą widać na zdjęciach kluczyka na poprzedniej stronie.

 

Czyli w wersji przed liftem bez wymiany grota będzie ok.

 

Jutro kupię stacyjkę ale to nie znaczy że zrezygnuje z naprawy swojej. Będę próbował naprawić swoją i stworzyć jakiegoś manula o ile operacja się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowej/ używanej stacyjki musisz mieć pasujący grot. Obudowa kluczyka, a przynajmniej jego bebechy musisz mieć ze swojego, to z powodu czytnika podczerwieni. Tu jednak jak wymienisz grot na ten do zakupionej stacyjki to nie otworzysz tym kluczykiem mechanicznie zamków w drzwiach.

Jeśli jesteś pewny, że nie masz EEPROMA i cewki przy stacyjce, to rozwiązaniem jest stacyjka zamienna z kluczykami z Allegro i wówczas podpinasz tylko nowy kluczyk do tego co masz obecnie. obecny kluczyk będzie do zdalnego otwierania auta i w razie czego mechanicznie, (stary grot, stare zamki w drzwiach) a nowym będziesz tylko włączał stacyjkę i odpalał auto.

Najlepiej by było wymienić złamaną sprężynę i odzyskać tą stacyjkę którą masz.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, będę starał się odzyskać dotychczasową stacyjkę ale nie wiem czy mi się to uda bo nie wiem gdzie włozyć części które rozsypały się po jej otwarciu ale może jakoś się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami takie zabawy można zlecić specom od dorabiania kluczy, niektórzy tylko frezarkę potrafią obsługiwać, jednak są spece co i na zamkach się znają.

Szczególnie tam, gdzie się oferują dorobić klucz według zamka, a nie według wzornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!