Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pytanie do znawców Clipa


Rekomendowane odpowiedzi

Jakby był po polsku, to komunikaty były by po polsku. ADAC to akurat jeden z nietłumaczonych w clipie wyjątków. Kilka rzeczy jest błędnie przetłumaczonych w clipie, ale to jest może 0,5% z całego tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie-zaintalowalem po polsku i juz jest lepiej :notacrook:

 

Dodatkowo jedno pytanie-ktos sie orientuje gdzie moge znaleźć adaptacje/przyuczenie przepustnicy?

 

Czy jest to "przepustnica z serwomotorem"?

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do oryginalnego clip lub consult nie są przypisane konkretne wersje oprogramowania tylko działają z każda . Niestety cena chyba 5-6 tys. zl za sama głowice skutecznie odstrasza . Można tez kupić używkę za 2,5-3 tys. zl . Chiński klon działa rożnie zależności od klasy wykonania no i w późniejszym czasie jest raczej nie zbywalny .

 

Co do przepustnica jej sie nie adaptuje w MII jedynie co zawór i kolo zmiennych faz rozrządu . Ale sprawdź w zakładce z młotkiem i kombinerkami po wejściu we wtrysk ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blayders-sama przepustnice w m2 SIĘ ADAPTUJE. Pisałem w innym watku ze po czysczeniu jej mialem problem z wolnymi obrotami, pojechal do ASO, podłaczyli clipa, wlaczyli jakies przyuczenie przepustnicy. Przepustnica podczas takeigo przyuczania zostala kilkakrotnie max otwarta i zamknieta. Problem z podwyzszonymi obrotami automatycznie ustał. Koszt-100zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska dołączę się i ja do rozmowy, podobnie jak autor tego wątku nabyłem chińskiego clipa za 120$ na alliexpress, o dziwo dotarł w ciągu tygodnia.

Podłączyłem wszystko wydaje się być ok z tą chińszczyzną odczytałem jakie moduły mam aktywne, napięcia,ciśnienia w czujnikach etc.

Powód zakupu - miesiąc temu kupiłem auto po 2 tyg miałem już przyjemność przyuczać układ wspomagania, pomimo że działał prawidłowo na desce serwis i "stuurhulp controlerem" przyjemność 80zł.

Kupiłem clipa celem samodzielnego sprawdzenia czy w aucie nie zostało namieszane czy ktoś nie wyłączył poduszek, czy czujniki w oponach funkcjonują prawidłowo czy zostały wyłączone jeszcze jakieś kontrolki/ moduły.

 

Podobnie jak kolega już mam PL, pytanie moje brzmi czy są organizowane jakieś spocisze, zloty gdzie za dobrą "flaszkę" ktoś pomógłby się bardziej zaznajomić z możliwościami clipa. Warszawa/ Łódź?

Chodzi o takie funkcjonalności jak, zmiana języka, proste przyuczenia, ew proces programowania karty z zakupionym kodem.

 

Jeśli ktoś zainteresowany linkiem sprawdzonego sprzedającego z chińskiego allegro, proszę o wiadomości pw.

Edytowane przez mariannet84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jezyka-znajdziesz ja chyba w module tablica rozdzielcza.... jakie przyuczenia? Jesli chodzi o programowanie karty to nie zrobisz tego bez specjalnego kodu ktory uzyskuje sie z serwisu renault. Zreszta kupienie czzystej karty to tez nie prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeuczenia typu właśnie czujnik wspomagania, regulacja czasu po jakim auto automatycznie samo się rygluje lub przy jakiej prędkości, jak długo będzie działała przypominaczka o pasach, jak wyeliminować problem niedomykania się dachu przy dwukrotnym szybkim kliknięciu (przyuczałem już dach guzikiem jak to opisane na forum) i tym podobne, ogólna chociażby rozmowa gdzie czego szukać w tym sofcie czego unikać, tzw dobre rady, słabo się o tym pisze a 10 min rozmowy potrafi czasem zdziałać cuda. Nie jestem gamoniem który liczy na gotowe lecz osobą która chętnie zintegruje się ze społecznością reno. Niestety po wpisach spotowych widzę że w mazowieckim slabiutko to działa.

Edytowane przez mariannet84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeuczenia typu właśnie czujnik wspomagania, regulacja czasu po jakim auto automatycznie samo się rygluje lub przy jakiej prędkości, jak długo będzie działała przypominaczka o pasach, jak wyeliminować problem niedomykania się dachu przy dwukrotnym szybkim kliknięciu (przyuczałem już dach guzikiem jak to opisane na forum)

 

W skrócie-nie da sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebys dobrze zrozumial....Clip to nie jest program ktorym mozesz dowolnie konfigurowac soft w aucie-robic tunning itd. To taki program w ktorym mozesz robic tylko to co wymyslilo sobie Renault. Najczesciej sa to jakies funkcje diagnostyczne-sprawdz to albo tamto... Mozna tez oczywiscie troche rzeczy zaprogramwoac ale niestety nie da sie tym programem zrobic wiecej niz na to pozwala tworca. Dodam tez zeby obchodzic sie z nim ostroznie bo mozna sobie klopotu narobic (np,podejrzewam ze mozna wykasowac karty bez mozliwosci ich pozniejszego zaprogramowania).

 

Co do karty to mi koles w lodzi takowa dorobil za chyba 250 albo 400zl-juz nie pamietam-moge potem sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja poważnie napisałem że dziękuję za odp. nie bylo w tym nic ironicznego.

Tak na marginesie nie jestem dzieckiem który chce coś popsuć obchodzę się z softem bardzo "delikatnie" widziałem miejsce do programowania czujników ciśnienia w oponach, zauważyłem też że można dopisać drugi komplet.

Szukam sprawdzam ale bardzo ostrożnie.

 

Poznaję to jeszcze i nie wiem jeszcze jak duże możliwości "producent" zawarł w tym oprogramowaniu.

Napisałem przykładowo o regulacji czasów etc bo wiem że ddt ma takie funkcje.

 

Co do kart to nie grzebię, i ceny typu 300-400 za kartę HF z programowaniem to standard szukam poniżej tego pułapu. :!:

Edytowane przez mariannet84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja poważnie napisałem że dziękuję za odp. nie bylo w tym nic ironicznego.

Wcale ci tego nie zarzucilem. Sam nie dawno nabylem clipa i sie troche jego uczylem. Nie znam go caly czas za dobrze ale tyle co wiedzialem to powiedzialem

Gdzies na forum znalazlem wypowiedz kogos ze podobno mozna piszczek wylaczyc clipem....ale nic po za tym nie powiedziano...

Tak na marginesie nie jestem dzieckiem który chce coś popsuć obchodzę się z softem bardzo "delikatnie" widziałem miejsce do programowania czujników ciśnienia w oponach, zauważyłem też że można dopisać drugi komplet.

Szukam sprawdzam ale bardzo ostrożnie.

Chcialem cie tylko ostrzec.

Co do kart to nie grzebię, i ceny typu 300-400 za kartę HF z programowaniem to standard szukam poniżej tego pułapu. :!:

Rozumiem-niestety musisz miec jeszcze karte tzw.wyczyszczona. Zwykla uzywka z rozbitka sie nie nada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś jakiś samouczek do tego softu?? Bo ja dzisiaj się usmażyłem w samochodzie a nawet błędów nie udało mi się wykasować :) Nie mówiąc już o ich zidentyfikowaniu. Jedno co znalazłem to z jakiego komputera błąd pochodzi ale co za błąd... Jak to się posługiwać tym programem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!